Greg van Avermaet: "wszystko dzięki wygranej z Saganem"

Mistrz olimpijski Greg van Avermaet stwierdził, że zwycięstwo na 13. etapie Tour de France 2015 zmotywowało go do walki o czołowe lokaty.

Belg w poprzednim roku zaliczył najlepszy sezon w swojej karierze. Poza osiągnięciem mistrzostwa olimpijskiego w wyścigu ze startu wspólnego, kolarz BMC Racing Team wygrał wyścig Tirreno-Adriatico, zajął również pierwsze miejsca na Omloop Het Nieuwsblad, Grand Prix Cycliste de Montréal, a na dokładkę znów zwyciężył na etapie Tour de France, na trzy dni zdobywając koszulkę lidera wyścigu.

Chyba wszystko się zmieniło przez to zwycięstwo etapowe, a zwłaszcza dzięki wygranej z Saganem. To dodało mi pewności siebie i przez to dobrze przepracowałem okres przygotowawczy do Touru. To był mój najlepszy sezon. Co prawda straciłem Flandrię, Paryż-Roubaix i Amstel Gold Race z powodu upadku i złamania obojczyka na Ronde, ale chyba wygrane na Tourze, Tirreno, Het Nieuwsblad, igrzyskach w Rio i w Montrealu wszystko zrekompensowało. Jestem z siebie dumny

- powiedział Belg w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem AS.

Van Avermaet pochodzi z miasta Lokeren we Flandrii, wobec tego nie ukrywa, że jednym z jego celów na 2017 jest zwycięstwo u siebie, we "Flandryjskiej Piękności". 

Gdybym mógł wygrać tylko raz, to u siebie, we Flandrii. Dla Belga to wręcz obowiązek, a zwłaszcza dla kolarza z tamtego regionu. Chciałbym również wygrać Paryż-Roubaix oraz Amstel Gold Race, no i przede wszystkim mistrzostwa świata. Trasa w Norwegii jest wręcz idealna dla mnie, dlatego chcę tam walczyć

- zakończył. 

Obecnie Belg przechodzi rehabilitację po złamaniu nogi w czasie jazdy górskiej. Niedawno został wybrany sportowcem roku swojego kraju. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: