Daniel Oss i Peter Kennaugh w Bora-hansgrohe

Peter Kennaugh triumfuje na Alpe d'Huez

Włoch Daniel Oss (BMC Racing) i Brytyjczyk Peter Kennaugh (Team Sky) od roku 2018 reprezentowali będą niemiecką ekipę Bora-hansgrohe.

Drużyna Ralpha Denka potwierdziła dziś informację o wzmocnieniu składu - pierwszego dnia oficjalnego sezonu transferowego. Obaj kolarze podpisali dwuletnie kontrakty.

Oss w zespole Petera Sagana i Rafała Majki wspomoże właśnie mistrza świata, z którym ścigał się razem przez cztery sezony (2009-2011) w barwach drużyny Liquigas-Cannondale. Ostatnie 5 lat Włoch spędził ścigając się w koszulce drużyny BMC Racing, stanowiąc jeden z motorów napędowych w wyścigach drużynowych na czas. W jej barwach dwukrotnie został właśnie mistrzem świata w jeździe drużynowej na czas oraz zajął drugie miejsce na etapie Giro d'Italia (2013).

Główną rolą długowłosego kolarza była pomoc kolegom z drużyny na trasach Wielkich Tourów i w kluczowych wiosennych klasykach.

Zespół Bora-hansgrohe ma ambitne cele, a ja szukałem nowego wyzwania po pięciu latach pracy w BMC. Cały zespół Ralpha Denka rozwija się bardzo szybko, to fascynująca przygoda i cieszę się, że mogę być częścią tej ekipy

- tłumaczył podekscytowany Oss.

Kennaugh natomiast całą swoją zawodową karierę spędził w barwach Team Sky. W tym okresie wygrał Settimana Coppi e Bartali (2014), Tour of Austria (2014) oraz dwa etapy Criterium du Dauphine (2017, 2015).

Jestem bardzo podekscytowany, że podpisałem kontrakt z Bora-hansgrohe. Jest to dla mnie ogromna szansa, aby rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze z zespołem, który ma ogromny potencjał. Na koniec chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla wszystkich zawodników i pracowników, z którymi pracowałem podczas mojego pobytu Team Sky

- wyjaśnił 28-letni Brytyjczyk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: