Tom-Jelte Slagter kolejnym wzmocnieniem Dimension Data

Tom-Jelte Slagter

Dimension Data ogłosiła podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. Barwy ekipy z Południowej Afryki w przyszłym roku będzie reprezentował Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Drapac).

Holender przez ostatnie 4 lata był częścią drużyny Jonathana Vaughtersa. Pierwsze miesiące w amerykańskiej ekipie miał dość udane. W 2014 roku wygrał dwa etapy Paryż-Nicea i zajął 5. miejsce w La Fleche Wallonne i 6. w Liege-Bastonge-Liege. W kolejnym roku nie nawiązał już do tych wyników, ale udało mu się wygrać dwa etapy Tour of Alberta i wywalczyć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei w ubiegłym roku stać go było tylko jedno zwycięstwo etapowe w Tour du Haut Var-matin. W tym roku było podobnie, ponieważ triumfował tylko na etapie Tour of Austria.

28-latek z pewnością miał nadzieję na lepsze wyniki w Cannondale-Drapac, do ekipy przechodząc jako zwycięzca Tour Down Under. Slagter chciał pod skrzydłami Vaughtersa wygrywać ardeńskie klasyki i wyścigi etapowe, a to się nie udało. W Dimension Data zastąpi on Nathana Haasa, który odchodzi do Katusha-Alpecin. To oznacza, że Holender będzie przewodził swojej nowej ekipie w ardeńskich klasykach.

Slagter jest czwartym wzmocnieniem Dimension Data. Wcześniej ekipa ogłosiła pozyskanie Louisa Meintjesa, Juliena Vermote'a i Nicholasa Dlaminiego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: