Gorka Izagirre i Mohoric w Team Bahrain-Merida

Gorka Izagirre

Gorka Izagirre (Team Movistar) i Matej Mohoric (UAE Team Emirates) od nowego sezonu będę reprezentować barwy Team Bahrain-Merida.

Gorka po roku rozłąki dołączy do swojego brata Iona, z którym wspólnie reprezentował barwy Euskaltelu Euskadi i Team Movistar. 29-latek w tym roku odniósł swój największy sukces w karierze - wygrał etap Giro d'Italia. Ponadto triumfował w Klasika Primavera de Amorebieta i był 4. w Paryż-Nicea. Hiszpan ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika i jedno na etapie Skoda-Tour de Luxembourg.

W nowej drużynie z pewnością będzie miał więcej okazji do jazdy na własne konto. Niemniej jednak jego głównym zadaniem będzie pomoc młodszemu bratu w górskim terenie na wyścigach etapowych.

Mohoric to mistrz świata juniorów z Valkenburga z 2012 roku i mistrz świata młodzieżowców z Florencji z 2013 roku. Jego "dorosła" kariera póki co jest uboga w sukcesy. Słoweniec stara się przede wszystkim zabierać w odjazdy. Jego najlepsze wyniki to zwycięstwo etapowe i 3. miejsce w generalce Tour of Hainan, 6. miejsce w Japan Cup i 8. w Trofeo Laigueglia.

Obaj zawodnicy podpisali roczne kontrakty z drużyną z Bliskiego Wschodu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: