Maja Włoszczowska trzecia w Ötztaler Mountainbike Festival 2017

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła trzecie miejsce w Ötztaler Mountainbike Festival w austriackim Haiming.

Mistrzyni Polski przyjechała ne metę niedzielnego wyścigu kategorii HC ponad dwie minuty za zwycięska Lindą Indergrand (Focus XC Team) oraz trzydzieści sekund za Yaną Belomoiną (CST Sandd American Eagle).

30. na metę wpadła Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a 38. Gabriela Wojtyła (Reprezentacja Polski).

W wyścigu elity mężczyzn zwyciężył mistrz Europy Julien Absalon (BMC MTB Racing Team), przed Florianem Voglem (Focus XC Team) oraz reprezentującym polską ekipę JBG2 Team Antonem Sintsovem.

24. był Marek Konwa (VW MTB Team). Mistrz Polski Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) nie ukończył rywalizacji.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Zamroźniak (VW MTB Team), przyjeżdżając na 5. miejscu w rywalizacji mężczyzn do lat 23. 14. był Marceli Bogusławski (VW MTB Team), a 28. Michał Topór (Superior MTB Good Team).

W wyścigu juniorów 28. ukończył Mateusz Nieboras (Reprezentacja Polski), a 31. Stanisław Nowak (Reprezentacja Polski). Gorzej pojechał Wojtek Ceniuch (również Reprezentacja Polski), zajmując 81. miejsce.

Patrycja Świerczyńska zajęła 20. pozycję w wyścigu juniorek, a na 31. miejscu sklasyfikowano Klaudię Bajołek (Scott Eurocycles).