Tour de Pologne 2019. Przyjeżdża Mark Cavendish

Mark Cavendish

Mark Cavendish znalazł się w składzie Dimension Data na 76. Tour de Pologne. Brytyjski sprinter zadebiutuje w naszym narodowym wyścigu.

"Cav" na początku swojej kariery z sukcesami odwiedził Wyścig Solidarności i Olimpijczyków i Dookoła Mazowsza, ale odkąd wszedł na sportowe wyżyny latem koncentrował się na Tour de France. W tym roku nie załapał się do składu na imprezę roku, na otarcie łez otrzymał szansę poznania największego wyścigu na wschód od Odry.

Problemem jest forma 34-letniego sprintera, a raczej jej brak. Najlepiej w tym sezonie spisał się w Tour of Turkey, gdzie na jednym z etapów zajął 3. miejsce. W zeszłym tygodniu nie ukończył drugiego etapu Adriatica Ionica Race.

Dimension Data liczy w Polsce na dobry wynik Bena O'Connora i Enrico Gasparotto. W składzie afrykańskiej ekipy znaleźli się również Bernhard Eisel, Stefan de Bod i Gino Mader.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Karol

    2 sierpnia 2019, 12:16 o 12:16

    Oooo, to on jeszcze jeździ. Myślałem, że już rok temu skończył karierę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: