Ladies Tour of Norway 2017: etap 3. Triumf Guarnier, cały wyścig dla Vos

Megan Guarnier (Boels Dolmans) efektownym sprintem zamknęła czterodniowy wyścig Ladies Tour of Norway. W podsumowaniu końcowym po triumf sięgnęła Marianne Vos (WM3 Pro Cycling).

32-letnia Amerykanka podczas sprinterskiej rywalizacji okazała się lepsza od dwóch Holenderek: Ellen van Dijk (Team Sunweb) i  Marianne Vos.

Ostatni etap czterodniowego wyścigu zaliczanego do kobiecego WorldTouru prowadził z Swinesund do Halden i był najdłuższym odcinkiem tegorocznej rywalizacji. Zawodniczki miały do pokonania 156 kilometrów, a na końcowych rundach etapu znajdował się niewielki podjazd.

Najciekawszą akcją dnia była ucieczka trzech zawodniczek: Ingrid Moe (Norwegia), Daiva Tuslaite (Ale Cipollini) i Lisen Hocking (Australia). Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad 3 minuty nad peletonem, który łatwo dogonił uciekinierki.

15 km przed metą próby ucieczki spróbowały Ellen van Dijk (Team Sunweb) i Rachel Neylan (Orica Scott). Zawodniczki zyskały niewielką przewagę, zniwelowaną przez Katarzynę Niewiadomą, we współpracy z Vos.

Po niewielkim wzniesieniu o końcowy triumf rywalizowało około 20 zawodniczek. 1,5 km przed metą swojej szansy szukała Linda Villumsen (Veloconcept), jednak została doścignięta 200 metrów przed metą. W sprinterskiej końcówce najlepsza okazała się Guarnier, a finiszująca na trzecim miejscu Vos, przypilnowała swojego zwycięstwa w klasyfikacji końcowej.

Wyniki 3. etapu Ladies Tour of Norway 2017 (2.WWT), Svinesund - Halden (156,6 km):

1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                            4:05:55	 
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women	 	 
3 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling	 	 
4 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
5 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women	 	 
6 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women	 	 
7 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5	 	 
8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
9 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing	 	 
10 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
11 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies	 	 
12 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing	 	 
13 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women	 	 
14 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini	 	 
15 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas	 	 
16 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women	 	 
17 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
18 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women	 	 
19 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling	 	 
21 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women	 	 
22 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling	                  00:41	 
23 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women	 	 
24 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
25 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products	 	 
26 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	 	 
27 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women	 	 
28 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
29 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling	 	 
30 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products	 	 
31 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women	 	 
32 Jessica Pratt (Aus) Reprezentacja Australii
33 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling	 	 
34 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM	 	 
35 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies	 	 
36 Vita Heine (Nor) Hitec Products	 	 
37 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5	 	 
38 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	 	 
39 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini	 	 
40 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5	 	 
41 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini	 	 
42 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women	 	 
43 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women	 	 
44 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women	 	 
45 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
46 Roxane Knetemann (Ned) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	 	 
47 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	 	 
48 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling	 	 
49 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota	 	 
50 Eri Yonamine (Jpn) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	 	 
51 Stine Borgli (Nor) Reprezentacja Norwegii                      01:04	 
52 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling	                  01:05	 
53 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling	                  01:08	 
54 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota	          01:11	 
55 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM	                          01:16	 
56 Lisen Hockings (Aus) Reprezentacja Australii                   03:24	 
57 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini	 	 
58 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing	 	 
59 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii              04:26	 
60 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team	                  04:30	 
61 Shannon Malseed (Aus) Reprezentacja Australii
62 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team	 	 
63 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
64 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota	 	 
65 Elizabeth Holden (GBr) Drops Cycling Team	 	 
66 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women	 	 
67 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans 
68 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling	 	 
69 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing	 	 
70 Lucy Kennedy (Aus) Reprezentacja Australii
71 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women	 	 
72 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling	 	 
73 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas	 	 
74 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	 	 
75 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling	 	 
76 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	 	 
77 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini	                          05:49	 
78 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products	 	 
79 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies	 	 
80 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling	 	 
81 Grace Brown (Aus) Reprezentacja Australii
82 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies	 	 
83 Ingrid Moe (Nor) Reprezentacja Norwegii
84 Vibeke Dybwad (Nor) Reprezentacja Norwegii                     06:45	 
85 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla 
86 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies	 	 
87 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                     13:06	 
88 Julie Solvang (Nor) National Team Norway	 	 
89 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling	 	 
90 Abigail Van Twisk (GBr) Drops Cycling Team	 	 
91 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing	 	 
92 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla
93 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM	 	 
94 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM	 	 
95 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM	 	 
96 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM

Klasyfikacja końcowa:

1 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling	                       10:10:19	 
2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                              00:13	 
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women	 	 
4 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women	                  00:26	 
5 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
6 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini	                          00:27	 
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                           00:28	 
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                         00:29	 
10 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing	                          00:30	 
11 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                              00:31	 
12 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women	                  00:33	 
13 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women	                          00:34	 
14 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas	                          00:35	 
15 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling	                  00:36	 
16 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing	                  00:37	 
17 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil                 00:42	 
18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5	                          00:47	 
19 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women	                  00:57	 
20 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5	                          01:00	 
21 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women	                  01:06	 
22 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women	                  01:15	 
23 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women	                  01:16	 
24 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
25 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling	                  01:17	 
26 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                          01:18	 
27 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5	                          01:19	 
28 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini	 	 
29 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM	                          01:20	 
30 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling	 	 
31 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies	                  01:21	 
32 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women	                  01:22	 
33 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products	 	 
34 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling	 	 
35 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products	                          01:26	 
36 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini	                          01:27	 
37 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	          01:28	 
38 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women	          01:29	 
39 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	 	 
40 Roxane Knetemann (Ned) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	  01:32	 
41 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	  01:38	 
42 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling	                  01:42	 
43 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota	                  01:43	 
44 Stine Borgli (Nor) Reprezentacja Norwegii                      01:46	 
45 Eri Yonamine (Jpn) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	  01:48	 
46 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling	                  01:50	 
47 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota	          01:51	 
48 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil                01:52	 
49 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies	                  02:03	 
50 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM	                          02:08	 
51 Vita Heine (Nor) Hitec Products	                          02:17	 
52 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women	                  02:34	 
53 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling	                  03:37	 
54 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing	                  04:07	 
55 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini	                          04:45	 
56 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling	                          05:03	 
57 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women	                  05:07	 
58 Lisen Hockings (Aus) Reprezentacja Australii                   05:10	 
59 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women	                  05:12	 
60 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope	  05:13	 
61 Elizabeth Holden (GBr) Drops Cycling Team	                  05:17	 
62 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team	                  05:18	 
63 Lucy Kennedy (Aus) Reprezentacja Australii                     05:29	 
64 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans                            05:51	 
65 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling	          05:52	 
66 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii              05:57	 
67 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota                       06:03	 
68 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx	 	 
69 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                           06:07	 
70 Shannon Malseed (Aus) Reprezentacja Australii                  06:13	 
71 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas	                  06:14	 
72 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team	                  06:19	 
73 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling	                  06:35	 
74 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini	                          06:38	 
75 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling	                  07:55	 
76 Grace Brown (Aus) Reprezentacja Australii                      07:56	 
77 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing	                  08:05	 
78 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products	                          08:45	 
79 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                          09:13	 
80 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies	                  09:48	 
81 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies	                  10:09	 
82 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies	                  10:35	 
83 Vibeke Dybwad (Nor) Reprezentacja Norwegii                     11:51	 
84 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women	                  12:00	 
85 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia	                  12:10	 
86 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing	                  13:56	 
87 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM	                          14:22	 
88 Abigail Van Twisk (GBr) Drops Cycling Team	                  14:37	 
89 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM	                          14:46	 
90 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla                        14:50	 
91 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM	                          15:01	 
92 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM	                          15:03	 
93 Ingrid Moe (Nor) Reprezentacja Norwegii                        15:32	 
94 Julie Solvang (Nor) Reprezentacja Norwegii                     17:00	 
95 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling	                          17:02	 
96 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing	                  28:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: