Gianni Savio triumfuje, Androni powróci na Giro d'Italia

peleton na zboczu Giro

Menadżer włoskiej grupy Androni Giocattoli ma powody do satysfakcji. Gianni Savio z powodzeniem utrzymuje przy życiu zespół, pomimo absencji na dwóch ostatnich wyścigach Giro d'Italia. Teraz, udział w przyszłorocznej edycji ma już niemal zagwarantowany.

Wylot na start do Jerozolimy zapewniło Androni Giocattoli zwycięstwo w Pucharze Włoch, które jest równoznaczne z przyznaniem "dzikiej karty" do przeszłorocznego "Corsa Rosa". "Zabawkarski" zespół w klasyfikacji Pucharu zostawił w pokonanym polu Nippo-Vini Fantini i Wilier Triestina-Selle Italia.

Podopieczni Gianni Savio w przeszłości święcili sukcesy na trasach majowego Wielkiego Touru. Zwycięstwa etapowe zapisali Jose Rujano, Angel Vicioso, Miguel Angel Rubiano czy Roberto Ferrari. W ich ślady mógł podążyć Kolumbijczyk Egan Bernal, ale triumfatora Tour de l'Avenir zabierze Team Sky. Przed Gianni Savio trudne, chyba niewykonalne zadanie, znalezienia w perspektywie Giro d'Italia godnego następcy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: