Ion Izagirre pozostanie przy wyścigach etapowych

Ion Izagirre powiedział, że nie planował rozstania z grupą Movistar, ale ofercie złożonej przez Bahrain-Merida nie potrafił się oprzeć.

Zaproponowana stawka musiała być naprawdę kusząca, ponieważ zwycięzca Tour de Pologne 2015 poszedł na rozwiązanie kontraktu z hiszpańskim zespołem, którego moc sprawcza rozciągła się na 2017 rok.

Nigdy nie planowałem zmiany zespołu, ale ludzie z Bahrajnu znaleźli do mnie drogę i zaprezentowali swój nowy projekt. Spodobał mi się

- powiedział 27-letni Bask serwisowi "Cyclingnews", podczas krótkiego zgrupowania Bahrian-Merida w Chorwacji.

Izagirre nie zająknął się na temat wysokości kontraktu, przyznał za to, że drużynie Brenta Copelanda chodziło o punkty kolarza, niezbędne do zdobycia licencji WorldTour.

To była część umowy, jednak liczę, że ściągnęli mnie również ze względu na wiek, umiejętności i moje perspektywy na przyszłość. Zamierzam w to uwierzyć.

Zwycięzca etapowy tegorocznego Tour de France trzeźwo ocenia swoje możliwości, dlatego nie planuje porwania się na wielki tour.

Niektórym wydaje się, że poza Tourem, Giro i Vueltą nie istnieje nic innego. Uważam, że tygodniowe trasy są bardzo trudne do wygrania. To inny rodzaj wyścigów, ale gdy jestem mocny, wiem że stać mnie na dobry wynik, ponieważ zrobię różnicę podczas jazdy na czas. Jest to dla mnie świetną motywacją

- wyjaśnił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: