Bez pozytywnych testów na Vuelta a Espana 2016

Kolarska Fundacja Antydopingowa (CADF) poinformowała, że testy antydopingowe przeprowadzone przed i podczas tegorocznej Vuelta a Espana dały wyniki negatywne.

W trakcie oraz tuż przed okresem trzytygodniowego ścigania na Półwyspie Iberyjskim przeprowadzono ponad 400 testów. CADF, jednostka odpowiedzialna za badania antydopingowe z ramienia Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), w przesłanym do organizatorów liście poinformowała, że żadna z pobranych próbek nie została sklasyfikowana jako pozytywna.

Próbki pobrane od zawodników mogą być przechowywane przez okres 10 lat i badane na nowo w miarę ulepszania testów antydopingowych.

Wyścig Vuelta a Espana (20 sierpnia - 11 września) wygrał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar Team) przed Brytyjczykiem Christopherem Froomem (Team Sky) i Kolumbijczykiem Estebanem Chavesem (Orica-BikeExchange).

Jak dotąd organy antydopingowe nie podały podobnej informacji na temat testów antydopingowych podczas lipcowego Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: