Vuelta a Espana: etap 16. Chris Froome najszybszy w czasówce

Chris Froome na rowerze czasowym

Christopher Froome (Team Sky) wygrał szesnasty odcinek Vuelta a Espana, jazdę indywidualną z metą w Logrono, umacniając się na prowadzeniu w wyścigu.

32-letni Brytyjczyk pokonał o 29 sekund Wilco Keldermana (Team Sunweb), z trzecim wynikiem, słabszym o 57 sekund, czasówkę zaliczył wicelider Vincenzo Nibalego (Bahrain-Meroda).

Rywalizacja przebiegała na nieskomplikowanej trasie, o długości 40 kilometrów. Po starcie z rampy startowej na torze wyścigowym Circuto de Navarra, najlepsze otwarcie zaliczył Kelderman, który po 13 kilometrach był o 16 sekund szybszy od Ilnura Zakarina (Katusha-Alpecin), 18 sekund tracił Alberto Contador (Trek-Segafredo), 23 sekundy Froome i 25 sekund Nibali.

Na drugim pomiarze czasu (27,9 km) prowadził już lider wyścigu, wyprzedzając Keldermana o 7 sekund. Zakarin notował stratę 26 sekund, Contador - 34 sekund, natomiast Nibali - 38 sekund.

Końcowy fragment dobrze pojechał Nibali, przesuwając się na trzecie miejsce na etapie, ale strata "Rekina" do Froome'a w klasyfikacji generalnej wzrosła do 2 minut.

Wyniki 16. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Circuto de Navarra - Logrono (40,2 km, jazda indywidualna na czas).

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                    47:00
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    00:29
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:57
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  00:59
  5 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
  6 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          01:07
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky                            01:11
  8 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      01:30
  9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                  01:41
 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     01:49
 11 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               01:50
 12 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             01:55
 13 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                02:07
 14 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo           02:09
 15 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors               02:12
 16 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                02:15
 17 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                02:17
 18 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                   02:19
 19 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   02:25
 20 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             02:27
 21 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            02:30
 22 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             02:34
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                02:46
 24 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  02:47
 25 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              02:49
 26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      03:03
 27 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                      03:08
 28 Anthony Roux (Fra) FDJ                               03:11
 29 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  03:12
 30 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           03:14
 31 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          03:20
 32 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 33 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                03:30
 34 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               03:31
 35 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       03:37
 36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 37 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                03:40
 38 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               03:42
 39 Ian Stannard (GBr) Team Sky                          03:53
 40 Anthony Perez (Fra) Cofidis                          03:54
 41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 42 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              03:56
 43 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     03:57
 44 Rafael Reis (Por) Caja Rural                         04:00
 45 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         04:01
 46 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 47 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                   04:06
 48 Christian Knees (Ger) Team Sky                       04:13
 49 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                04:14
 50 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         04:15
 51 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            04:20
 52 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      04:26
 53 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin        04:30
 54 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat     04:31
 55 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 56 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                  04:32
 57 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 58 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                   04:33
 59 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     04:34
 60 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  04:35
 61 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                04:36
 62 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                04:38
 63 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida             04:41
 64 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                    04:42
 66 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          04:43
 67 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           04:44
 68 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    04:45
 69 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 70 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              04:46
 71 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                04:47
 72 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   04:49
 73 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                04:52
 74 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                  04:53
 75 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                 04:56
 76 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 04:57
 77 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                        05:02
 78 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           05:05
 79 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               05:06
 80 Diego Rubio (Spa) Caja Rural
 81 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 82 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural                  05:08
 83 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon                05:17
 84 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 85 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                    05:20
 86 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  05:22
 87 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    05:24
 88 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team           05:25
 89 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               05:29
 90 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               05:30
 91 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                  05:31
 92 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 93 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            05:32
 94 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 05:33
 95 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team              05:34
 96 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                  05:39
 97 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    05:40
 98 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                           05:41
 99 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  05:45
100 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      05:47
101 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            05:48
102 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo              05:49
103 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
104 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 05:53
105 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  05:54
106 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
107 Jeremy Maison (Fra) FDJ                              05:55
108 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 05:56
108 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
110 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
111 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          06:00
112 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
113 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           06:02
114 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                06:07
115 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   06:08
116 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                          06:09
117 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   06:10
118 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        06:15
119 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
120 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
121 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               06:17
122 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    06:18
123 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   06:20
124 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     06:22
125 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
126 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
127 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                       06:26
128 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             06:27
129 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
130 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 06:28
131 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     06:30
132 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              06:39
133 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin
134 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   06:40
135 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo            06:41
136 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         06:42
137 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo        06:50
138 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  06:53
139 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                  06:54
140 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon              06:56
141 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               06:59
142 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team             07:07
143 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              07:12
144 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              07:15
145 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural                  07:19
146 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  07:31
147 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            07:33
148 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  07:36
149 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                     07:41
150 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
151 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        07:45
152 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data            07:53
153 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    07:55
154 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                  07:56
155 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              07:57
156 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
157 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     08:04
158 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac                08:18
159 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 08:23
160 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
161 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                 08:33
162 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                08:41
163 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         09:03
164 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 10:30
DNS Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
DNS Svein Tuft (Can) Orica-Scott
DNS Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
DNS Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team

Punkty

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       25 pkt
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       20
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    16
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     14
  5 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           12
  6 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                             10
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky                                9
  8 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                          8
  9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                      7
 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         6
 11 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                   5
 12 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                 4
 13 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                    3
 14 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo               2
 15 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                   1

Drużynowo

  1 Team Sky                                           2:26:04
  2 Team Sunweb                                          00:26
  3 Quick-Step Floors                                    00:56
  4 BMC Racing Team                                      01:52
  5 Team LottoNl-Jumbo                                   02:50
  6 Astana Pro Team                                      03:05
  7 Aqua Blue Sport                                      03:42
  8 FDJ                                                  03:45
  9 Trek-Segafredo                                       03:48
 10 Katusha-Alpecin                                      05:14
 11 Movistar Team                                        05:21
 12 AG2R La Mondiale
 13 Lotto Soudal                                         05:30
 14 Bahrain-Merida                                       06:03
 15 Caja Rural                                           06:56
 16 UAE Team Emirates                                    06:58
 17 Cannondale-Drapac                                    08:09
 18 Cofidis                                              08:13
 19 Orica-Scott                                          08:14
 20 Manzana Postobon                                     10:31
 21 Bora-Hansgrohe                                       11:02
 22 Dimension Data                                       12:54

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                 62:53:25
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:58
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    02:40
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  03:07
  5 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo        04:58
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             05:25
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      06:27
  8 Wout Poels (Ned) Team Sky                            06:33
  9 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         06:40
 10 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                07:06
 11 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             10:11
 12 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             10:14
 13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo           10:17
 14 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               12:44
 15 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  23:20
 16 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              23:58
 17 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  24:52
 18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          31:43
 19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 39:04
 20 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               41:46
 21 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                46:59
 22 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          54:25
 23 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data            55:42
 24 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      56:51
 25 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   58:42
 26 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                      01:00:04
 27 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural               01:00:38
 28 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis            01:02:08
 29 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team           01:03:45
 30 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida            01:04:06
 31 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team        01:05:30
 32 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                      01:13:25
 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                01:13:30
 34 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team               01:18:55
 35 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team               01:18:56
 36 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                01:19:35
 37 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo            01:20:09
 38 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                     01:21:56
 39 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat  01:24:19
 40 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:24:26
 41 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors               01:28:35
 42 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo           01:29:37
 43 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                 01:29:42
 44 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates             01:30:39
 45 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon             01:34:43
 46 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal              01:44:19
 47 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon             01:45:07
 48 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo             01:46:56
 49 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon              01:47:37
 50 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                    01:50:49
 51 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo             01:52:40
 52 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                 01:53:36
 53 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                 01:54:02
 54 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida            01:54:44
 55 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon             01:55:00
 56 Marc Soler (Spa) Movistar Team                    01:57:56
 57 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                  02:02:14
 58 Diego Rosa (Ita) Team Sky                         02:03:12
 59 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo     02:04:08
 60 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin     02:04:55
 61 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                   02:05:08
 62 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                       02:05:37
 63 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale           02:06:43
 64 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida               02:07:09
 65 Anthony Roux (Fra) FDJ                            02:09:10
 66 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                02:10:31
 67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                 02:10:55
 68 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo           02:12:32
 69 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport               02:13:13
 70 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              02:13:58
 71 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:17:48
 72 Anthony Perez (Fra) Cofidis                       02:19:31
 73 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team               02:23:10
 74 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural               02:24:39
 75 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data               02:26:14
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                   02:27:34
 77 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac              02:28:38
 78 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team        02:29:02
 79 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                 02:29:58
 80 Jeremy Maison (Fra) FDJ                           02:30:38
 81 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural        02:31:19
 82 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data   02:31:56
 83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                 02:32:00
 84 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates        02:33:18
 85 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott       02:33:25
 86 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis               02:35:37
 87 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                 02:36:59
 88 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon         02:37:09
 89 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team          02:37:55
 90 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo               02:38:58
 91 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors        02:39:21
 92 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             02:39:51
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                    02:40:04
 94 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon           02:41:54
 95 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural               02:43:26
 96 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team           02:44:18
 97 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                02:44:21
 98 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                   02:44:49
 99 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                       02:45:01
100 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac           02:47:55
101 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac             02:48:11
102 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors             02:48:18
103 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors            02:49:50
104 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo        02:51:05
105 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac            02:51:16
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida               02:51:37
107 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                  02:51:57
108 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team              02:56:24
109 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                02:56:28
110 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin              02:56:38
111 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale               02:59:22
112 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                02:59:39
113 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                 03:01:08
114 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott         03:01:43
115 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe               03:04:59
116 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo       03:05:12
117 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                      03:05:22
118 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                03:06:30
119 Chad Haga (USA) Team Sunweb                       03:06:45
120 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb             03:07:35
121 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo         03:08:01
122 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport               03:08:26
123 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors              03:11:05
124 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale            03:14:06
125 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                  03:15:21
126 Christian Knees (Ger) Team Sky                    03:17:44
127 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                03:18:14
128 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors             03:18:36
129 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                      03:18:55
130 Rafael Reis (Por) Caja Rural                      03:19:36
131 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team           03:19:56
132 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
133 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          03:20:13
134 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates              03:20:33
135 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                        03:21:37
136 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon         03:22:14
137 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin              03:22:46
138 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida          03:22:51
139 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac              03:23:17
140 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                 03:23:48
141 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                  03:24:58
142 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors             03:25:03
143 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team              03:29:01
144 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                     03:29:14
145 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          03:31:12
146 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe          03:33:01
147 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport              03:33:17
148 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                  03:33:49
149 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                03:37:25
150 Ian Stannard (GBr) Team Sky                       03:37:34
151 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates            03:39:58
152 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport         03:40:03
153 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                  03:42:35
154 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                     03:44:21
155 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon           03:44:51
156 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin               03:47:04
157 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac             03:47:43
158 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe          03:49:39
159 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                 03:49:40
160 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                      03:49:47
161 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac            03:51:55
162 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                  03:52:10
163 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                         03:54:18
164 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                 04:03:20

Klasyfikacja punktowa

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      135 pkt
  2 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                 108
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   104
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       82
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                74
  6 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     67
  7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            61
  8 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           60
  9 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                    58
 10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              57
 11 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    54
 12 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                   47
 13 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                   46
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        41
 15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                      40
 16 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                39
 17 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         38
 18 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                36
 19 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors              34
 20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    33

Klasyfikacja górska

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                 49 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                41
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       29
  4 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        28
  5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              27
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    20
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      19
  8 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  18
  9 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     18
 10 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            15
 11 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         14
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       14
 13 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                            12
 14 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    12
 15 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              11
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    10
 17 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                          9
 18 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac                    9
 19 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                       8
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo               7

Klasyfikacja kombinowana

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        5 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                13
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       19
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     19
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    21
  6 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            26
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    45
  8 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                   46
  9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              46
 10 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           50
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        58
 12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                      67
 13 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    71
 14 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     72
 15 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  82
 16 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                   84
 17 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo              86
 18 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                     97
 19 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                           102
 20 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         103

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                  188:20:35
  2 Team Sky                                             09:33
  3 Movistar Team                                        33:37
  4 UAE Team Emirates                                    51:40
  5 Orica-Scott                                       01:11:45
  6 Team LottoNl-Jumbo                                01:31:33
  7 Caja Rural                                        01:42:26
  8 Bahrain-Merida                                    01:56:10
  9 BMC Racing Team                                   01:58:40
 10 Trek-Segafredo                                    02:02:23
 11 Quick-Step Floors                                 02:16:41
 12 Team Sunweb                                       02:28:44
 13 Lotto Soudal                                      02:52:22
 14 AG2R La Mondiale                                  03:06:09
 15 Manzana Postobon                                  03:16:37
 16 Cofidis                                           03:45:47
 17 Katusha-Alpecin                                   03:54:52
 18 Cannondale-Drapac                                 03:57:47
 19 Dimension Data                                    04:20:06
 20 Bora-Hansgrohe                                    04:38:03
 21 FDJ                                               04:39:12
 22 Aqua Blue Sport                                   07:00:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Bo

    5 września 2017, 18:04 o 18:04

    Zazarta walka bedzie o miejsca 2-4(miedzy zawodnikami zajmujacymi obecnie te miejsca) 5-6 oraz 7-10. Fajnnie jakby Kelderman lub Zakarin zajeli 2 msc, Lopez 5 a Woods 7, bylby to ciekawy powiew swiezosci.

  2. Bo

    5 września 2017, 18:09 o 18:09

    Swoja droga nie wiedzialem ze z Polsa taki czasowiec, Nibali mowilem ze bardzo dobrze sobie radzi w takich probach, tutaj nawet jakby postep bo miejsce na pudle a na Giro 7 plus wyprzedzenie Jungelsa, ale to moze byc zludne bo a) na giro wiecej dobrych czasowcow b) jungels chyba nadal nie doszedl do siebie po giro a to ma wplyw choc mniejszy biz w gorach na plaska czasowke

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: