Michał Gołaś przedłużył umowę z Team Sky

Michał Gołaś

Brytyjska grupa Sky poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Michałem Gołasiem do 2019 roku.

33-letni kolarz trafił do obecnej drużyny w zeszłym sezonie, od początku spełniając funkcję "domestique" dla Michała Kwiatkowskiego i innych liderów ekipy. Jego lojalność i zaangażowanie zostało docenione przedłużeniem umowy z najlepszym zespołem w peletonie.

Nowa umowa zawszę stanowi nagrodę za wykonaną pracę, więc bardzo się cieszę, że zespół mnie docenia. Myślę, że odnalazłem tu własne miejsce, dlatego oczywiście chciałem pozostać. Sky to zespół, który święci triumfy, tym bardziej dobrze móc jeździć w drużynie walczącej w największych wyścigach

- powiedział nasz zawodnik.

Gołaś karierę zawodową rozpoczął w 2007 roku w grupie Unibet, następnie startował w Collstrop, Amica Chips, Vacansoleil i Quick-Step. W 2012 roku został mistrzem Polski, a w 2015 triumfował na mecie Kampioenschap van Vlaanderen.

Mam nadzieję, że przed końcem mojej kariery odniosę dla Sky zwycięstwo, chociaż przynajmniej jedno. W poprzednich ekipach to mi się udało, dlatego fanie by było odnieść wiktorię również w nadchodzących latach

- dodał.

Już wcześniej z Team Sky kontrakt przedłużył Michał Kwiatkowski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: