Eenkhoorn w LottoNL-Jumbo, Sinkeldam i Preidler w FDJ

peleton na trasie

Pascal Eenkhoorn przechodzi do holenderskiej grupy LottoNL-Jumbo, a Georg Preidler i Ramon Sinkeldam - do FDJ. 

Eenkhoorn dziś przeszedł testy medyczne, a następnie parafował trzyletni kontrakt. Drugi kolarz tegorocznego Rhône-Alpes Isère Tour od ubiegłego sezonu reprezentował barwy BMC Development Team, lecz młodzieżówka grupy BMC Racing kończy działalność z końcem tego sezonu, gdyż jej najlepsi zawodnicy odpływają do innych zespołów.

Możliwość jazdy dla LottoNL-Jumbo przez kolejne sezony to niezła okazja. Dyrektorzy sportowi Grischa Niermann i Merijn Zeeman skontaktowali się ze mną na początku roku. Po dobrym teście dali mi niezły plan na przyszłość. Na tej podstawie wybrałem tę drużynę. Mam tylko dwadzieścia lat i przed dwa sezony ścigałem się z młodzieżowcami, dlatego też muszę się przestawić. Długość kontraktu pokazuje, że ekipa we mnie wierzy

- powiedział Holender w komunikacie prasowym zespołu Richarda Plugge.

Kontrakty z drużyną przedłużyli również Paul Martens i Koen Bouwman.

Z kolei Marc Madiot postawił na mistrza Holandii w wyścigu ze startu wspólnego i mistrza Austrii w jeździe indywidualnej na czas. Zarówno Sinkeldam, jak i Preidler przeszli do francuskiej grupy z Team Sunweb i w nowych barwach spędzą kolejne dwa sezony.

28-latek z Wormer będzie tam jednym z zawodników rozprowadzających Arnaud Démare'a na płaskich końcówkach, zaś 27-latek z Graz ma za zadanie wspierać Thibauta Pinota na górskich odcinkach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: