Tour of Croatia 2017. Katastrofa UAE Team Emirates, Przemysław Niemiec kontuzjowany

Fatalny przebieg miał trzeci etap wyścigu dookoła Chorwacji dla UAE Team Emirates. Arabska drużyna straciła lidera i Przemysława Niemca.

Team Emirates znakomicie rozpoczął ściganie na drogach Chorwacji. Na pierwszym odcinku triumfował Sacha Modolo, drugi padł łupem Kristijana Duraska, który również objął pozycję lidera wyścigu. Wspaniałe nastroje pękły niczym bańka mydlana około 35 kilometrów przed metą trzeciego etapu do Zadaru. Na jednym z rond doszło do kraksy, w której uczestniczyło dwóch kolarzy reprezentujących Emiraty - Durasek i Przemysław Niemiec.

Lider wyścigu wrócił na rower, ale do mety dojechał ponad dwie minuty po peletonie. Nasz zawodnik musiał opuścić trasę. Obaj kolarze trafili do szpitala w Zadarze.

Niemiec doznał złamania bez przemieszczenia lewego obojczyka, który w przeszłości był już złamany dwukrotnie. Ma też mocno stłuczone lewe kolano. Durasek uszkodził żebra, ale prześwietlenie nie pokazało złamań. Jutro rano zadecydujemy czy będzie kontynuował wyścig

- wyjaśnił dr Corsetti, stojący na czele sztabu medycznego UAE Team Emirates.

Kraksa nie ominęła również Sache Modolo. Włoski sprinter wyleciał z drogi około 4 kilometrów przed metą. Początkowo wyglądało, że upadek może mieć poważne konsekwencje, jednak kolarz tylko się poobijał.

Kontuzja Przemysława Niemca prawdopodobnie wykluczy 37-letniego kolarza z Pisarzowic ze startu w 100. edycji Giro d'Italia. Durasek nie stanie do czwartego odcinka Tour of Croatia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. kristof

    kristof

    20 kwietnia 2017, 22:30 o 22:30

    Trzymaj się Przemo 🚲🚲🚲🚲

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: