Tour de France 2017: etap 13. Dzień Warrena Barguila

Warren Barguil

Warren Barguil (Team Sunweb), po finiszu z czteroosobowej grupy, triumfował na mecie trzynastego etapu Tour de France.

25-letni Francuz pokonał w Foix Nairo Quintanę (Movistar) i Alberto Contadora (Trek-Segafredo). 7. miejsce, finiszując w grupie lidera, wywalczył Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu obronił mistrz Włoch Fabio Aru (Astana).

W "Dzień Bastylii" przyszło kolarzom zmierzyć się na trzech pirenejskich podjazdach, rozrzuconych na dystansie zaledwie 101 kilometrów. Przewidywano dynamiczne ściganie, co się w pełni sprawdziło.

Tuż po starcie ostrym zaatakowali Thomas Voeckler (Direct Energie) i Warren Barguil, następnie oderwali się Alessandro De Marchi (BMC Racing), Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) i Sylvain Chavanel (Direct Energie). Do trójki bez powodzenia m. in. próbował przeskoczyć Paweł Poljański (Bora-hansgrohe). Z drugiej strony od startu kłopoty z utrzymaniem się w peletonie miał kontuzjowany w rękę Jakob Fuglsang (Astana). Duńczyk nie dojechał dziś do mety.

Prowadząca trójka Col de Latrape (31 km; kat. 1; 5,6 km; 7,3%) rozpoczęła z przewagą jednej minuty. Wysokie tempo sprawiło, że na czele pozostał De Marchi, jednak nie na długo. Włocha na początku znacznie trudniejszej przełęczy Agnes (46,5 km; kat. 1; 10 km; 8,2%) wyprzedzili kontratakujący Mikel Landa (Team Sky) i Alberto Contador (Trek-Segafredo). Z peletonu ruszy się również Nairo Quintana (Movistar), do którego przykleili się Michał Kwiatkowski (Team Sky), Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale) i Barguil.

Wymieniając się na prowadzeniu, Landa i Contador, na górskiej premii zameldowali się 30 sekund przed Quintaną, Kwiatkowskim i Barguilem. 40 sekund tracił Vuillermoz, a grupa zasadnicza jechała spóźniona o 2:40.

Pogoda sprzyjała, kolarz mogli bezpiecznie pokonywać pirenejskie zjazdy. Grupa Quintany zbliżyła się do czołówki, ale przed Mur de Péguère (74 km; kat. 1; 9,3 km; 7,9%, maks. 18%) nie zdołała dołączyć. Grupę lidera napędzali kolarze LottoNL-Jumbo i UAE Team Emirates.

Na podjeździe przewaga Contadora i Landy ponownie lekko wzrosła. W połowie wspinaczki Kwiatkowski zwolnił, odpadając od Quintany i Bardeta.

Ostatnie 3,5 km Mur de Péguère prowadziła stromizną sięgającą 16-18 procent. Na czoło grupy zasadniczej wyjechał w tym punkcie Daniel Martin (Quick-Step Floors). Przy Irlandczyku pozostała wyłącznie czołówka wyścigu, powoli kontrakt zaczął tracić George Bennett (LottoNL-Jumbo). Kwiatkowski spadł do grupy lidera, a Quintana z Barguilem doścignęli Landę i Contadora.

Zaatakował Chris Froome, Kwiatkowski dał zmianę swojemu liderowi. Przy dwójce Team Sky zainstalowali się Fabio Aru, Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) i Louis Meintjes (UAE Team Emirates).

W tym czasie prowadząca czwórka minęła górską premię, rozpoczynając zjazd w kierunku mety z przewagą 1:40. Do grupy lidera powrócili Martin i Simon Yates (Orica-Scott), natomiast wyrwał do przodu Uran. Akcję Kolumbijczyka zgasił Kwiatkowski, następnie atakowali Martin i Yates.

Uciekająca czołówka utrzymywała przewagę na poziomie 2 minut, dojeżdżając w takim układzie do finiszowej końcówki. Pierwszy przyspieszył na kreskę Contador, ale z ostatniego zakrętu na czele wyjechał Barguil, sięgając w święto narodowe Francji po etapową wiktorię.

Wyniki 13. etapu Tour de France 2017 (GT), Saint Girons - Foix (101 km):

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                   2:36:29
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           00:02
  5 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        01:39
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    01:48
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
 13 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  04:08
 14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 19 Guillaume Martin (Fra) Wanty
 20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 22 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 23 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro     05:56
 24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 25 Daniel Navarro (Spa) Cofidis
 26 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 27 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                   05:59
 28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 29 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 30 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
 31 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            07:59
 32 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 34 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 35 Thomas Degand (Bel) Wanty
 36 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
 37 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 38 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 39 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 40 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 41 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                 14:20
 43 Frederik Backaert (Bel) Wanty
 44 Marco Minnaard (Ned) Wanty
 45 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 47 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 48 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 49 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
 50 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
 51 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 52 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 53 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 54 Sergio Henao (Col) Team Sky
 55 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
 56 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 57 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 58 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 59 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 61 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
 62 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
 63 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 64 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin             15:41
 65 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 66 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty
 67 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
 68 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
 69 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 70 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 71 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 72 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 73 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 74 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 75 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 76 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 77 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 78 Rudy Molard (Fra) FDJ
 79 Yoann Offredo (Fra) Wanty
 80 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 81 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott
 82 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 83 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty
 84 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 85 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
 86 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
 87 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 88 Christian Knees (Ger) Team Sky
 89 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 90 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 91 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 92 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 93 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 94 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 95 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 97 Dion Smith (NZl) Wanty
 98 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 99 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
100 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
101 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
103 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
104 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
105 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis
106 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
107 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro
108 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
109 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
110 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
111 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
112 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
113 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
114 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
115 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
116 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
118 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
119 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
120 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
121 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty
122 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
123 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
124 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
126 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
127 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
128 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
129 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
130 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
131 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
132 Julien Simon (Fra) Cofidis
133 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
134 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
135 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
136 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
137 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
138 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
139 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
140 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                      15:56
141 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
142 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
143 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
144 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
145 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                     19:24
146 Davide Cimolai (Ita) FDJ
147 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
148 Luke Rowe (GBr) Team Sky
149 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
150 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
151 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
152 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
153 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
154 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
155 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
156 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                19:43
157 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                       21:05
158 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
159 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
160 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
161 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
162 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
163 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
164 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
165 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
166 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
167 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
168 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
169 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
170 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
171 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
172 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
173 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro
174 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
175 Florian Senechal (Fra) Cofidis
176 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
177 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   27:10
DNF Arthur Vichot (Fra) FDJ
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team

Punkty

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        20 pkt
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      17
  3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                   15
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              13
  5 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                           11
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   10
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                        9
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        8
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          7
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                   6
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                     5
 12 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                   4
 13 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                      3
 14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                     2
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                     1

Sprint - Seix, 13.5 km

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                   20 pkt
  2 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                17
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              15
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      13
  5 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors                   11
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                    10
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                         9
  8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                               8
  9 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      7
 10 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                       6
 11 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                       5
 12 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         4
 13 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                          3
 14 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                      2
 15 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro              1

Premie górskie

Col De Latrape, 31 km

  1 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing                   10 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                         8
  3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                    6
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               4
  5 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                       2
  6 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                      1

Col D'agnes, 46.5 km

  1 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                   10 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               8
  3 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                         6
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       4
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                        2
  6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                 1

Mur De Péguere, 74.0 km

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        10 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               8
  3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                    6
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       4
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          2
  6 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        1

Najbardziej waleczny kolarz

  1 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                      2:38:08
  2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               00:09
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                 02:29
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty
  5 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  6 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac              12:41
  7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  9 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team       14:02
 10 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 11 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 13 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 14 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 15 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 16 Dion Smith (NZl) Wanty
 17 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
 18 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 19 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 20 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 21 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 22 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 23 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                   14:17
 25 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                             17:45
 26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                18:04
 27 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro            19:26
 28 Florian Senechal (Fra) Cofidis
 29 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                          07:53:05
  2 Movistar Team                                        06:26
  3 AG2R La Mondiale
  4 UAE Team Emirates                                    10:17
  5 BMC Racing Team                                      14:28
  6 Team Fortuneo - Oscaro                               18:16
  7 Orica-Scott                                          18:20
  8 Trek-Segafredo                                       18:41
  9 Astana Pro Team                                      21:50
 10 Team LottoNl-Jumbo                                   22:10
 11 Wanty                                                22:49
 12 Direct Energie                                       24:40
 13 Team Sunweb                                          26:23
 14 Quick-Step Floors                                    28:02
 15 Cannondale-Drapac                                    28:11
 16 Lotto Soudal                                         30:58
 17 Dimension Data                                       31:52
 18 Bora-Hansgrohe
 19 Cofidis                                              33:40
 20 Bahrain-Merida                                       39:22
 21 Katusha-Alpecin                                      42:04
 22 FDJ                                                  47:08

Klasyfikacja generalna po 13. etapie:

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                   55:30:06
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                    00:06
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 00:25
  4 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:35
  5 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           01:09
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                01:32
  7 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        02:04
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                   02:07
  9 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               04:51
 10 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                05:22
 11 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo              06:24
 12 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                           09:50
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                 10:33
 14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 11:13
 15 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     14:05
 16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             14:36
 17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                16:34
 18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  18:00
 19 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         21:47
 20 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            22:34
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky                          26:18
 22 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      35:33
 23 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   35:54
 24 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                    36:31
 25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                   40:40
 26 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               43:49
 27 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                 44:42
 28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                45:10
 29 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                     49:20
 30 Daniel Navarro (Spa) Cofidis                         49:56
 31 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo               50:56
 32 Thomas Degand (Bel) Wanty                            51:13
 33 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team             51:19
 34 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            55:05
 35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie             01:00:22
 36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale               01:00:42
 37 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team               01:01:40
 38 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida              01:02:13
 39 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo              01:02:14
 40 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac           01:04:06
 41 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis                     01:04:09
 42 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale              01:05:54
 43 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac              01:07:22
 44 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:07:41
 45 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin          01:07:51
 46 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac            01:07:52
 47 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott                  01:08:24
 48 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale              01:09:14
 49 Rudy Molard (Fra) FDJ                             01:09:40
 50 Marco Minnaard (Ned) Wanty                        01:11:27
 51 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team               01:12:26
 52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team           01:14:26
 53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors        01:14:27
 54 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro    01:15:25
 55 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                 01:15:33
 56 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                  01:15:46
 57 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                        01:16:52
 58 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                 01:19:41
 59 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale              01:22:25
 60 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates              01:23:11
 61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                01:23:14
 62 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro  01:23:30
 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates            01:23:46
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                01:24:18
 65 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin               01:25:14
 66 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    01:25:34
 67 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac              01:27:18
 68 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates         01:29:38
 69 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                           01:29:44
 70 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott                 01:29:46
 71 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                 01:30:07
 72 Yoann Offredo (Fra) Wanty                         01:30:10
 73 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                 01:31:49
 74 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              01:32:39
 75 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   01:32:51
 76 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                     01:33:26
 77 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                   01:33:39
 78 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                01:34:06
 79 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                 01:35:24
 80 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 01:36:16
 81 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             01:36:22
 82 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie             01:36:52
 83 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors          01:36:59
 84 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data         01:37:16
 85 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           01:37:26
 86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                 01:38:14
 87 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty                  01:38:20
 88 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo             01:39:11
 89 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team               01:39:15
 90 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac             01:39:25
 91 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 01:40:05
 92 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                01:40:10
 93 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal              01:40:43
 94 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin          01:42:09
 95 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 01:42:14
 96 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          01:43:12
 97 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                01:44:04
 98 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       01:45:00
 99 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                    01:45:01
100 Julien Simon (Fra) Cofidis                        01:45:23
101 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                01:47:10
102 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team        01:47:15
103 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates      01:48:10
104 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:48:17
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                 01:48:24
106 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors             01:48:46
107 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        01:48:51
108 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data               01:49:21
109 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                 01:50:47
110 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                01:50:50
111 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates             01:52:01
112 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates               01:53:53
113 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida              01:54:11
114 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              01:54:22
115 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie              01:54:29
116 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                 01:54:50
117 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                01:55:22
118 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                 01:56:48
119 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                01:57:14
120 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                01:58:29
121 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       02:00:08
122 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty                      02:00:33
123 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                    02:01:10
124 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  02:01:37
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team             02:02:00
126 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                   02:02:20
127 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                 02:02:39
128 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                02:02:45
129 Dion Smith (NZl) Wanty                            02:02:50
130 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  02:03:15
131 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal               02:05:35
132 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data             02:05:36
133 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               02:06:00
134 Frederik Backaert (Bel) Wanty                     02:06:16
135 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                02:06:25
136 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                 02:06:46
137 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo               02:06:47
138 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data  02:06:57
139 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 02:07:00
140 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team               02:07:25
141 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team               02:09:04
142 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe             02:09:21
143 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                  02:11:03
144 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                     02:11:04
145 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors            02:11:40
146 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                    02:12:40
147 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott                   02:12:45
148 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida              02:12:55
149 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                02:15:47
150 Christian Knees (Ger) Team Sky                    02:16:14
151 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty              02:17:05
152 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin          02:17:40
153 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                       02:17:41
154 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  02:17:44
155 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin            02:18:11
156 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                02:18:14
157 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors             02:19:36
158 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors            02:20:16
159 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                      02:21:12
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        02:22:10
161 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                 02:22:23
162 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                  02:24:17
163 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                  02:24:48
164 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                 02:25:42
165 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    02:26:53
166 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac            02:26:54
167 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro         02:28:02
168 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data               02:28:13
169 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                      02:28:45
170 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                   02:28:52
171 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                  02:29:20
172 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo            02:31:39
173 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                02:33:21
174 Davide Cimolai (Ita) FDJ                          02:33:40
175 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          02:38:20
176 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo            02:45:22
177 Luke Rowe (GBr) Team Sky                          02:49:32

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors                  363 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     235
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       180
  4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin               158
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   107
  6 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              94
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data               93
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         78
  9 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   78
 10 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            78
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       73
 12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    60
 13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                     57
 14 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  56
 15 Frederik Backaert (Bel) Wanty                           54
 16 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        52
 17 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro               48
 18 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                       47
 19 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                      44
 20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      43

Klasyfikacja górska

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        94 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              33
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      32
  4 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                  30
  5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                28
  6 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       25
  7 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   23
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         22
  9 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                   22
 10 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   20
 11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      18
 12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                 17
 13 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                              16
 14 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      16
 15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    15
 16 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         15
 17 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                    14
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                   11
 19 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              10
 20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                    10

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                     55:32:10
  2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               02:47
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                 08:29
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                14:30
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         19:43
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      33:29
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                58:18
  8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    01:23:30
  9 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   01:30:47
 10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 01:34:12
 11 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             01:34:18
 12 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           01:35:22
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 01:38:01
 14 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 01:40:10
 15 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          01:41:08
 16 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:46:13
 17 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        01:46:47
 18 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              01:52:18
 19 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  01:59:33
 20 Dion Smith (NZl) Wanty                            02:00:46
 21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  02:01:11
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               02:03:56
 23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 02:04:56
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                02:13:43
 25 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  02:15:40
 26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        02:20:06
 27 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    02:24:49
 28 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro         02:25:58
 29 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          02:36:16

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                         166:35:40
  2 AG2R La Mondiale                                     19:18
  3 Movistar Team                                     01:01:00
  4 Trek-Segafredo                                    01:05:24
  5 Astana Pro Team                                   01:25:38
  6 Cannondale-Drapac                                 01:26:47
  7 BMC Racing Team                                   01:29:06
  8 Orica-Scott                                       01:35:48
  9 Team Fortuneo - Oscaro                            01:52:27
 10 Team LottoNl-Jumbo                                02:03:19
 11 Lotto Soudal                                      02:15:58
 12 Wanty                                             02:17:33
 13 Quick-Step Floors                                 02:28:16
 14 UAE Team Emirates                                 02:33:45
 15 Team Sunweb                                       02:40:42
 16 Direct Energie                                    02:45:32
 17 Cofidis                                           02:47:08
 18 Bora-Hansgrohe                                    02:47:16
 19 Dimension Data                                    03:32:59
 20 Bahrain-Merida                                    03:33:08
 21 Katusha-Alpecin                                   03:50:52
 22 FDJ                                               03:52:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

14 Comments

  1. Tomek

    14 lipca 2017, 17:50 o 17:50

    Szkoda. Taktyka Sky fatalna. Widać ,że Froome nie ma depnięcia i nie jest w stanie nikogo oderwać. A Michał wygląda fenomenalnie.

  2. as

    14 lipca 2017, 17:54 o 17:54

    Jak tak dalej pójdzie i w następnych edycjach będą wycinali wielkie góry i finały etapów będą na zjazdach, to faktycznie Kwiato ma szanse na podium, za 3-4 lata. Płaskie nudne etapy, pagórki i jedna lub dwie góry z metą na zjeździe to woda na młyn dla Michała.

    Giro i Vuelta od dawna są ciekawsze, teraz to się jeszcze pogłębi. Nie mogę się doczekać na Vueltę, zwłaszcza, że w tym roku obsada będzie mega mocna. Same górskie koty startują.

    • Bayard

      14 lipca 2017, 18:05 o 18:05

      Faktycznie, Tour w tym roku kiepski. Tu prawie nawet nie ma gdzie zgubić rywali na więcej niż 30 sekund. Śmiech na sali.

      Vuelta od lat to mój ulubiony GT. Tam nie ma zmiłuj. Zwłaszcza uwielbiam górskie etapy w Asturii. Deszcz, chłodno, mgła, bardzo ciężkie podjazdy.

      Ciekawym wyścigiem jest też Dookoła Portugalii. Stracił na znaczeniu w ostatnim 10-leciu, ma ciekawe podjazdy.

      • MGR

        14 lipca 2017, 22:19 o 22:19

        To jest jakieś złudzenie. Tour de France to zawsze najważniejszy, najbardziej wymagający i zacięty wyścig. W tym roku wszyscy najlepsi biorą w nim udział oprócz Nibalego i Gavirii. Takie są fakty.

  3. fanD

    14 lipca 2017, 18:42 o 18:42

    Ciekawe który w generalce byłby Michał gdyby był liderem ?

    • Tomek

      14 lipca 2017, 19:08 o 19:08

      3-7

  4. Crb

    14 lipca 2017, 18:50 o 18:50

    Jak dla mnie taktyka fatalna, Michal miał nogę dziś wygranie etapu. A Landa mógł spokojnie więcej do podium odrobić. A głupim atakami Froom zniwelowal przewagę Landy, a nic nie zyskał. SKY by miało 2 karty w razie czego. szczególnie, że nikt aż tak mocno zagrażający Froomowi z przodu nie był.

    • EP

      14 lipca 2017, 19:52 o 19:52

      Froome nie będzie zadowolony jeżeli Landa wygra wyścig, pewnie zarząd drużyny tak ale nie Chris.Nie będę zaskoczony jeżeli Froome będzie kasował Hiszpana w Alpach żeby ten przypadkowo nie go nie przeskoczył w generalcę.

      • as

        14 lipca 2017, 20:01 o 20:01

        Przecież to naturalne. Kiedyś Froome był mocniejszy niż Wiggo, ale jechali na Wiggo. Każdy kot musi swoje odczekać i odpracować zanim zostanie liderem i na niego będą robić, nawet jak będzie w słabszej formie.

  5. Rumun

    14 lipca 2017, 19:13 o 19:13

    Sky gra tylko i wyłącznie na Frooma. Sklad mają zdecydowanie najmocniejszy. A moze byc tak ze skończą bez zwycięstwa w TdF i z tylko jednym wygranym etapem a spokojnie z 4-5 by wygrali. Jak dla mnie Kwiato mogl dzisiaj wygrac. Razem z Quintana i Burgilem doszedlby do prowadzącej dwojki i na finiszu miałby największe szanse

  6. MGR

    14 lipca 2017, 22:10 o 22:10

    Froome czy Sagan to są w pewnym sensie frajerzy, których tegoroczny TdF najzwyczajniej w świecie przerósł.

  7. rob

    14 lipca 2017, 22:16 o 22:16

    Ludzie. Taktyka i tyle. Jeśli Bardet chce to wygrać to nie ma zmiłuj się, musi postawić wszystko na jedną kartę!!! A jeśli chodzi o Sky to wydaje mi się, że dziś to La da pokazał że jest zapasową opcja na to jak Froom może pęknąć...

  8. Mati

    14 lipca 2017, 22:32 o 22:32

    Contador jeszcze skończy to na podium. Jego forma cały czas rośnie, gdyby nie te upadki to Froome i Sky zesrałby sie na miękko. Nie ma szczęścia Alberto. Jeszcze pokaże w przyszłym tygodniu kto jest najlepszym kolarzem

    • rob

      15 lipca 2017, 12:13 o 12:13

      Też tak myślałem, i dobrze mu życzę . Niestety nie ma nogi masz Alberto, i już wotum wyścigu mieć nie będzie!!!
      Obym się mylił....
      Marzy mi się żeby rozwalił ten wyścig, a jak mu się nie uda to i tak jakieś ofiary pociągnie za sobą!!!

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: