Kanstantsin Siutsou poza Tour de France

Kanstantsin Siutsou

34-letni Kanstantsin Siutsou (Bahrain-Merida) złamał kość udową podczas kraksy na 2. etapie Tour de Slovenie.

Białorusin na deszczowym etapie słoweńskiego wyścigu, rozprowadzając na ostatnich metrach Roberto Ferrariego, wywrócił się na jednym z finałowych zakrętów. Siutsou etapu nie ukończył i natychmiast został odwieziony do szpitala.

W szpitalu mistrz Białorusi w jeździe indywidualnej na czas był operowany, gdyż złamał kość udową. Dla doświadczonego zawodnika oznacza to brak możliwości startu w lipcowej, 104. edycji Tour de France.

Obecny sezon dla zawodnika urodzonego w miejscowości Gomel jest debiutanckim w barwach Bahrain-Merida. Białorusin został ściągnięty jako główny pomocnik dla Vincenzo Nibalego. W tym sezonie Siutsou w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojego lidera na trasie Tour of Croatia, gdzie sam zajął 6. miejsce, a także do trzeciego miejsca na Giro d’Italia.