Clement Venturini w skonsolidowanym AG2R La Mondiale

Clément Venturini

Clement Venturini podpisał dwuletni kontrakt z zespołem AG2R La Mondiale.

Francuski przełajowiec ostatnie lata spędził pod banderą Cofidisu, w tym roku skupiając się na ściganiu na szosie i z sukcesami rywalizując w imprezach cyklu UCI Europe Tour. Na jego koncie znajdują się wa wygrane etapy Tour of Austria (2016 i 2017) oraz klasyfikacja generalna tegorocznego wyścigu Quatre Jours de Dunkerque (2.HC), a także 3. lokata w Boucles de Mayenne (2.1).

W barwach ekipy AG2R La Mondiale Venturni spędzi sezony 2018 i 2019.

Clement wygrał Cztery Dni Dunkierki w wieku 23 lat, to pokazuje ile warty jest ten chłopak. Jest młody, przyszłość należy do niego. Jest szybki, ma zadatki by rywalizować w pagórkowatych klasykach. Pokazał, że wie, jak wygrywać, będzie dobrym wzmocnieniem

- komentował manager grupy - Vincent Lavenu.

Venturini kolarstwu przełajowemu poświecił większość swojej dotychczasowej kariery, na koncie zapisując tytuły mistrza świata juniorów (2010/11), mistrza Francji orlików (2013/14) i elity (2016/17), a także szereg zwycięstw we francuskich imprezach.

Mam przed sobą sporo nauki, w końcu mam tylko 23 lata. Nie mogę się już doczekać ścigania w imprezach WorldTour. W sezonie 2018 poświęcę się całkowicie rywalizacji na szosie i mam nadzieję, że będę się w tej dyscyplinie rozwijał

- tłumaczył

Zespół AG2R La Mondiale podał również, że prolongaty kontraktów podpisało kilku kluczowych zawodników, co ustabilizuje skład grupy na kolejne sezony. Kontrakty do końca 2020 roku przedłużyli Romain Bardet, a także Oliver Naesen, Pierre Latour, Ben Gastauer i Axel Domont. Do 2019 roku Lavenu zatrzyma także Francoisa Bidarda.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: