Dennis i Garfoot mistrzami Australii 2017 w jeździe na czas

Rohan Dennis i Katrin Garfoot obronili w Ballarat tytuły mistrzów Australii w jeździe indywidualnej na czas.

W gronie panów kolarz BMC pokonał dystans 40,9 kilometra w czasie 50:59, wyprzedzając na delikatnie pofałdowanej trasie o 58 sekund Luke’a Durbridge’a (Orica-Scott) oraz o 1:39 Bena Dyballa.

Katrin Garfoot (Orica-Scott) wśród pań nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Na dystansie 29,3 kilometra o niemal 2 minuty pokonała Share Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

W kategorii młodzieżowej tytuł obronił świeżo upieczony zawodnik BMC Racing – Miles Scotson. 22-latek pokonał Roberta Stananrda i Michaela Storera.

W rozegranych dzień wcześniej wyścigach o mistrzostwo Australii w kryterium ulicznym triumfowali Caleb Ewan (Orica-Scott) i Jessica Allen (Orica-Scott).