Tour de l'Avenir 2017: etap 3. Halvorsen jak błyskawica

Portret Kristoffer Halvorsen

Mistrz świata Kristoffer Halvorsen (Norwegia) okazał się najsilniejszy na ostatnich metrach trzeciego etapu "młodzieżowego Tour de France".

Przyszły zawodnik grupy Team Sky pokonał na finiszu z peletonu Álvaro José'a Hodega (Kolumbia) i Christophera Lawlessa (Wielka Brytania). Na 5. miejscu zameldował się Alan Banaszek.

W klasyfikacji generalnej bez zmian, na prowadzeniu pozostaje Kasper Asgreen (Dania).

Na trasie zawiązało się kilka ucieczek, jedna z w składzie z Piotrem Brożyną, ale peleton żadnej nie po pozwolił na rozwinięcie skrzydeł. Gorąca zrobiło się dopiero pod koniec, za sprawą akcji w składzie Sean Bennett (Stany Zjednoczone), Victor Lafay (Francja), Johannes Schinnagel (Niemcy), Robert Stannard (Australia), Pascal Eenkhoorn (Holandia) i Rasmus Fossum Tiller (Norwegia).

Szóstce 2 kilometry przed metą pozostało 10 sekund, które jak się jednak okazało, nie wystarczyły do przechytrzenia peletonu.

Wyniki 3. etapu Tour de l'Avenir 2017 (2.Ncup), Missilla - Châteaubriant (125,7 km):

1 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)	                 2:56:05	 
2 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)	 	 
3 Christopher Lawless (Wielka Brytania)	 	 
4 Clément Russo (Auvergne Rhône-Alpes)	 
5 Alan Banaszek (Polska)	 	 
6 Fabio Jakobsen (Holandia)	 	 
7 Simon Sellier (Francja)	 	 
8 Robert Stannard (Australia)	 	 
9 Rui Oliveira (Portugalia)	 	 
10 Lukas Rüegg (Szwajcaria)	 	 
11 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)	 	 
12 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)	 	 
13 Emmanuel Morin (Bretania)	 	 
14 Mark Downey (Irlandia)	 	 
15 Bjørg Lambrecht (Belgia)	 	 
16 Atsushi Oka (Japonia)	 	 
17 Konrad Geßner (Niemcy)	 	 
18 Pascal Eenkhoorn (Holandia)	 	 
19 Simon Guglielmi (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
20 Victor Lafay (Francja)	 	 
21 Pavel Sivakov (Rosja)	 	 
22 Sean Bennett (USA)	 	 
23 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)	 	 
24 Kevin Geniets (Luksemburg)	 	 
25 Niklas Eg (Dania)	 	 
26 Ian Garrison (USA)	 	 
27 Giovanni Carboni (Włochy)	 	 
28 Neilson Powless (USA)	 	 
29 Joris Nieuwenhuis (Holandia)	 	 
30 Emiel Planckaert (Belgia)	 	 
31 Gracjan Szeląg (Polska)	 	 
32 Marc Hirschi (Szwajcaria)	 	 
33 Dominik Neuman (Czechy)	 	 
34 Remy Rochas (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
35 Jai Hindley (Australia)	 	 
36 Tobias S. Foss (Norwegia)	 	 
37 Pit Leyder (Luksemburg)	 	 
38 Kasper Asgreen (Dania)	 	 
39 Lucas Hamilton (Australia)	 	 
40 Steff Cras (Belgia)	 	 
41 Rei Onodera (Japonia)	 	 
42 Léo Danes (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
43 Jonas Abrahamsen (Norwegia)	 	 
44 Tiago Antunes (Portugalia)	 	 
45 Stan Dewulf (Belgia)	 	 
46 Hugo Nunes (Portugalia)	 	 
47 Anders Skaarseth (Norwegia)	 	 
48 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)	 	 
49 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)	 	 
50 Valentin Madouas (Francja)	 	 
51 James Knox (Wielka Brytania)	 	 
52 Aurélien Paret-Peintre (Francja)	 	 
53 Tom Wirtgen (Luksemburg)	 	 
54 Francisco Campos (Portugalia)	 	 
55 Soufiane Sahbaoui (Maroko)	 	 
56 Aleksandr Vlasov (Rosja)	 	 
57 Artem Nych (Rosja)	 	 
58 Jan Petelin (Luksemburg)	 	 
59 Michael Storer (Australia)	 	 
60 Michal Schlegel (Czechy)	 	 
61 Patrick Müller (Szwajcaria)	 	 
62 Benjamin Brkic (Austria)
63 Michael O'Loughlin (Irlandia)	 	 
64 Ward Jaspers (Belgia)	 	 
65 Patrick Gamper (Austria)
66 Petr Rikunov (Rosja)	 	 
67 Nikolai Cherkasov (Rosja)	 	 
68 Syver Wærsted (Norwegia)	 	 
69 Aurélien Doleatto (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
70 Imerio Cima (Włochy)	 	 
71 Jesper Schultz (Dania)	 	 
72 Casper Pedersen (Dania)	 	 
73 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)	 	 
74 Nicolas Malle (Bretania)	 	 
75 José Fernandes (Portugalia)	 	 
76 Daire Feeley (Irlandia)	 	 
77 Mohcine Elkouraji (Maroko)	 	 
78 Martin Schäppi (Szwajcaria)	 	 
79 Aaron Verwilst (Belgia)	 	 
80 Roman Lehky (Czechy)	 	 
81 Hayato Okamoto (Japonia)	 	 
82 Florian Cam (Bretania)	 	 
83 Lars Van Den Berg (Holandia)	 	 
84 Callum Scotson (Australia)	 	 
85 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)	 	 
86 Yahor Shpakouski (Białoruś)	 	 
87 Matteo Fabbro (Włochy)	 	 
88 Patrick Haller (Niemcy)	 	 
89 William Barta (USA)	 	 
90 Francesco Romano (Włochy)	 	 
91 Michel Ries (Luksemburg)	 	 
92 Markus Freiberger (Austria)
93 Matthew Teggart (Irlandia)	 	 
94 Dmitrii Strakhov (Rosja)	 	 
95 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)	 	 
96 Leon Rohde (Niemcy)	 	 
97 Cristian Muñoz Lancheros (Kolumbia)	 	 
98 Alan Riou (Bretania)	 	 
99 Masahiro Ishigami (Japonia)	 	 
100 Axel Journiaux (Francja)	 	 
101 Thibault Guernalec (Bretania)	 	 
102 Samuel Jenner (Australia)	 	 
103 Piotr Brożyna (Polska)	 	 
104 Jakub Otruba (Czechy)	 	 
105 Scott Davies (Wielka Brytania)	 	 
106 Stephen Bassett (USA)	 	 
107 Georg Zimmermann (Niemcy)	 	 
108 Johannes Schinnagel (Niemcy)	 	 
109 Larry Valvasori (Luksemburg)	 	 
110 Maxime Roger (Auvergne Rhône-Alpes)
111 Jan Maas (Holandia)	 	 
112 Takeaki Amezawa (Japonia)	 	 
113 Felix Gall (Austria)
114 Adam Sekanina (Czechy)	 	 
115 Julius Van Den Berg (Holandia)	 	 
116 Lukas Schlemmer (Austria)
117 Ryan Reilly (Irlandia)	 	 
118 Florian Nowak (Niemcy)	 	 
119 Oliver Wood (Wielka Brytania)	 	 
120 Vasili Strokau (Białoruś)	 	 
121 Anthony Rappo (Szwajcaria)	 	 
122 Marcel Neuhauser (Austria)
123 Andre Carvalho (Portugalia)	 	 
124 Adrien Garel (Bretania)	 	 
125 Jirí Petrus (Czechy)	                           00:25	 
126 Gino Mäder (Szwajcaria)	                           00:26	 
127 Ilya Volkau (Białoruś)	                           00:29	 
128 Edoardo Affini (Włochy)	                           00:32	 
129 Houcaine Sabbahi (Maroko)	                           00:41	 
130 Justin Oien (USA)	                                   00:42	 
131 Mark Stewart (Wielka Brytania)	                   01:08	 
132 Michał Paluta (Polska)	                           01:12	 
133 Szymon Tracz (Polska)	                           01:14	 
134 Szymon Sajnok (Polska)	                           01:42	 
135 Masaki Yamamoto (Japonia)	                           06:03	 
136 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)	 	 
137 Darragh O'mahony (Irlandia)	 	 
138 Mohsine Annachnach (Maroko)	 	 
139 Lahcen Sabbahi (Maroko)	                          13:52	 
DNS Nicola Conci (Włochy)	 	 
DNF Franck Bonnamour (Francja)

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Kasper Asgreen (Dania)	                         9:05:27	 
2 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)	                   00:04	 
3 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)	 	 
4 Alan Banaszek (Polska)	 	 
5 Simon Guglielmi (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
6 Bjørg Lambrecht (Belgia)	 	 
7 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)	 	 
8 Joris Nieuwenhuis (Holandia)	 	 
9 Neilson Powless (USA)	 	 
10 Giovanni Carboni (Włochy)	 	 
11 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)	 	 
12 Valentin Madouas (Francja)	 	 
13 Dominik Neuman (Czechy)	 	 
14 Anders Skaarseth (Norwegia)	 	 
15 Atsushi Oka (Japonia)	 	 
16 Fabio Jakobsen (Holandia)	 	 
17 Pavel Sivakov (Rosja)	 	 
18 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)	 	 
19 Remy Rochas (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
20 Emiel Planckaert (Belgia)	 	 
21 Konrad Geßner (Niemcy)	 	 
22 Marc Hirschi (Szwajcaria)	 	 
23 Lucas Hamilton (Australia)	 	 
24 Jan Petelin (Luksemburg)	 	 
25 Jai Hindley (Australia)	 	 
26 Jonas Abrahamsen (Norwegia)	 	 
27 Soufiane Sahbaoui (Maroko)	 	 
28 Kevin Geniets (Luksemburg)	 	 
29 Lukas Rüegg (Szwajcaria)	 	 
30 Rei Onodera (Japonia)	 	 
31 Niklas Eg (Dania)	 	 
32 Tiago Antunes (Portugalia)	 	 
33 Tobias S. Foss (Norwegia)	 	 
34 Emmanuel Morin (Bretania)	 	 
35 Dmitrii Strakhov (Rosja)	 	 
36 Michal Schlegel (Czechy)	 	 
37 Hugo Nunes (Portugalia)	 	 
38 Patrick Gamper (Austria)
39 Rui Oliveira (Portugalia)	 	 
40 Gracjan Szeląg (Polska)	 	 
41 Clément Russo (Auvergne Rhône-Alpes)
42 Hayato Okamoto (Japonia)	 	 
43 Martin Schäppi (Szwajcaria)	 	 
44 Mark Downey (Irlandia)	 	 
45 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)	 	 
46 Tom Wirtgen (Luksemburg)	 	 
47 Oliver Wood (Wielka Brytania)	 	 
48 Steff Cras (Belgia)	 	 
49 Alan Riou (Bretania)	 	 
50 James Knox (Wielka Brytania)	 	 
51 Nicolas Malle (Bretania)	 	 
52 Robert Stannard (Australia)	 	 
53 Victor Lafay (Francja)	 	 
54 Léo Danes (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
55 Daire Feeley (Irlandia)	 	 
56 Nikolai Cherkasov (Rosja)	 	 
57 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)	 	 
58 Benjamin Brkic (Austria)
59 Aurélien Doleatto (Auvergne Rhône-Alpes)	 	 
60 Ward Jaspers (Belgia)	 	 
61 Imerio Cima (Włochy)	 	 
62 Roman Lehky (Czechy)	 	 
63 Sean Bennett (USA)	 	 
64 Leon Rohde (Niemcy)	 	 
65 Piotr Brożyna (Polska)	 	 
66 Patrick Müller (Szwajcaria)	 	 
67 Jan Maas (Holandia)	 	 
68 Pit Leyder (Luksemburg)	 	 
69 Aurélien Paret-Peintre (Francja)	 	 
70 Artem Nych (Rosja)	 	 
71 Petr Rikunov (Rosja)	 	 
72 Callum Scotson (Australia)	 	 
73 Michael Storer (Australia)	 	 
74 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)	 	 
75 Yahor Shpakouski (Białoruś)	 	 
76 Aleksandr Vlasov (Rosja)	 	 
77 Julius Van Den Berg (Holandia)	 	 
78 Jesper Schultz (Dania)	 	 
79 Florian Cam (Bretania)	 	 
80 Axel Journiaux (Francja)	 	 
81 Stan Dewulf (Belgia)	 	 
82 Matteo Fabbro (Włochy)	 	 
83 Lukas Schlemmer (Austria) 
84 Christopher Lawless (Wielka Brytania)	 	 
85 Simon Sellier (Francja)	 	 
86 Aaron Verwilst (Belgia)	 	 
87 Cristian Muñoz Lancheros (Kolumbia)	 	 
88 William Barta (USA)	 	 
89 Jakub Otruba (Czechy)	 	 
90 Michel Ries (Luksemburg)	 	 
91 Michael O'Loughlin (Irlandia)	 	 
92 Florian Nowak (Niemcy)	 	 
93 Patrick Haller (Niemcy)	 	 
94 Lars Van Den Berg (Holandia)	 	 
95 Matthew Teggart (Irlandia)	 	 
96 Thibault Guernalec (Bretania)	 	 
97 Casper Pedersen (Dania)	 	 
98 Markus Freiberger (Austria)	 
99 Masahiro Ishigami (Japonia)	 	 
100 Georg Zimmermann (Niemcy)	 	 
101 Ryan Reilly (Irlandia)	 	 
102 Scott Davies (Wielka Brytania)	 	 
103 Anthony Rappo (Szwajcaria)	 	 
104 Francisco Campos (Portugalia)	 	 
105 Adam Sekanina (Czechy)	 	 
106 Francesco Romano (Włochy)	 	 
107 Johannes Schinnagel (Niemcy)	 	 
108 Takeaki Amezawa (Japonia)	 	 
109 Larry Valvasori (Luksemburg)	 	 
110 Marcel Neuhauser (Austria)
111 Maxime Roger (Auvergne Rhône-Alpes)
112 Samuel Jenner (Australia)	 	 
113 Vasili Strokau (Białoruś)	 	 
114 Jirí Petrus (Czechy)	                           00:29	 
115 Gino Mäder (Szwajcaria)	                           00:30	 
116 Ilya Volkau (Białoruś)	                           00:33	 
117 Edoardo Affini (Włochy)	                           00:36	 
118 José Fernandes (Portugalia)	                           00:43	 
119 Andre Carvalho (Portugalia)	 	 
120 Mark Stewart (Wielka Brytania)	                   01:12	 
121 Michał Paluta (Polska)	                           01:16	 
122 Szymon Tracz (Polska)	                           01:18	 
123 Ian Garrison (USA)	                                   01:27	 
124 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)	                   01:39	 
125 Mohcine Elkouraji (Maroko)	                           01:47	 
126 Justin Oien (USA)	                                   01:54	 
127 Pascal Eenkhoorn (Holandia)	                           02:47	 
128 Felix Gall (Austria)                                   04:35	 
129 Stephen Bassett (USA)	                           05:28	 
130 Darragh O'mahony (Irlandia)	                           06:07	 
131 Szymon Sajnok (Polska)	                           08:16	 
132 Adrien Garel (Bretania)	                           10:01	 
133 Syver Wærsted (Norwegia)	                           11:20	 
134 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)	                   12:38	 
135 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)	                   13:01	 
136 Masaki Yamamoto (Japonia)	                           16:40	 
137 Mohsine Annachnach (Maroko)	                           17:12	 
138 Houcaine Sabbahi (Maroko)	                           37:55	 
139 Lahcen Sabbahi (Maroko)                                48:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: