Bakelants i Petilli poważnie kontuzjowani

Jan Bakelants

Kamera telewizyjna uchwyciła mrożącą krew w żyłach kraksę Laurensa De Plusa, ale to nie kolarz Quick-Step Floors najbardziej ucierpiał po wypadnięciu z trasy Il Lombardia.

Bardzo niebezpieczny okazał się zjazd z przełęczy Sormano. Na stromej, krętej drodze nie poradzili również sobie Simone Petilli (UAE Team Emirates), Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale) i Daniel Martinez (Wilier Triestina), lądując w urwisku.

De Plus po opatrzeniu kolana szybko opuścił szpital, podobnie jak Daniel Martinez. Znacznie mniej szczęścia w nieszczęściu miał Bakelants. Prześwietlenie i tomografia w szpitalu Sant'Anna w Como wykazały u Belga złamanie sześciu żeber, złamanie kompresyjne pierwszego i trzeciego kręgu lędźwiowego, z których drugi wymagać będzie dodatkowego badania. Zawodnik Ag2r może jednak samodzielnie oddychać i poruszać się.

Petilli został zatrzymany w szpitalu w Varese z powodu wstrząśnienia mózgu, obrażeń głowy ramienia i biodra. Po dokładniejszych badaniach u 24-latka stwierdzono złamanie prawego kłykcia potylicznego (nie wykryte możne doprowadzić do zgonu), złamanie wyrostku poprzecznego jednego z kręgów szyjnych, złamanie prawego obojczyka, łopatki oraz ranę w pobliżu prawego oka.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Michal Szyszkowski

  8 października 2017, 15:01 o 15:01

  Ciekawe czy wziął prezerwatywy do szpitala bo na tour de france miał je wziąć Karma is back 🙈🙀

  • Piotr

   9 października 2017, 15:15 o 15:15

   Jestem ciekawy, czy jak przetłumaczę, podam źródło i wyślę retweeta do AG2R La Mondiale też bedą się śmiali z komentarza. Bo najzabawniejsze to jak by autor stracił robotę przez takie idiotyczne komentarze.

 2. Scyzoryk

  8 października 2017, 15:50 o 15:50

  Oj ale chamski komentarz żeby Pana karma nie dopadła.

 3. terq

  8 października 2017, 16:45 o 16:45

  Nie wierzę, że ten chamski post naprawdę napisał Szyszkowski. Jeśli tak, to powinni go na zbity pysk wywalić z drużyny.

 4. KolaszGularz

  8 października 2017, 17:05 o 17:05

  Też wolałbym, aby za tym wpisem nie stał "ten" Michał Szyszkowski. Btw, z tego co piszą "internety" (o ile nic się nie zmieniło) to akurat M. Szyszkowski będzie jedną z "ofiar" reformy dot. liczby zawodników biorących udział w wyścigach (mniejsze wymogi -> mniej zawodników w ekipach -> mniej członków obsługi ekip).

 5. Piotr Domański

  8 października 2017, 20:35 o 20:35

  O matko 🙁

 6. Krzysztof Pala

  9 października 2017, 06:00 o 06:00

  Dlaczego w tym miejscu nie było żadnego zabezpieczenia?!!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: