Torowe Mistrzostwa Europy 2017. Staniszewski i Pszczolarski z brązem w madisonie

reprezentanci Polski na torze w Pruszkowie

Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski wywalczyli brązowy medal Torowych Mistrzostw Europy w madisonie.

Polski duet na welodromie w Berlinie uległ parom z Francji – Benjaminowi Thomasowi i Florianowi Maitre – oraz Danii – Niklasowi Larsenowi i Casperowi Pedersenowi.

W powracającej do programu igrzysk olimpijskich konkurencji biało-czerwoni mocno zaczęli rywalizację, jako pierwsza ekipa nadrabiając okrążenie nad stawką. Dwójka prowadziła na półmetku zmagań, ale w końcowym rozrachunku uplasowała się na trzecim miejscu – za niezwykle regularnie punktującymi Francuzami oraz nadrabiającymi kółko Duńczykami.

Dla 26-letniego Pszczolarskiego to drugi w karierze medal mistrzostw Europy w kategorii elity, a dla 20-letniego Staniszewskiego, który krążki tej imprezy zdobywał już kilkukrotnie jako junior i orlik, dopiero pierwszy.

To czwarty medal reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Oprócz Staniszewskiego i Pszczolarskiego do Polski z krążkami wraca kobieca drużyna rywalizująca w wyścigu drużynowym na dochodzenie, srebro z wyścigu indywidualnego na dochodzenie przywiezie Justyna Kaczkowska, natomiast złoto z wyścigu punktowego Alan Banaszek.