Torowe Mistrzostwa Europy 2017. Staniszewski i Pszczolarski z brązem w madisonie

reprezentanci Polski na torze w Pruszkowie

Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski wywalczyli brązowy medal Torowych Mistrzostw Europy w madisonie.

Polski duet na welodromie w Berlinie uległ parom z Francji - Benjaminowi Thomasowi i Florianowi Maitre - oraz Danii - Niklasowi Larsenowi i Casperowi Pedersenowi.

W powracającej do programu igrzysk olimpijskich konkurencji biało-czerwoni mocno zaczęli rywalizację, jako pierwsza ekipa nadrabiając okrążenie nad stawką. Dwójka prowadziła na półmetku zmagań, ale w końcowym rozrachunku uplasowała się na trzecim miejscu - za niezwykle regularnie punktującymi Francuzami oraz nadrabiającymi kółko Duńczykami.

Dla 26-letniego Pszczolarskiego to drugi w karierze medal mistrzostw Europy w kategorii elity, a dla 20-letniego Staniszewskiego, który krążki tej imprezy zdobywał już kilkukrotnie jako junior i orlik, dopiero pierwszy.

To czwarty medal reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Oprócz Staniszewskiego i Pszczolarskiego do Polski z krążkami wraca kobieca drużyna rywalizująca w wyścigu drużynowym na dochodzenie, srebro z wyścigu indywidualnego na dochodzenie przywiezie Justyna Kaczkowska, natomiast złoto z wyścigu punktowego Alan Banaszek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: