Transfery 2017/2018

cienie rzucane przez jadących kolarzy na szosę

1 sierpnia rozpoczął się oficjalny okres transferowy, w czasie którego zespoły i zawodnicy mogą finalizować kontrakty na następne lata.

Poniżej znajdziecie aktualizowaną na bieżąco listę transferową.

A
Amezqueta Julen (Wilier Triestina)           Caja Rural-Seguros RGA
Archbold Shane (Bora-hansgrohe)              Aqua Blue Sport
Aru Fabio (Astana)                           UAE Team Emirates
Antunes Amaro (W52/FC Porto)                 CCC Sprandi Polkowice 
Avila Edwin (Team Illuminate)                Israel Cycling Academy

B
Bagot Yoann (Cofidis)                        Vital Concept
Barguil Warren (Team Sunweb)                 Fortuneo-Oscaro
Barta Jan (Bora-hansgrohe)                   Elkov-Author
Bauer Jack (Quick-Step Floors)               Orica-Scott
Belletti Manuel (Wilier Triestina)           Androni - Sidermec
Bernal Egan (Androni Giocattoli)             Team Sky
Bernas Paweł (Domin Sport)                   CCC Sprandi Polkowice
Bettiol Alberto (Cannondale-Drapac)          BMC Racing Team
Bevin Patrick (Cannondale-Drapac)            BMC Racing Team
Bjerg Mikkel (Giant - Castelli)              Hagens Berman Axeon
Boeckmans Kris (Lotto Soudal)                Vital Concept
Boswell Ian (Team Sky)                       Katusha-Alpecin
Brambilla Gianluca (Quick-Step Floors)       Trek-Segafredo
Bystrøm Sven Eryk (Katusha-Alpecin)          UAE Team Emirates

C
Campenaerts Victor (LottoNL-Jumbo)           Lotto Soudal
Castroviejo Jonathan (Movistar)              Team Sky
Cieślik Paweł (Elkov Author)                 CCC Sprandi Polkowice
Conci Nicola (Zalf Euromobil)                Trek-Segafredo 
Coquard Bryan (Direct Energie)               Vital Concept
Cardona Julián                               Cannondale-Drapac
Cort Nielsen Magnus (Orica-Scott)            Astana
Cousin Jerome (Cofidis)                      Direct Energie
Cras Steff (BMC Development Team)            Katusha-Alpecin

D
Davies Scott (Team Wiggins)                  Dimension Data
De Backer Bert (Team Sunweb)                 Vital Concept
De Bie Sean (Lotto Soudal)                   Verandas Willems Crelan
De Clercq Bart (Lotto Soudal)                Wanty Groupe Gobert
De la Cruz David (Quick-Step Floors)         Team Sky
Docker Mitch (Orica-Scott)                   Cannondale-Drapac
Dillier Silvan (BMC Racing Team)             AG2r La Mondiale
Dowsett Alex (Movistar)                      Katusha-Alpecin
Duchesne Antoine (Direct Energie)            FDJ
Duarte Fabio (EPM)                           Manzana Postobon
Dupont Timothy (Veranda's Willems-Crelan)    Wanty-Groupe Gobert

E
Eenkhoorn Pascal (BMC Development Team)      LottoNL-Jumbo
Eg Niklas (Team Virtu Cycling)               Trek-Segafredo
Eiking Odd Christian (FDJ)                   Wanty-Groupe Gobert 
Enger Sondre Holst (Ag2r La Mondiale)        Israel Cycling Academy

F
Fabbro Matteo (Friuli Cycling Team)          Katusha-Alpecin
Formolo Davide (Cannondale-Drapac)           Bora-hansgrohe
Fournier Marc (FDJ)                          Vital Concept
Fraile Omar (Dimension Data)                 Astana
Frame Alex (JLT Condor)                      Trek-Segafredo
Franczak Paweł (Team Hurom)                  CCC Sprandi Polkowice

G
Gallopin Tony (Lotto Soudal)                 Ag2r La Mondiale
Gaudin Damien (Armée de Terre)               Direct Energie
Gerrans Simon (Orica-Scott)                  BMC Racing Team
Gradek Kamil (One Pro Cycling)               CCC Sprandi Polkowice
Grmay Tsgabu (Bahrain-Merida)                Trek-Segafredo
Grosschartner Felix (CCC Sprandi Polkowice)  Bora-hansgrohe
Guardini Andrea (UAE Team Emirates)          Bardiani-CSF

H
Haas Nathan (Dimenson Data)                  Katusha-Alpecin
Halvorsen Kristoffer (Joker Icopal)          Team Sky
Hamilton Lucas (Mitchelton Scott)            Orica-Scott
Herklotz Silvio (Bora-hansgrohe)             Burgos BH 
Hermans Ben (BMC Racing Team)                Israel Cycling Academy
Herrada Jesus (Movistar)                     Cofidis
Herrada Jose (Movistar)                      Cofidis
Hindley Jai (Mitchelton-Scott)               Team Sunweb
Hirt Jan (CCC Sprandi Polkowice)             Astana
Hodeg Alvaro (Coldeportes)                   Quick-Step Floors
Houle Hugo (Ag2r la Mondiale)                Astana

I
Izagirre Gorka (Movistar)                    Bahrain-Merida

J
Jakobsen Fabio (SEG Racing Academy)          Quick-Step Floors
Jensen August (Team Coop)                    Israel Cycling Academy

K
Kasperkiewicz Przemysław (An Post)           Delko Marseille Provence KTM
Kennaugh Peter (Team Sky)                    Bora-hansgrohe
Keukeleire Jens (Orica-Scott)                Lotto Soudal
Kittel Marcel (Quick-Step Floors)            Katusha-Alpecin
Konwa Piotr (TC Chrobry Scott Głogów)        Elkov Author
Koren Kristijan (Cannondale-Drapac)          Bahrain-Merida
Knox James (Team Wiggins)                    Quick-Step Floors
Kristoff Alexander (Katusha-Alpecin)         UAE Team Emirates
Kump Marko (UAE Team Emirates)               CCC Sprandi Polkowice
Kuss Sepp (Rally Cycling)                    LottoNL-Jumbo

L
Lafay Victor (Bourg-en-Bresse Ain)           Cofidis
Lambrecht Bjorg (Lotto Soudal U23)           Lotto Soudal
Lammertink Steven (LottoNL-Jumbo)            Vital Concept
Landa Mikel (Team Sky)                       Movistar
Lawless Christopher (Axeon Hagens Berman)    Team Sky
Le Bon Johan (FDJ)                           Vital Concept
Lecroq Jérémy (Roubaix Lille Métropole)      Vital Concept
Loubet Julien (Equipe Cycliste Armée de Terre) Euskadi Murias 

M
Maison Jeremy (FDJ)                          Fortuneo-Oscaro
Mamykin Matvey (Katusha-Alpecin)             Burgos BH 
Manzin Lorrenzo (FDJ)                        Vital Concept
Marcotte Eric (Cylance)                      UnitedHealthcare
Martin Daniel (Quick-Step Floors)            UAE Team Emirates
Martinez Daniel (Wilier Triestina)           Cannondale-Drapac 
McLay Daniel (Fortuneo - Oscaro)             Cannondale-Drapac
Meintjes Louis (UAE Team Emirates)           Dimension Data
Meyer Cameron (Dimension Data)               Orica-Scott
Mendes José (Bora-hansgrohe)                 Burgos BH 
Mihaylov Nikolay (CCC Sprandi Polkowice)     Delko Marseille Provence KTM
Modolo Sacha (UAE Team Emirates)             Cannonadle-Drapac
Mohoric Matej (UAE Team Emirates)            Bahrain-Merida
Moinard Amaël (BMC Racing Team)              Fortuneo-Oscaro
Moreno Daniel (Movistar)                     Cannonadle-Drapac
Moreno Javier (Bahrain-Merida)               Delko Marseille Provence KTM
Morice Julien (Direct Energie)               Vital Concept
Morkov Michel (Katusha-Alpecin)              Quick-Step Floors
Mullen Ryan (Cannondale-Drapac)              Trek-Segafredo

N
Naesen Lawrence (WB Veranclassic)            Lotto Soudal
Nieve Mikel (Team Sky)                       Orica-Scott

O
Oss Daniel (BMC Racing Team)                 Bora-hansgrohe
Owen Logan (Axeon Hagens Berman)             Cannondale-Drapac
Örken Ahmet (Torku Sekerspor)                Israel Cycling Academy

P
Pacher Quentin (Delko Marseille)             Vital Concept
Pacioni Luca (Androni Giocattoli - Sidermec) Wilier Triestina
Paterski Maciej (CCC Sprandi Polkowice)      Wibatech Merx 7R
Pedersen Casper (Giant - Castelli)           Aqua Blue Sport
Pernsteiner Hermann (Amplatz - BMC)          Bahrain-Merida
Plaza Rubén (Orica-Scott)                    Israel Cycling Academy
Ponzi Simone (CCC Sprandi Polkowice)         Nippo-Vini Fantini
Pozzovivo Domencio (Ag2r La Mondiale)        Bahrain-Merida
Prades Eduard (Caja Rural)                   Burgos BH (?)
Preidler Georg (Team Sunweb)                 FDJ

R
Reza Kevin (FDJ)                             Vital Concept
Riabushenko Aleksandr (U.C. Palazzago)       UAE Team Emirates
Rodriguez Cristian (Wilier Triestina)        Caja Rural-Seguros RGA
Roelandts Jurgen (Lotto Soudal)              BMC Racing Team
Rosón Jaime (Caja Rural)                     Movistar

S
Sajnok Szymon (Attaque Team Gusto)           CCC Sprandi Polkowice
Sbaragli Kristian (Dimension Data)           Israel Cycling Academy
Senechal Florian (Cofidis)                   Quick-Step Floors
Senni Manuel (BMC Racing Team)               Bardiani-CSF 
Sepulveda Eduardo (Fortuneo-Oscaro)          Movistar 
Sinkeldam Ramon (Team Sunweb)                FDJ
Sivakov Pavel (BMC Development Team)         Team Sky
Skujins Toms (Cannondale-Drapac)             Trek-Segafredo
Slagter Tom-Jelte (Cannondale-Drapac)        Dimension Data
Soto Nelson (Team Coldeportes)               Caja Rural-Seguros RGA
Storer Michael (Mitchelton-Scott)            Team Sunweb
Sutherland Rory (Movistar)                   UAE Team Emirates

T
Taaramäe Rein (Katusha-Alpecin)              Direct Energie
Theuns Edward (Trek-Segafredo)               Team Sunweb
Tracz Szymon (Wibatech 7R Fuji)              ONE Pro Cycling
Trentin Matteo (Quick-Step Floors)           Orica-Scott
Turgis Tanguy (BMC Development Team)         Vital Concept
Tusveld  Martijn (Team Roompot)              Team Sunweb
Tvetcov Serghei (Jelly Belly)                UnitedHealthcare

V
Vallée Boris (Fortuneo-Oscaro)               Wanty - Groupe Gobert
Valls Rafael (Lotto Soudal)                  Movistar
Van Baarle Dylan (Cannondale-Drapac)         Team Sky
Van Genechten Jonas (Cofidis)                Vital Concept
Van Poppel Danny (Team Sky)                  LottoNL-Jumbo
Venturini Clément (Cofidis)                  Ag2r La Mondiale
Vermote Julien (Quick-Step Floors)           Dimension Data
Vervaeke Louis (Lotto Soudal)                Team Sunweb
Villella Davide (Cannondale-Drapac)          Astana
Viviani Elia (Team Sky)                      Quick-Step Floors

W
Wippert Wouter (Cannondale-Drapac)           Team Roompot

zakończenie kariery:

Boonen Tom (Quick-Step Floors)
Contador Alberto (Trek-Segafredo)
di Gregorio Remy (Delko Marseille Provence KTM)
Farrar Tyler (Dimension Data)
Fumeaux Jonathan (Team Roth)
Henderson Greg (UnitedHealthcare)
Hernández Jesús (Trek-Segafredo)
Howard Leigh (Aqua Blue Sport)
Jeandesboz Fabrice (Direct Energie)
Jeannesson Arnold (Fortuneo-Oscaro)
Losada Alberto (Katusha-Alpecin)
Malori Adriano (Movistar)
Napolitano Danilo (Wanty - Groupe Gobert)
Nordhaug Lars Petter (Aqua Blue Sport)
Quinziato Manuel (BMC Racing Team)
Riblon Christophe (Ag2r La Mondiale)
Sanchez Samuel (BMC Racing Team)
Talansky Andrew (Cannondale-Drapac)
Timmer Albert (Team Sunweb)
Tiralongo Paolo (Astana)
Van den Broeck Jurgen (LottoNL-Jumbo)
Vicioso Angel (Katusha-Alpecin)
Voeckler Thomas (Direct Energie)
Zubeldia Haimar (Trek-Segafredo)

Kobiety:

Aalerud Katrione (Hitec Products)              Team Virtu Cycling
Barnes Alice (Drops)                           Canyon//SRAM
Biannic Aude (FDJ Futuroscope                  Movistar Team
Bronzini Giorgia (Wiggle High5)                Cylance
Brennauer Lisa (Canyon//SRAM)                  Wiggle High5
D'Hoore Jolien (Wiggle High5)                  Orica-Scott
De Jong Thalita (Lares-Waowdeals)              Experza-Footlogix
Guarischi Barbara (Canyon-SRAM)                Team Virtu Cycling 
Jasińska Małgorzata (Cylance)                  Movistar Team
Kitchen Lauren (WM3 Pro Cycling)               FDJ Futuroscope
Klein Lisa (Cervelo-Bigla)                     Canyon//SRAM
Knetemann Roxane (FDJ Nouvelle Aquitaine)      Ale Cipollini
Mathiesen Pernille (Team Virtu Cycling)        Team Sunweb
Moberg Emilie (Hitec Products)                 Team Virtu Cycling
Niewiadoma Katarzyna (WM3 Pro Cycling)         Canyon//SRAM
Pawłowska Katarzyna (Boels - Dolmans)          Team Virtu Women
Pikulik Daria (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)   Cervelo-Bigla
Plichta Anna (WM3 Pro Cycling)                 Boels - Dolmans
Slik Rozanne (Team Sunweb)                     FDJ Futuroscope 
Skalniak Agnieszka (Astana Women's Team)       Experza-Footlogix
Soet Aafke (Parkhotel Valkenbug)               Team WNT
Stephens Lauren (Team TIBCO -SVB )             Cylance
Stultiens Sabrina (Team Sunweb)                WM3 Pro Cycling
Tenniglo Moniek (WM3 Pro Cycling)              FDJ
Wild Kirsten (Cylance)                         Wiggle High5
Wiles Tyler (Unitedhealthcare)                 Drops
Winder Ruth (UHC Pro Cycling)                  Team Sunweb
Yonamine Eri (FDJ Nouvelle Aquitaine)          Wiggle High5

zakończenie kariery:

Brzeźna-Bentkowska Paulina (MAT Atom Deweloper)
Delzenne Elize (Lotto Soudal Ladies)
Knol Willeke (Cylance)
Small Carmen (Team Virtu)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: