Ekipa Funvic Soul Cycles Carrefour zawieszona

Komisja dyscyplinarna Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zawiesiła na 55 dni brazylijską ekipę prokontynentalną Funvic Soul Cycles Carrefour.

Unia o wymierzeniu kary zespołowi poinformowała w specjalnym komunikacie. Drużyna z Brazylii w tym roku aż nazbyt pozytywnie zapisała się w kolarskich annałach - podczas igrzysk olimpijskich test antydopingowy na EPO-CERA oblał Kleber Da Silva Ramos, a w listopadzie, na tym samym specyfiku, przyłapano jego dwóch kolegów - Ramiro Rincona Diaza i João Marcelo Pereirę Gaspara.

Trzy przypadki dopingowe w zespole w okresie 12 miesięcy to nie tylko kłopoty dla złapanych, ale i dla ekipy. Przepisy UCI (7.12.2) przewidują zawieszenie grupy na okres od 15 dni do 12 miesięcy

Kara brazylijskiej grupy rozpoczyna się dzisiaj, tj. 19 grudnia 2016 roku, i potrwa do 17 lutego 2017 roku. W tym okresie zespół nie może startować w żadnym wyścigu wpisanym do kalendarza UCI.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: