Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Justyna Kaczkowska srebrna w wyścigu indywidualnym

Justyna Kaczkowska została we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines wicemistrzynią Europy w wyścigu indywidualnym na dochodzenie elity kobiet.

19-letnia Polka w finale wyraźnie uległa sześciokrotnej mistrzyni Europy i złotej medalistce olimpijskiej w wyścigu drużynowym - Katie Archibald. Brytyjka 3 kilometry na podparyskim torze pokonała w 3:29.878, o 3,1 sekundy szybciej niż Polka.

Kaczkowska to mistrzyni Europy i świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorek (2015) i mistrzyni Europy orliczek w tej samej konkurencji (2016).

Trenująca w klubie UKKS Imielin Team Corratec zawodniczka w kwalifikacjach zanotowała czas 3:31.736 i przegrała tylko z Archibald, która uzyskała wynik wyraźnie lepszy - 3:28.345. Brytyjka i Polka spotkały się w finale, natomiast brązowy medal wywalczyła Irlandka Anna Turvey.

To drugi krążek mistrzostw Europy elity zdobyty przez Kaczkowską - polska zawodniczka wczoraj wraz z koleżankami wywalczyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: