Giro Rosa 2017. Cztery Polki na starcie

peleton na 1. etapie Tour of Colifornia Woman

Cztery Polki staną na starcie wpisanej do kalendarza Women's WorldTour 28. odsłonie wyścigu Giro Rosa (30 czerwca - 9 lipca).

W rozpoczynającej się w piątek włoskiej etapówce wystartują Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Katarzyna Niewiadoma i  Anna Plichta (obie WM3 Pro Cycling).

Giro Rosa to dwunasta z dziewiętnastu części cyklu kobiecego Women's WorldTour. Na obecną chwilę w rankingu prowadzi Niewiadoma. Przewaga Polki wynosi 42 punkty nad drugą Anną Van der Breggen (Boels Dolmas) i 86 oczek nad Coryn Riverą (Team Sunweb).

W tym roku na trasie największej imprezy etapowej w kalendarzu startowym kobiet dominować będą etapy sprinterskie, a w programie zabrakło górskiego finiszu.

W ubiegłym sezonie wyścig wygrała Amerykanka Megan Guarnier, o 34 sekundy przed Evelyn Stevens (obie Boels Dolmans). Na trzecim miejscu przyjechała Anna Van der Breggen (Rabobank-Liv), tracąc 1:53 do Guarnier.

  1. pozycję, w wyniku kryzysu na etapie prowadzącym przez Mortirolo, zajęła Katarzyna Niewiadoma. Liderka grupy WM3 Pro Cycling ma w tym roku pojechać bez presji. Kto wie, czy nie będzie to kluczem do sukcesu i poprawienia najlepszej, 5. lokaty, z 2015 roku.

Niektórzy już kilka lat temu widzieli we mnie przyszłą zwyciężczynię Giro Rosa. Mam tylko jeden cel: czerpać jak największą radość ze ścigania. Stąd może wyłonić się wiele pięknych rzeczy. Zawsze kochałam Giro Rosa i pamiętam o tym wyścigu. Nie mogę się już doczekać walki i cierpienia podczas tych 10 dni z moim zespołem

  • powiedziała w przeddzień rozpoczęcia wyścigu Niewiadoma.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: