Tour de France 2017. Skład zespołu Fortuneo-Vital Concept

Eduardo Sepulveda prezentuje koszulkę zespołu Fortuneo-Vital Concept

Drużyna Fortuneo-Vital Concept ogłosiła skład na rozpoczynającą się w sobotę 104. edycję Tour de France.

Francuski zespół jeżdżący z licencją UCI ProContinental otrzymał jedną z czterech "dzikich kart", które przyznawali organizatorzy wyścigu.

Ekipa będzie skoncentrowana na dwóch zawodnikach. Podczas płaskich etapów swoich sił spróbuje Brytyjczyk Daniel McLay, który debiut w Grand Tourze ma za sobą, a na trasach mniejszych klasyków pokazał już, że potrafi stawić czoła sprinterom. 25-latek najpierw podołać musi jednak wyzwaniom trzytygodniowego ścigania i pamiętać, że rywale w lipcu wskakują na wyższe obroty niż wiosną.

Eduardo Sepulveda będzie liderem zespołu na górskich odcinkach. 26-latek nie posiada na swoim koncie znaczących sukcesów w zawodowym peletonie, choć odnotował zwycięstwa w mniejszych imprezach jednodniowych. Argentyńczyk potrafił powalczyć o miejsca w czołówce imprez typu Tour Méditerranéen czy Tour de San Luis, acz póki co, podczas dwóch występów w "Wielkiej Pętli", nie miał możliwości wykazania się i walki o etapowe zwycięstwo.

Wybór był bardzo skomplikowany. Więcej niż dziewięciu zawodników walczyło o miejsce w składzie na Tour de France. Nie mamy jednorodnego zespołu, będziemy się starać dobrze jechać na każdym etapie

- powiedział dyrektor generalny zespołu Sébastien Hinault.

Skład Fortuneo-Vital Concept na Tour de France 2017: Maxime Bouet, Brice Feillu, Elie Gesbert, Romain Hardy, Daniel McLay, Pierre-Luc Périchon, Laurent Pichon, Eduardo Sepulveda i Florian Vachon.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: