Końcowy ranking WorldTour kobiet 2016

Mistrzyni Stanów Zjednoczonych Megan Guarnier okazała się najlepsza w pierwszym UCI Women’s WorldTour.

Na elitarną serię złożyło się 17 wyścigów (4 etapowe i 12 jednodniowych), w dziewięciu krajach i na trzech kontynentach.

31-letnia Guarnier wygrała etap i klasyfikację końcową Tour of California, Philadelphia International Cycling Classic oraz klasyfikację końcową Giro Rosa, stanęła również na podium Trofeo Alfredo Binda (2.) i La Fleche Wallonne Féminine (3.).

Kolarka grupy Boels-Dolmans wyraźnie wyprzedziła Kanadyjkę Leah Kirchmann (Team Liv-Plantur) oraz koleżankę z zespołu Brytyjkę Elizabeth Armitstead.

Wśród 163 sklasyfikowanych zawodniczek znalazło się pięć naszych reprezentantek. Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) m. in. przyjechała druga w Strade Bianche, była też czwarta w La Flèche Wallonne i GP de Plouay-Bretagne, co razem przełożyło się na 11. miejsce oraz zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej WorldTouru.

Historyczny triumf dla polskiego kolarstwa kobiecego w GP de Plouay-Bretagne należał do Eugenii Bujak. Kolarka zespołu BTC City Ljubljana zajęła w WorldTourze 17. pozycję, Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) – 49., Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) – 82., a Anna Plichta (BTC City Ljubljana) – 163.

Końcowy ranking WorldTour kobiet 2016:

Klasyfikacja indywidualna

1 Megan GUARNIER                      DLT 946 pkt
2 Leah KIRCHMANN                      TLP 624
3 Elizabeth ARMITSTEAD                DLT 545
4 Chantal BLAAK                       DLT 541
5 Elisa LONGO BORGHINI                WHT 523
6 Evelyn STEVENS                      DLT 519
7 Anna VAN DER BREGGEN                RBW 492
8 Emma JOHANSSON                      WHT 463
9 Chloe HOSKING                       WHT 450
10 Marianne VOS                       RBW 442
11 Katarzyna NIEWIADOMA               RBW 421
12 Alena AMIALIUSIK                   LPR 288
13 Maria Giulia CONFALONIERI          LZE 286
14 Lotta LEPISTO                      CBT 279
15 Amy PIETERS                        WHT 265
16 Marta BASTIANELLI                  ALE 249
17 Eugenia BUJAK                      BTC 245
18 Joelle NUMAINVILLE                 CBT 241
19 Carmen SMALL                       CPC 240
20 Roxane FOURNIER                    FUT 234
21 Elena CECCHINI                     LPR 221
22 Claudia LICHTENBERG                LBL 211
23 Annemiek VAN VLEUTEN               OGE 209
24 Lucinda BRAND                      RBW 207
25 Lisa BRENNAUER                     LPR 172
26 Gracie ELVIN                       OGE 170
27 Ashleigh MOOLMAN-PASIO             CBT 158
28 Giorgia BRONZINI                   WHT 157
29 Ting Ying HUANG                    SEF 156
30 Amanda SPRATT                      OGE 152
31 Kirsten WILD                       HPU 145
32 Tiffany CROMWELL                   LPR 145
33 Jolanda NEFF                       SEF 144
34 Ellen VAN DIJK                     DLT 140
35 Dani KING                          WHT 136
36 Mara ABBOTT                        WHT 135
37 Jolien D'HOORE                     WHT 132
38 Emilia FAHLIN                      ALE 130
39 Lauren KITCHEN                     HPU 123
40 Coryn RIVERA                       UHC 122
41 Kristin ARMSTRONG                  T16 118
42 Tatiana GUDERZO                    HPU 110
43 Trixi WORRACK                      LPR 105
44 Sheyla GUTIERREZ RUIZ              CPC 105
45 Pascale JEULAND                    FUT 102
46 Nina KESSLER                       LZE 100
47 Hannah BARNES                      LPR 100
48 Jip VAN DEN BOS                    PHV  98
49 Małgorzata JASIŃSKA                ALE  94
50 Annalisa CUCINOTTA                 ALE  92
51 Emilie MOBERG                      HPU  92
52 Brianna WALLE                      TIB  90
53 Anouska KOSTER                     RBW  79
54 Karol-Ann CANUEL                   DLT  77
55 Floortje MACKAIJ                   TLP  77
56 Shara GILLOW                       RBW  75
57 Katrin GARFOOT                     OGE  70
58 Roxane KNETEMANN                   RBW  68
59 Christine MAJERUS                  DLT  67
60 Ilaria SANGUINETI                  BPK  62
61 Thalita DE JONG                    RBW  61
62 Leah THOMAS                        T16  60
63 Heather FISCHER                    RLW  60
64 Shelley OLDS                       CPC  58
65 Chloe DYGERT                       T16  58
66 Olga ZABELINSKAYA                  BPK  58
67 Katharine HALL                     UHC  58
68 Ilona HOEKSMA                      PHV  58
69 Pauline FERRAND-PREVOT             RBW  55
70 Sarah ROY                          OGE  54
71 Mia RADOTIC                        BTC  54
72 Amalie DIDERIKSEN                  DLT  46
73 Olena PAVLUKHINA                   BTC  45
74 Monique VAN DE REE                 LWW  42
75 Arianna FIDANZA                    ASA  42
76 Rossella RATTO                     CPC  41
77 Doris SCHWEIZER                    CPC  41
78 Kseniya TUHAI                      BPK  41
79 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ           ALE  40
80 Joanne KIESANOWSKI                 TIB  39
81 Maria Vittoria SPEROTTO            SEF  36
82 Katarzyna PAWŁOWSKA                DLT  35
83 Julia SOEK                         TLP  35
84 Alice BARNES                       DRP  35
85 Michela PAVIN                      ISG  34
86 Riejanne MARKUS                    TLP  32
87 Nikki HARRIS                       DLT  32
88 Lauren STEPHENS                    TIB  31
89 Stephanie POHL                     CBT  30
90 Lotte KOPECKY                      LBL  30
91 Krista DOEBEL-HICKOK               CPC  30
92 Marta TAGLIAFERRO                  ALE  30
93 Rasa LELEIVYTE                     VAI  30
94 Sara MUSTONEN                      TLP  28
95 Janneke ENSING                     PHV  27
96 Ingrid DREXEL                      ASA  26
97 Alison JACKSON                     T16  25
98 Romy KASPER                        DLT  25
99 Alice Maria ARZUFFI                LZE  25
100 Rozanne SLIK                      TLP  24
...
163 Anna PLICHTA                      BTC   2

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Katarzyna NIEWIADOMA (Polska)             36 pkt
2 Floortje MACKAIJ (Holandia)               18
3 Sheyla GUTIERREZ RUIZ (Hiszpania)         18
4 Jip VAN DEN BOS (Holandia)                14
5 Lotte KOPECKY (Belgia)                    12
6 Alice BARNES (Wielka Brytania)            10
7 Alexis RYAN (Stany Zjednoczone)           10
8 Chanella STOUGJE (Holandia)                6
9 Chloe DYGERT (Stany Zjednoczone)           6
10 Ilaria SANGUINETI (Włochy)                6

Klasyfikacja drużynowa

1 BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM                           DLT      2894 pkt
2 WIGGLE HIGH5                                        WHT      2245
3 RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM                            RBW      1853
4 CANYON SRAM RACING                                  LPR      1031
5 TEAM LIV-PLANTUR                                    TLP       840
6 CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM                      CBT       794
7 ORICA - AIS                                         OGE       691
8 ALE' CIPOLLINI                                      ALE       645
9 HITEC PRODUCTS                                      HPU       461
10 LENSWORLD-ZANNATA                                  LZE       433
11 CYLANCE PRO CYCLING                                CPC       425
12 BTC CITY LJUBLJANA                                 BTC       382
13 POITOU-CHARENTES.FUTUROSCOPE.86                    FUT       360
14 LOTTO SOUDAL LADIES                                LBL       269
15 TWENTY16 - RIDEBIKER                               T16       265
16 PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM              PHV       254
17 UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL WOMEN'S CYCLING TEAM UHC       210
18 BEPINK                                             BPK       181
19 SERVETTO FOOTON                                    SEF       180
20 TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK                   TIB       168
21 TAIWAN                                             TPE       156
22 ASTANA WOMEN'S TEAM                                ASA        68
23 RALLY CYCLING                                      RLW        56
23 HAGENS BERMAN /SUPERMINT PRO CYCLING TEAM          HBS        56
25 INPA - BIANCHI                                     ISG        52
26 LARES-WAOWDEALS WOMEN CYCLING TEAM                 LWW        42
27 TEAM BMS BIRN                                      BMS        38
28 DROPS CYCLING TEAM                                 DRP        35
29 AROMITALIA VAIANO                                  VAI        30
30 NORWEGIA                                           NOR        24
31 FINLANDIA                                          FIN        20
32 TOPSPORT VLAANDEREN - ETIXX                        VLL        10
32 BIZKAIA - DURANGO                                  BDP        10
32 TOP GIRLS FASSA BORTOLO                            TOG        10
32 KOREA                                              KOR        10
32 TAjLANDIA                                          THA        10
37 STANY ZJEDNOCZONE                                  USA         8
38 PODIUM AMBITION PRO CYCLING P/B CLUB LA SANTA      PAC         6

banner