Bjarne Riis sprzedawcą rowerów, nowa grupa we mgle

Bjarne Riis podczas zwołanej konferencji prasowej w Kopenhadze opowiedział o swoich przygotowywanych inwestycjach, natomiast najmniej miejsca poświęcił zapowiadanej grupie kolarskiej.

Duńczyk wspólnie z byłym dyrektorem Saxo Bank Larsem Seierem zaprezentowali plany Riis/Seier Holding Company, w którą zainwestowali 5 mln euro. Na pierwszym miejscu znalazł się projekt inowacyjnego roweru stacjonarnego, opartego na najnowocześniejszej technologii, wykorzystujący m. in. wirtualną rzeczywistość. Zaprezentowano również koncepcję aplikacji na smartfony, wspierającą trening i odżywianie, poza tym firma chce zarabiać na organizowanych zgrupowaniach i kursach zdrowego odżywiania, z bazami w Lucca i na Majorce.

Jeżeli chodzi o grupę kolarską Riis potwierdził, że celem jest w następnym sezonie dołączenie do WorldTouru, lecz nie przedstawił żadnych konkretów.

Nie chcemy typowego profesjonalnego zespołu. To zupełnie nowa koncepcja, oparta na wielu filarach

- powiedział Duńczyk.

Równie tajemniczy był Seier

Jesteśmy na etapie rozmów z partnerami, sponsorami, kolarzami. Nie mogę powiedzieć nic więcej, ale wszystko będzie na wysokim poziomie

- zapewnił.

Więcej nie udało się wydusić z obu biznesmenów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: