Koniec karier Moniki Żur i Aleksandry Dawidowicz

23-letnia Monika Żur po nieudanym tegorocznym sezonie w cross-country podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski XCO  w barwach francuskiej ekipy BH-SR Suntour – KMC wygrała również mistrzostwa Polski w eliminatorze (XCE), zwyciężyła w Internacional XCO de Marrazes oraz w dwóch odsłonach Pucharu Polski.

Żur w poprzednich latach stawała na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy do lat 23 w Chies D’Alpago oraz zajęła 5. pozycję na mistrzostwach świata w Saalfelden. Oprócz tego wielokrotnie mieściła się w pierwszej dziesiątce Pucharów Świata.

Decyzję o zakończeniu kariery podjęła również Aleksandra Dawidowicz. 29-letnia zawodniczka ostatnie trzy sezony spędziła w barwach SGR Specialized Srebrna Góra. Dawidowicz w przeszłości zajęła  7. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, oraz była 8. na mistrzostwach Świata elity kobiet w Hajfie.

W kategorii do lat 23 ma na koncie klasyfikację generalną Pucharu Świata oraz tytuły mistrzyni świata i Europy. W 2005 roku  została mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas na szosie w kategorii juniorek.

O tegorocznym sezonie Dawidowicz będzie chciała jak najszybciej zapomnieć, najlepszym jej rezultatem było drugie miejsce w Internacional XCO de Marrazes .