Lotto Thüringen Ladies Tour 2017: etap 1. Tiffany Cromwell najszybsza

Tiffany Cromwell

Tiffany Cromwell (Canyon-SRAM) triumfowała na mecie pierwszego etapu Thüringen Ladies Tour.

29-letnia Australijka o 3 sekundy wyprzedziła Anne Stricker (BTC City Ljubljana) i Amy Pieters z reprezentacji Holandii. Na czwartym miejscu finiszowała Katarzyna Pawłowska (Polska).

Prowadzenie w wyścigu utrzymała Niemka Lisa Brennauer (Canyon-SRAM), a za sprawą bonifikaty zdobytej na lotnej premii na trzecią pozycję awansowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Wyniki 1. etapu Lotto Thüringen Ladies Tour 2017 (2.1), Schleiz - Schleiz (124,8 km):

  1 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing            3:34:05
  2 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana      00:03
  3 Amy Pieters (Ned) Holandia
  4 Katarzyna Pawłowska (Pol) Polska
  5 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare
  6 Gracie Elvin (Aus) Australia
  7 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
  8 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
  9 Liane Lippert (Ger) Niemcy
 10 Jong Demi De (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 11 Romy Kasper (Ger) Niemcy
 12 Elizabeth Banks (GBr) Team Storey Racing
 13 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco
 14 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 15 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 16 Stine Borgli (Nor) Norwegia
 17 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 18 Marta Lach (Pol) Polska
 19 Ann-Sophie Duyck (Bel) Drops
 20 Kathrin Hammes (Ger) Team Tibco
 21 Taylor Wiles (USA) UnitedHealthcare
 22 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing
 23 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas
 24 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas
 25 Rachel Neylan (Aus) Australia
 26 Ingrid Moe (Nor) Norwegia
 27 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia-Durango
 28 Beate Zanner (Ger) Maxx-Solar Lindig
 29 Laura Massey (GBr) Drops
 30 Carolin Schiff (Ger) Maxx-Solar Lindig
 31 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT
 32 Leah Thomas (USA) Stany Zjednoczone
 33 Roxane Knetemann (Ned) Holandia
 34 Shannon Malseed (Aus) Australia
 35 Ellen Van Dijk (Ned) Holandia
 36 Roos Hoogboom (Ned) Bizkaia-Durango
 37 Emma White (USA) Stany Zjednoczone
 38 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT
 39 Ingrid Lorvik (Nor) Norwegia
 40 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 41 Lorena Llamas (Spa) Bizkaia-Durango
 42 Gunn-Rita Dahle-Flesja (Nor) Maxx-Solar Lindig
 43 Anna Christian (GBr) Drops
 44 Lisen Hocking (Aus) Australia
 45 Katherine Hall (USA) UnitedHealthcare
 46 Martina Ritter (Aut) Drops
 47 Agnieszka Skalniak (Pol) Polska
 48 Hayley Jones (GBr) Team WNT
 49 Lex Albrecht (Can) Team Tibco
 50 Jacqueline Diertrich (Ger) Niemcy
 51 Aurela Nerlo (Pol) Polska                              00:14
 52 Lucy Kennedy (Aus) Australia
 53 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 54 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops
 55 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 56 Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango
 57 Hannah Payton (GBr) Drops                              00:17
 58 Axelle Dubau (Fra) Bizkaia-Durango                     05:56
 59 Karolina Perekitko (Pol) Polska
 60 Grace Brown (Aus) Australia
 61 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana
 62 Elizabeth-Jayne Harris (GBr) Team Storey Racing
 63 Christa Riffel (Ger) Niemcy
 64 Chanel Mason (GBr) Team Storey Racing
 65 Carolin Dietmann (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies
 66 Tatiana Shamanova (Rus) BePink Cogeas
 67 Brianna Walle (USA) Team Tibco                         06:02
 68 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil       06:04
 69 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                  08:29
 70 Stefanie Paul (Ger) Niemcy
 71 Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar Lindig
 72 Wiebke Rodieck (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies
 73 Hannah Arensman (USA) Stany Zjednoczone
 74 Willeke Knol (Ned) Holandia
 75 Theres Klein (Ger) Maxx-Solar Lindig
 76 Maaike Boogaard (Ned) Holandia
 77 Bianca Lust (Ned) D.Velop - Cycle Cafe Ladies
 78 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare
 79 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 80 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
 81 Lydia Boylan (Irl) Team WNT
 82 Rebecca Carter (GBr) Team WNT
 83 Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar Lindig
 84 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas
 85 Tereza Medvedova (Svk) BePink Cogeas
 86 Benita Wesselhoeft (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies
 87 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas
 88 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare
 89 Bethany Crumpton (GBr) Team Storey Racing
 90 Daria Pikulik (Pol) Polska
 91 Anna Badegruber (Aut) Team WNT
 92 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare
 93 Ffion James (GBr) Team Storey Racing
 94 Skylar Schneider (USA) Stany Zjednoczone
 95 Winanda Spoor (Ned) Holandia
 96 Lauren Stephens (USA) Team Tibco
 97 Nicolle Bruderer (Gua) Team Tibco
 98 Inga Rodieck (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies         13:22
 99 Martine Fon (Nor) Norwegia
100 Holly Breck (USA) Stany Zjednoczone
101 Malin Eriksen (Nor) Norwegia                           29:00
102 Marie Flataas (Nor) Norwegia                           38:13
103 Monica Dew (GBr) Team Storey Racing                    39:37
104 Katharina Venjakob (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladi     42:38
DNS Samantha Schneider (USA) Stany Zjednoczone

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing              3:42:57
  2 Amy Pieters (Ned) Holandia                             00:04
  3 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                 00:16
  4 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas                  00:17
  5 Ellen Van Dijk (Ned) Holandia                          00:19
  6 Roxane Knetemann (Ned) Holandia                        00:20
  7 Taylor Wiles (USA) UnitedHealthcare                    00:22
  8 Katarzyna Pawłowska (Pol) Polska                       00:23
  9 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing
 10 Emma White (USA) Stany Zjednoczone                     00:24
 11 Ann-Sophie Duyck (Bel) Drops                           00:25
 12 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare                     00:28
 13 Kathrin Hammes (Ger) Team Tibco                        00:29
 14 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil        00:31
 15 Rachel Neylan (Aus) Australia
 16 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing              00:33
 17 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT                         00:35
 18 Leah Thomas (USA) Stany Zjednoczone                    00:36
 19 Elizabeth Banks (GBr) Team Storey Racing
 20 Hayley Jones (GBr) Team WNT                            00:37
 21 Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana      00:38
 22 Ingrid Drexel (Mex) Team Tibco
 23 Gracie Elvin (Aus) Australia                           00:39
 24 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil          00:40
 25 Romy Kasper (Ger) Niemcy
 26 Jong Demi De (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil         00:42
 27 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas
 28 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 29 Martina Ritter (Aut) Drops
 30 Shannon Malseed (Aus) Australia                        00:47
 31 Stine Borgli (Nor) Norwegia
 32 Lex Albrecht (Can) Team Tibco
 33 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT                        00:49
 34 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                   00:53
 35 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia-Durango
 36 Agnieszka Skalniak (Pol) Polska
 37 Lucy Kennedy (Aus) Australia                           00:56
 38 Laura Massey (GBr) Drops                               00:57
 39 Jacqueline Diertrich (Ger) Niemcy
 40 Roos Hoogboom (Ned) Bizkaia-Durango
 41 Beate Zanner (Ger) Maxx-Solar Lindig                   00:58
 42 Liane Lippert (Ger) Niemcy
 43 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops                         00:59
 44 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil      01:01
 45 Lisen Hocking (Aus) Australia                          01:02
 46 Carolin Schiff (Ger) Maxx-Solar Lindig                 01:06
 47 Marta Lach (Pol) Polska                                01:07
 48 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil           01:09
 49 Gunn-Rita Dahle-Flesja (Nor) Maxx-Solar Lindig         01:16
 50 Hannah Payton (GBr) Drops                              01:17
 51 Katherine Hall (USA) UnitedHealthcare
 52 Ingrid Moe (Nor) Norwegia                              01:26
 53 Anna Christian (GBr) Drops
 54 Ingrid Lorvik (Nor) Norwegia
 55 Carla Oberholzer (RSA) Bizkaia-Durango                 01:28
 56 Lorena Llamas (Spa) Bizkaia-Durango                    01:39
 57 Aurela Nerlo (Pol) Polska                              02:10
 58 Elizabeth-Jayne Harris (GBr) Team Storey Racing        06:11
 59 Christa Riffel (Ger) Niemcy                            06:25
 60 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana               06:29
 61 Brianna Walle (USA) Team Tibco                         06:38
 62 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil       06:46
 63 Chanel Mason (GBr) Team Storey Racing                  07:01
 64 Carolin Dietmann (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies     07:09
 65 Axelle Dubau (Fra) Bizkaia-Durango                     07:12
 66 Karolina Perekitko (Pol) Polska                        07:13
 67 Grace Brown (Aus) Australia                            07:15
 68 Tatiana Shamanova (Rus) BePink Cogeas                  07:24
 69 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                  08:49
 70 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare                08:52
 71 Lauren Stephens (USA) Team Tibco                       08:58
 72 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas                   09:07
 73 Daria Pikulik (Pol) Polska                             09:08
 74 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                   09:11
 75 Bianca Lust (Ned) D.Velop - Cycle Cafe Ladies          09:19
 76 Lydia Boylan (Irl) Team WNT                            09:23
 77 Maaike Boogaard (Ned) Holandia
 78 Rebecca Carter (GBr) Team WNT                          09:26
 79 Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare
 80 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare                 09:31
 81 Ffion James (GBr) Team Storey Racing                   09:32
 82 Anna Badegruber (Aut) Team WNT                         09:34
 83 Stefanie Paul (Ger) Niemcy
 84 Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar Lindig                   09:37
 85 Theres Klein (Ger) Maxx-Solar Lindig                   09:38
 86 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas                  09:40
 87 Wiebke Rodieck (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies
 88 Bethany Crumpton (GBr) Team Storey Racing              09:45
 89 Hannah Arensman (USA) Stany Zjednoczone                09:47
 90 Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar Lindig                     09:50
 91 Benita Wesselhoeft (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladi     09:54
 92 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing               09:57
 93 Tereza Medvedova (Svk) BePink Cogeas                   09:58
 94 Nicolle Bruderer (Gua) Team Tibco                      10:01
 95 Willeke Knol (Ned) Holandia                            10:06
 96 Skylar Schneider (USA) Stany Zjednoczone
 97 Winanda Spoor (Ned) Holandia                           10:08
 98 Holly Breck (USA) Stany Zjednoczone                    14:32
 99 Inga Rodieck (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladies         14:46
100 Martine Fon (Nor) Norwegia                             15:11
101 Malin Eriksen (Nor) Norwegia                           30:24
102 Marie Flataas (Nor) Norwegia                           40:13
103 Monica Dew (GBr) Team Storey Racing                    41:04
104 Katharina Venjakob (Ger) D.Velop - Cycle Cafe Ladi     44:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: