Mistrzostwa Europy MTB 2017: skład reprezentacji Polski

Polski Związek Kolarski podał skład kadry narodowej na mistrzostwa Europy MTB cross-country (27-30 lipca). Czempionat odbędzie się we włoskiej miejscowości Darfo Boario Terme.

Główne nadzieję wiązane będą z Mają Włoszczowską (Kross Racing Team), która w ubiegłym sezonie w szwedzkiej Huskvarnie zajęła 4. miejsce. W tym sezonie Włoszczowska zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz jest na 3. pozycji w rankingu UCI.

W wyścigu elity kobiet wystartuje również Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w Huskvarnie zajęła 14. miejsce.

W wyścigu mężczyzn Polskę reprezentować będą nowy mistrz Polski Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). Konwa w zeszłym roku był kontuzjowany, przez co nie mógł startować w mistrzostwach Europy. W tym sezonie zajmuje 44. pozycję w Pucharze Świata.

Wawak w roku ubiegłym w Szwecji był 19., a w tym sezonie prezentuje równą i wysoką formę. W rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej zajmuje 25. pozycję, natomiast w rankingu Pucharu Świata jest na 31. pozycji.

Duże nadzieje mogą być także wiązane z Marleną Droździok (Scott-Eurocycles.com). Zawodniczka jeżdżąca jeszcze w kategorii młodzieżowej w tym sezonie zajmuje 10. miejsce w Pucharze Świata, a w jego odsłonie w Albstadt zbliżyła się do podium, zajmując 4. miejsce.

Skład uzupełniają młodzi zawodnicy, którzy zbierają doświadczenie na arenie międzynarodowej. Z dobrej strony są w stanie zaprezentować Patrycja Świerczyńska (OK Racing Team) oraz Mateusz Nieboras (JBG-2 Team).

Elita kobiet:
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team)
Katarzyna Solus Miśkowicz  (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Elita mężczyzn:
Bartłomiej Wawak  (Kross Racing Team)
Marek Konwa  (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety do lat 23:
Marlena Droździok (Scott-Eurocycles.com)
Gabriela Wojtyła  (Superior Zator)
Magdalena Zielińska  (UKS Sokół Kęty)

Mężczyźni do lat 23:
Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Juniorki:
Patrycja Świerczyńska  (OK Racing Team Dąbrowa Górnicza)
Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Kellys Team)

Juniorzy:
Mateusz Nieboras  (JBG-2 Team)
Stanisław Nowak (Superior Zator)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: