Marta Lach czwarta w SwissEver GP Cham 2017

Marta Lach w stroju MAT Atom Deweloper

Marta Lach (MAT Atom Deweloper Team) zajęła czwarte miejsce w rozegranym w Szwajcarii klasyku SwissEver GP Cham (1.2).

Po walce na finiszu wyścig wygrała Sarah Roy (Orica-Scott), pokonując Stephanie Pohl (Cervelo-Bigla Pro Cycling) i Adriannę Fidanzę (Astana Women’s Team).

Lach, reprezentująca w tym wyścigu reprezentację Polski, wjechała na metę jako czwarta. Na pozycji ósmej dojechała kolejna reprezentantka Polski – Aurela Nerlo – również na co dzień reprezentująca MAT Atom Developer Team.

Dla 19-letniej Polki był to drugi w tym sezonie wyścig z kalendarza UCI, wcześniej Lach startowała na etapówce Gracia Orlova, gdzie na mecie drugiego etapu zajęła trzecie miejsce, w klasyfikacji generalnej natomiast uplasowała się na pozycji 25.