Giro d'Italia 2017: Fernando Gaviria poza smak Corsa Rosa

Fernando Gaviria

Kolumbijczyk Fernando Gaviria w sezonie 2017 zadebiutuje w Giro d'Italia.

22-letni sprinter w barwach grupy Etixx-Quick Step, w przyszłym roku Quick Step Floors, po raz pierwszy wystartuje w wyścigu trzytygodniowym i dostanie szansą sprawdzenia się w finiszach z najlepszymi sprinterami świata.

Gaviria, który w sezonie 2016 przeszedł z toru na szosę i w barwach grupy Patricka Lefevere'a uczył się abecadła europejskiego ścigania, zdążył wygrać etapy Tour de San Luis, Tirreno-Adriatico, Tour de Pologne, a także ważne jednodniówki - GP Impanis-Van Petegem oraz Paris-Tours.

Na trasie 100. edycji "Corsa Rosa" młody Kolumbijczyk, dwukrotny mistrz świata w omnium (2015, 2016), będzie się przede wszystkim uczył.

Po tak solidnym sezonie zasługuje na to, by pojechać w Grand Tourze. Pokazał moc, ale chcę, żeby to było jasne - nie nakładamy na Fernando żadnej presji, będzie się uczył od bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli będzie miał okazję, to oczywiście, będzie próbował ją wykorzystać. Pokazał już, że potrafi pokonać najlepszych sprinterów w bezpośrednim pojedynku. Ale, jak powiedziałem, idziemy krok po kroku, najpierw zobaczymy jak radzi sobie na takim wyścigu, a potem nakreślimy cele

- komentował dyrektor sportowy Davide Bramati.

Giro d'Italia rozpoczyna się 5 maja na Sardynii, a zakończy się 28 maja w Mediolanie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: