Bjarne Riis i Lars Seier właścicielami Virtu Pro-Veloconcept

Pierwszy akt powrotu "Mr 60%" zamknięty.

Bjarne Riis i Lars Seier zostali właścicielami duńskiego zespołu Virtu Pro-Veloconcept. Duet, który w lipcu 2016 roku rozpoczął współpracę z ekipą (ówcześnie Team Trevor-Blue Water), na konferencji prasowej poinformował, że celem projektu jest zbudowanie duńskiego zespołu WorldTour.

Do zespołu dołączyć mają Alexander Kamp, Rasmus Guldhammer oraz Mikhel Reihs, a nowym dyrektorem sportowym ma zostać Michael Skelde, znany dotychczas jako szef grupy Christina Watches i Cult Energy.

Projekt Riisa bierze pod swoje skrzydła także duńską kobiecą grupę BSM Birn, która docelowo ma dołączyć do najlepszych zespołów świata. Skład początkowo oparty ma być na młodych duńskich zawodniczkach, a w najbliższym czasie uzupełniony ma zostać o kilka zagranicznych postaci.

Szczegóły nie zostały podane, wiadomo natomiast, że Riis i Seier szukają sponsora, a ich model ma docelowo zapewnić większąfinansową stabilność całemu projektowi. Śmiałe założenia zakładają, że zespoły w najwyższej lidze mogą znaleźć się w 2018 roku.

Riis, zwycięzca Tour de France z 1996 roku, w latach 1999-2015 prowadził zespół SaxoBank, w obliczu finansowych kłopotów odsprzedając licencję rosyjskiemu miliarderowi Olegowi Tinkovowi w roku 2013. Duńczyk z ekipą rozstał się w 2015 roku po nieporozumieniach z Rosjaninem, ale poza peletonem nie wytrzymał i już w lutym 2016 roku wraz z byłym dyrektorem SaxoBanku Larsem Seierem rozkręcać zaczął inicjatywy związane z kolarskim treningiem, które w założeniu miałyby w jakimś stopniu finansować działanie nowej grupy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: