MŚ Doha 2016: skład reprezentacji Holandii

Medaliści olimpijscy z Rio de Janeiro Tom Dumoulin i Anna van der Breggen powalczą o chwałę reprezentacji Holandii na szosowych mistrzostwach świata w Dausze, zarówno w konkurencji ze startu wspólnego, jak i na trasie jazdy indywidualnej.

W męskiej części do zespołu powołani zostali również mistrz kraju Dylan Groenewegen, Danny van Poppel, zwycięzca Eneco Tour Niki Terpstra, Dylan van Baarle, Koen de Kort, Sebastian Langeveld, Tom Leezer oraz Jos van Emden. który obok Dumoulina wystąpi na czas.

Faworytki wyścigu kobiet, obok van der Breggen będą mogły liczyć na trzykrotną mistrzynię świata Marianne Vos oraz Kirsten Wild, Chantal Blaak, Ellen van Dijk, Roxane Knetemann, Amy Pieters i Annemiek van Vleuten,

Czempionat w Katarze rozpoczną 9 października wyścigi drużynowe na czas, starty indywidualne zaplanowano na 10-12 października, a ze startu wspólnego na 14-16 października.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: