Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Katarzyna Pawłowska z brązem w wyścigu punktowym

Katarzyna Pawłowska wywalczyła brązowy medal w wyścigu punktowym podczas Torowych Mistrzostw Europy.

Broniąca tytułu Polka w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines uległa tylko dwukrotnej mistrzyni Europy i mistrzyni świata - Holenderce Kirsten Wild i brązowej medalistce igrzysk olimpijskich w omnium Belgijce Jolien D'Hoore.

Dla 27-letniej zawodniczki do drugi krążek tegorocznego czempionatu Starego Kontynentu - wczoraj wraz z koleżankami zdobyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Pawłowska, dwukrotna mistrzyni świata w scratchu (2012, 2013), jest aktualną mistrzynią świata w wyścigu punktowym, a na koncie ma także srebro (2011) i złoto (2015) mistrzostw Europy w tej konkurencji.

Trzeciego dnia mistrzostw walka rozgrywała się także w sprincie, keirinie oraz omnium mężczyzn.

W sprincie odpowiednio 11. i 12. miejsca zajęli Kamil Kuczyński i Mateusz Rudyk. Rywalizacja o medale w tej konkurencji rozegra się jutro.

Zmagania w keirinie kobiet wygrała Ukrainka Liubov Basova przed Belgijką Nicky Degrendele i Litwinką Simoną Krupeckaite.

Adrian Tekliński, wicemistrz Europy w scratchu, zajął 8. miejsce w omnium. Organizowany w nowym formacie wielobój rozgrywany był jednego dnia, a w jego skład wchodziły tylko cztery wyścigi - scratch, wyścig tempo, eliminator i wyścig punktowy.

26-latek, zmagania rozpoczął od 4. miejsca w scratchu, w wyścigu tempo zameldował się na 10. pozycji, a w eliminatorze sklasyfikowany został również jako 10. W wyścigu punktowym Polak zdobył 11 punktów, co w klasyfikacji łącznej przesunęło go z 9. na 8. lokatę.

Na podium znaleźli się w kolejności Hiszpan Albert Torres, Szwajcar Gael Suter i Francuz Benjamin Thomas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: