MŚ Doha 2016: skład reprezentacji Niemiec

Znamy skład reprezentacji Niemiec na szosowe mistrzostwa świata w Dausze.

Podobnie jak Francuzi, którzy postawili na Nacera Bouhanniego (Cofidis) oraz Arnauda Demare’a (FDJ), również nasi zachodzi sąsiedzi do Kataru wysyłają dwóch sprinterów. Opaską kapitana będą musieli się podzielić Andre Greipel (Lotto-Soudal) oraz Marcel Kittel (Etixx-Quick Step).

Wiceprezydent związku Udo Sprenger powiedział jednak, że liderem numer jeden jest Greipel, a Kittel pozostanie asem w rękawie.

Duet będzie wspierany przez Johna Degenkolba (Giant-Alpecin), zeszłorocznego zwycięzcę Mediolan-San Remo oraz Paryż-Roubaix, który po wypadku na początku tego roku długo dochodził do siebie. Oprócz do tego na pustyni zobaczymy Tony’ego Martina (Etixx), Marcela Seiberga (Lotto-Soudal), Nilsa Politta (Katusha) oraz Jasha Sütterlina (Movistar).

Nie za dużo? Za dużo. Niemcy mają sześć miejsc startowych, a nazwisk jest siedem.

Nominowaliśmy na razie siedmiu zawodników, ponieważ nie wiemy, czy Sieberg po upadku na trasie Eneco Tour i złamanym obojczyk zdąży się wykurować

– tłumaczył inny wiceprezydent Günter Schnabel.

W czasówce na pewno pojawi się Martin. O drugie miejsce walczą Politt oraz Sütterlin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: