Tour de France 2017: etap 12. Bardet zwycięski w Peyragudes, Aru w koszulce lidera

Romain Bardet

Francuz Romain Bardet wygrał na płycie lotniska w stacji Peyragudes dwunasty etap Tour de France.

Kolarz grupy Ag2r La Mondiale na ostatnich metrach wyprzedził Rigoberta Urana (Cannondale-Drapac) i mistrza Włoch Fabio Aru (Astana).

Chris Froome (Team Sky) zameldował się u celu 7., ze stratą 22 sekund, oddając żółtą koszulkę lidera w ręce Fabio Aru.

Wyścig wjechał w zamglone Pireneje, przeprawiając się przez sześć górskich premii, w tym jedną najwyższej kategorii. Po starcie z Pau chwilę zabrało nim wyklarowała się ucieczka, ostatecznie odjechała dwunastka w składzie. Cyril Gautier (Ag2r-La Mondiale), Imañol Erviti (Movistar), Koen De Kort (Trek-Segafredo), Stefan Küng (BMC Racing), Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Stephen Cummings (Dimension Data), Marcel Kittel i Jack Bauer (Quick-Step Floors), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Michael Matthews (Sunweb) oraz Julien Simon (Cofidis)

Prowadzony przez Team Sky peleton odpuścił akcję na 6:25. Tendencja odwróciła się na trzecim podjeździe, Col de Menté (139,5 km; kat 1.; 6,9 km; 8,1%), gdzie różnica spadła do 5 minut.

Na dojeździe do Port de Balès (184 km; kat. HC; 11,7 km; 7,7%) skontrowała dwójka z zespołu Fortuneo-Oscaro, Maxime Bouet i Brice Feillu, która wspinaczkę rozpoczęła ze stratą 2:20. Peleton zbliżył się na 4 minuty.

W czołówce lepiej podjeżdżający kolarze starali się przyspieszyć, w wyniku czego pozostała czwórka Küng, De Gendt, Gautier i Cummings. Kolarz Lotto Soudal zaatakował, na co odpowiedział mistrz Wielkiej Brytanii, doskakując i wychodząc na samotne prowadzenie.

Akcja kolarzy Fortuneo załamała się, z tyłu swoją robotę wykonywał Vasil Kiryienka (Team Sky). Strzelił jadący z uszkodzonymi nadgarstkiem i łokciem Jakob Fuglsang (Astana), przyspieszyli natomiast Warren Barguil (Team Sunweb) i Alberto Contador (Trek-Segafredo). Zapędy tej dwójki sprawnie powstrzymał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Cumming przeciął linię górskiej premii z przewagą niespełna 2 minut, powiększając nieco swój zapas na zjazdach do Col de Peyresourde (209,5 km; kat. 1; 9,7 km; 7,8%). Mikel Nieve na jednym z zakrętów wywiózł na pobocze Chrisa Froome'a i Fabio Aru, ale skończyło się tylko na strachu.

Gdy droga poszła w górę wysokie tempo narzucane przez Kwiatkowskiego szybko zmęczyło Pierre'a Latoura (Ag2r La Mondiale) i Nairo Quintane (Movistar). Prowadzącemu Cummingsowi zostało 69 sekund na 10 kilometrów przed metą. Zmęczony kolarz Dimension Data kilka chwil później został doścignięty.

W zasadniczej grupie pozostało 11 kolarzy, w tym pomocnicy Froome'a - Nieve i Mikel Landa. Metr po metrze kontakt z grupą zaczął tracić Alberto Contador.

Po zaliczeniu przełęczy pozostał krótki spadek i końcówka do Peyragudes (kat. 2; 2,4 km; 8,4%). Kolarze Sky od podnóża rozkręcili tempo. Na stromych ostatnich metrach (20%) pierwszy zaatakował George Bennett (LottoNL-Jumbo). Nowozelandczyk przecenił swoje siły, po chwili wyczekania na ostatniej prostej skoczył Aru. Za Włochem próbował przytrzymać się Daniel Martin (Quick-Step Floors), ale na stromiźnie Irlandczyk poległ, również Froome znalazł się w wielkich kłopotach. Znakomicie spisał się natomiast Bardet. Francuz wyszedł na prowadzenie, meldując się na mecie przed Uranem i Aru. Froome dojechał spóźniony o 22 sekundy, tym samym oddając żółtą koszulkę mistrzowi Włoch.

Wyniki 12. etapu Tour de France 2017 (GT), Pau - Peyragudes (214,5 km):

  1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale               5:49:38
  2 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:02
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           00:05
  5 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               00:07
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                00:13
  7 Christopher Froome (GBr) Team Sky                    00:22
  8 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo              00:27
  9 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 10 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                           01:28
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                   02:04
 12 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     02:08
 13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 02:11
 14 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                02:15
 15 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale           02:59
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         04:20
 17 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      04:33
 18 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   04:36
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            04:56
 21 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  05:22
 22 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                 05:41
 23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                05:44
 24 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                 05:57
 25 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               07:07
 26 Sergio Henao (Col) Team Sky
 27 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                  07:26
 28 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis                        09:14
 29 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida                 10:29
 30 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 31 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team             10:49
 32 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            11:27
 33 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                    11:30
 34 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                11:32
 35 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                   11:50
 36 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            12:18
 37 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               12:24
 38 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 39 Rudy Molard (Fra) FDJ
 40 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 41 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac               12:35
 42 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo               13:01
 43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                13:05
 44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                 13:28
 45 Thomas Degand (Bel) Wanty
 46 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                   13:31
 47 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 48 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                 13:43
 49 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                    14:59
 50 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    15:17
 51 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team           15:19
 52 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro     16:01
 53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors           16:21
 54 Marco Minnaard (Ned) Wanty
 55 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                    16:35
 56 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 57 Julien Simon (Fra) Cofidis                           16:48
 58 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  17:07
 59 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                   17:15
 60 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    17:22
 61 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac              18:43
 62 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                     19:44
 63 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 64 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 65 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                    19:47
 66 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 67 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 68 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
 69 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 70 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  19:56
 71 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                 20:08
 72 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
 73 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac              20:20
 74 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                      21:29
 75 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                   24:05
 76 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 77 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 78 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott
 79 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty
 80 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 81 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 82 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 83 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
 84 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 85 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 86 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 87 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
 88 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
 89 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 90 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 91 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
 92 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 93 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
 94 Yoann Offredo (Fra) Wanty
 95 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 96 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 97 Daniel Navarro (Spa) Cofidis
 98 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 99 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
100 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
101 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
102 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
103 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
104 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                 24:19
105 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
106 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
107 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 24:24
108 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                    24:26
109 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
110 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                    24:34
111 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 24:42
112 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                25:10
113 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                       25:20
114 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
115 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
116 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                     26:19
117 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                   26:22
118 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro       26:24
119 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                  26:33
120 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
121 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   26:36
122 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
123 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
124 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
125 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
126 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                 26:41
127 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                    27:13
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                 27:20
129 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team       27:42
130 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
131 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
132 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
133 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
134 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     28:15
135 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                     28:30
136 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                  32:01
137 Christian Knees (Ger) Team Sky                       34:18
138 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
139 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
140 Frederik Backaert (Bel) Wanty
141 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
142 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
143 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
144 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
145 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty
146 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
147 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
148 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty
149 Dion Smith (NZl) Wanty
150 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
151 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
152 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
153 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
154 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
155 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
156 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
157 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
158 Florian Senechal (Fra) Cofidis
159 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                         34:27
160 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                  34:31
161 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         34:32
162 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
163 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo               34:39
164 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
165 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
166 Luke Rowe (GBr) Team Sky                             34:46
167 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
168 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
169 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
170 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
171 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
172 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
173 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
174 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
175 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                    34:53
176 Davide Cimolai (Ita) FDJ                             35:29
177 Arthur Vichot (Fra) FDJ                              35:59
178 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                  36:55
179 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro            37:57

Punkty

  1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    20 pkt
  2 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  17
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         15
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              13
  5 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                  11
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   10
  7 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        9
  8 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                  8
  9 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                            7
 10 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                               6
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       5
 12 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                         4
 13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                     3
 14 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                    2
 15 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale               1

Sprint - Loures-Barousse, 94 km

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      20 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors                   17
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      15
  4 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                      13
  5 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                       11
  6 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                       10
  7 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                     9
  8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                        8
  9 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                     7
 10 Julien Simon (Fra) Cofidis                               6
 11 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                        5
 12 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                    4
 13 Christian Knees (Ger) Team Sky                           3
 14 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                 2
 15 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                               1

Premie górskie

Côte de Capvern, 64 km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                       1 pkt

Col des Ares, 111.5 km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                       5 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                       3
  3 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                        2
  4 Julien Simon (Fra) Cofidis                               1

Col de Menté, 139.5 km

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      10 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                       8
  3 Julien Simon (Fra) Cofidis                               6
  4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                     4
  5 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                     2
  6 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                        1

Port de Bales, 184 km

  1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   20 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      15
  3 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                    12
  4 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        10
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                        8
  6 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                               6
  7 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               4
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        2

Col de Peyresourde, 209.5 km

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                              10 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               8
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        6
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          4
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                     2
  6 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                   1

Peyragudes, 214.5 km

  1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                     5 pkt
  2 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                   3
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          2
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               1

Najbardziej waleczny kolarz

  1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data

Drużynowo

  1 Team Sky                                          17:30:49
  2 AG2R La Mondiale                                     05:40
  3 Movistar Team                                        16:20
  4 Cannondale-Drapac                                    16:23
  5 Trek-Segafredo                                       19:17
  6 BMC Racing Team                                      22:59
  7 Team Fortuneo - Oscaro                               26:46
  8 Orica-Scott                                          31:31
  9 Wanty                                                32:14
 10 Lotto Soudal                                         32:51
 11 UAE Team Emirates                                    34:41
 12 Team LottoNl-Jumbo                                   35:38
 13 Astana Pro Team                                      37:31
 14 Quick-Step Floors                                    38:44
 15 Direct Energie                                       40:49
 16 Dimension Data
 17 Cofidis                                              43:51
 18 Team Sunweb                                          48:23
 19 Bahrain-Merida                                       48:29
 20 FDJ                                                  58:39
 21 Katusha-Alpecin                                      59:46
 22 Bora-Hansgrohe                                    01:02:26

Klasyfikacja generalna po 12. etapie:

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                   52:51:49
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                    00:06
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 00:25
  4 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:35
  5 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                01:41
  6 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        02:13
  7 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           02:55
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                   04:01
  9 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo              04:04
 10 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               04:51
 11 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                07:14
 12 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                           07:30
 13 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale           08:13
 14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 08:53
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             12:16
 16 Sergio Henao (Col) Team Sky                          13:46
 17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                14:14
 18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  15:40
 19 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     16:03
 20 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            16:23
 21 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         19:27
 22 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      23:01
 23 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                 29:03
 24 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               29:56
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                 32:10
 26 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                    32:20
 27 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   33:54
 28 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                   34:29
 29 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                38:59
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty                            45:02
 31 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                     45:12
 32 Daniel Navarro (Spa) Cofidis                         45:48
 33 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo               46:45
 34 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team             47:11
 35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                47:50
 36 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac               48:35
 37 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            48:54
 38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  49:08
 39 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida                 49:41
 40 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                 49:42
 41 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac              50:13
 42 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis                        50:16
 43 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                 52:01
 44 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                 53:29
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  54:31
 46 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin             55:19
 47 Rudy Molard (Fra) FDJ                                55:47
 48 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott                     55:52
 49 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                 56:42
 50 Marco Minnaard (Ned) Wanty                           58:55
 51 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:01:30
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro    01:01:32
 53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors        01:01:55
 54 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                        01:02:59
 55 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                  01:03:14
 56 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                 01:05:48
 57 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team               01:06:15
 58 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale              01:09:53
 59 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team           01:10:15
 60 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin               01:11:21
 61 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    01:11:41
 62 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                01:11:46
 63 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              01:13:22
 64 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac              01:13:25
 65 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                 01:15:33
 66 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                           01:15:51
 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott                 01:15:53
 68 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                 01:16:14
 69 Yoann Offredo (Fra) Wanty                         01:16:17
 70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                01:17:03
 71 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates            01:17:35
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                 01:17:56
 73 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             01:18:27
 74 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   01:18:58
 75 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro  01:19:22
 76 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                     01:19:33
 77 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 78 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates              01:20:51
 79 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                   01:21:07
 80 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                 01:21:31
 81 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                01:21:34
 82 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 01:22:23
 83 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie             01:22:59
 84 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors          01:23:06
 85 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data         01:23:23
 86 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates         01:23:27
 87 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                 01:24:21
 88 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty                  01:24:27
 89 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           01:24:54
 90 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo             01:25:18
 91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team               01:25:22
 92 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac             01:25:32
 93 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 01:26:12
 94 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                01:26:17
 95 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal              01:26:50
 96 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin          01:28:16
 97 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 01:28:21
 98 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          01:29:19
 99 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       01:30:52
100 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                    01:31:08
101 Julien Simon (Fra) Cofidis                        01:31:30
102 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates      01:34:17
103 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:34:24
104 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                 01:34:31
105 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                01:34:38
106 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team        01:34:43
107 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors             01:34:53
108 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        01:34:58
109 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data               01:35:28
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                01:36:05
111 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                 01:36:54
112 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                01:36:57
113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates             01:38:08
114 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                01:39:12
115 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                01:39:53
116 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates               01:40:00
117 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida              01:40:18
118 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              01:40:29
119 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie              01:40:36
120 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                 01:40:57
121 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                01:41:03
122 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                 01:42:55
123 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                01:43:21
124 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       01:46:00
125 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal               01:46:18
126 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data             01:46:19
127 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty                      01:46:40
128 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  01:47:44
129 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team             01:48:07
130 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team               01:48:08
131 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                   01:48:27
132 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                    01:48:38
133 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                 01:48:46
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                01:48:52
135 Dion Smith (NZl) Wanty                            01:48:57
136 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo               01:49:11
137 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data  01:49:21
138 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  01:49:22
139 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe             01:50:04
140 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               01:52:07
141 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                 01:52:53
142 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 01:53:07
143 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                    01:53:23
144 Frederik Backaert (Bel) Wanty                     01:53:44
145 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott                   01:55:09
146 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team               01:55:11
147 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                  01:57:10
148 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                     01:57:11
149 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors            01:57:47
150 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida              01:59:02
151 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                       02:00:05
152 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors             02:00:19
153 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors            02:00:59
154 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                02:01:39
155 Christian Knees (Ger) Team Sky                    02:02:21
156 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        02:02:53
157 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                 02:03:06
158 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty              02:03:12
159 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                      02:03:36
160 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin          02:03:47
161 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  02:03:51
162 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin            02:04:18
163 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                02:04:21
164 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                  02:05:00
165 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                 02:06:25
166 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    02:07:36
167 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac            02:07:37
168 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro         02:08:45
169 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data               02:08:56
170 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                  02:10:55
171 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                  02:11:44
172 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo            02:12:22
173 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                      02:14:37
174 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                   02:14:44
175 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                02:15:45
176 Davide Cimolai (Ita) FDJ                          02:16:04
177 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          02:20:44
178 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo            02:27:46
179 Luke Rowe (GBr) Team Sky                          02:31:56

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors                  352 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     222
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       171
  4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin               158
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                    97
  6 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              94
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data               93
  8 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            78
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         71
 10 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   68
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       65
 12 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                     57
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    55
 14 Frederik Backaert (Bel) Wanty                           54
 15 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  50
 16 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro               48
 17 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                       47
 18 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                      44
 19 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                   41
 20 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      39

Klasyfikacja górska

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        70 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      32
  3 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                  30
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                27
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       24
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   23
  7 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   20
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         20
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      18
 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                 17
 11 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                              16
 12 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      16
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    15
 14 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         15
 15 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                    14
 16 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              13
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                    12
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                   11
 19 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                    10
 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                        8

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                     52:54:02
  2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               02:38
  3 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale           06:00
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                12:01
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         17:14
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      20:48
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                45:37
  8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    01:09:28
  9 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             01:16:14
 10 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   01:16:45
 11 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 01:20:10
 12 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           01:22:41
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 01:23:59
 14 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 01:26:08
 15 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          01:27:06
 16 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:32:11
 17 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        01:32:45
 18 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              01:38:16
 19 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  01:45:31
 20 Dion Smith (NZl) Wanty                            01:46:44
 21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  01:47:09
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               01:49:54
 23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 01:50:54
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                01:59:26
 25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        02:00:40
 26 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  02:01:38
 27 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    02:05:23
 28 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro         02:06:32
 29 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          02:18:31

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                         158:42:35
  2 AG2R La Mondiale                                     12:52
  3 Trek-Segafredo                                       46:43
  4 Movistar Team                                        54:34
  5 Cannondale-Drapac                                    58:36
  6 Astana Pro Team                                   01:03:48
  7 BMC Racing Team                                   01:14:38
  8 Orica-Scott                                       01:17:28
  9 Team Fortuneo - Oscaro                            01:34:11
 10 Team LottoNl-Jumbo                                01:41:09
 11 Lotto Soudal                                      01:45:00
 12 Wanty                                             01:54:44
 13 Quick-Step Floors                                 02:00:14
 14 Cofidis                                           02:13:28
 15 Team Sunweb                                       02:14:19
 16 Bora-Hansgrohe                                    02:15:24
 17 Direct Energie                                    02:20:52
 18 UAE Team Emirates                                 02:23:28
 19 Bahrain-Merida                                    02:53:46
 20 Dimension Data                                    03:01:07
 21 FDJ                                               03:05:05
 22 Katusha-Alpecin                                   03:08:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

17 Comments

  1. as

    13 lipca 2017, 17:37 o 17:37

    Nairo cienizna, Contador znowu potwierdzil, ze najwyzszy czas zakonczyc kariere i nie rozmieniac sie na drobne, bo az przykro sie patrzy na te meczarnie. Powinien to juz po zeszlym sezonie zrobic.

    • Bayard

      13 lipca 2017, 18:30 o 18:30

      Pierwsze oznaki słabości Froome'a. Mam wrażenie, jesli nawet wygra w tym roku to jego czasy powoli się kończą. Contador już się skończył.

      • taki tam

        14 lipca 2017, 00:18 o 00:18

        Jakiej słabości ?? Froom nigdy nie był dynamiczny, nie lubi takich zrywów pod górę. Ale zawsze dochodził ....teraz zabrakło dystansu.
        Siłę pokaże na czasówce.

    • Ulle

      13 lipca 2017, 18:47 o 18:47

      Facet ma 32 (jest w najlepszym wieku do uprawiania sportów wytrzymałościowych), a Ty wieszczysz mu koniec kariery, bo na jednym z etapów okazał słabość i stracił kilkanaście sekund?

      • Ulle

        13 lipca 2017, 18:48 o 18:48

        32 lata, rzecz jasna...

      • TomAsz

        13 lipca 2017, 18:56 o 18:56

        Froome od 6 lat utrzymuje najwyższy poziom sportowy, mamy do czynienia z naturalnym zmęczeniem materiału. Lepszy już nie będzie.

        • Ulle

          13 lipca 2017, 19:10 o 19:10

          Ale o tym, że ma szansę być nawet jeszcze lepszym, nie pisałem. A co do wypalenia, wszystko zależy od możliwości organizmu, które, jak wiadomo, są sprawą indywidualną.

          • Bayard

            13 lipca 2017, 19:53 o 19:53

            Nie napisałem, że kończy karierę, ale mam wrażenie, że jego prime time się powoli kończy. Jeśli wygra w tym roku, za rok będzie mu jeszcze trudniej. Młode wilki już coraz śmielej atakują, za rok będą jeszcze lepsi, a Froome o rok starszy.

        • cHarlie

          13 lipca 2017, 22:41 o 22:41

          Lepszy już raczej nie będzie, ale nie wiadomo jak szybko będzie słabł. Może pobić rekord 5 zwycięstw w TdF, chociaż to już nie to samo co dawni mistrzowie, którzy wygrywali inne wielkie toury. On startuje tylko w Vueltach,ale bez triumfów końcowych.

  2. xavi

    13 lipca 2017, 18:49 o 18:49

    Movistar przekombinował wystawiając Nairo jako lidera i w Giro i TdF. ... już dawno nie widziałem w takiej dyspozycji Urana!

  3. fanD

    13 lipca 2017, 19:30 o 19:30

    No to niespdzianka. Zrobiło się ciekawie.

  4. mat99

    13 lipca 2017, 19:51 o 19:51

    Rewelacja! Na to czekałem! Brawo Fabio! Oby tak dalej!

  5. Wlada

    13 lipca 2017, 19:54 o 19:54

    Nie wiem czy to przekombinowanie, czy raczej jest to wynik tego, że Nairo nie pojechał do Kolumbii a trenował w Europie.

  6. 👍

    13 lipca 2017, 21:10 o 21:10

    Uran idzie po podium

  7. cHarlie

    13 lipca 2017, 22:44 o 22:44

    Brawo nowy lider - mistrz odwrotnych Węgier. I Cummings - koszulka mistrza Holandii dodała mu skrzydeł!

  8. Rumun

    14 lipca 2017, 12:28 o 12:28

    Alberto na koniec kariery na sezon czy dwa do Team Sky, byłby 3 pomocnikiem Frooma w górach a i finansowo by na tym napewno zyskał

    • as

      14 lipca 2017, 13:34 o 13:34

      Buahahaha, wybitny kolarz ma się rozmieniać na drobne jeszcze bardziej i być gościem od wożenia bidonów żeby zarobić parę groszy? Get real. Zarobił wystarczająco więc nie ma żadnej motywacji finansowej żeby skończyć w takiej upokarzającej roli dla kogoś jego pokroju.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: