Mistrzostwa Europy 2016: dublet włoskich juniorek

Włoszka Lisa Morzenti została w bretońskim Plumelec mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Reprezentantka Italii na blisko 13-kilometrowej trasie pokonała o 14 sekund swoją rodaczkę Alessię Vigilię. Brązowy medal wywalczyła Francuzka Juliette Labous, do zwyciężczyni notując 22 sekundy straty.

Poranek w Bretanii przywitał zawodniczki deszczem i wiatrem. Padać przestało jeszcze przed startem i na niebie pokazało się słońce, ale droga w Plumelec była mokra, a na trasie wiało.

Reprezentantki Polski - Wiktoria Pikulik i Nikola Różyńska - zajęły miejsca na początku drugiej i trzeciej dziesiątki. Pikulik ze stratą 1:04 znalazła się na 11. miejscu, a Różyńską, ze stratą 1:49, sklasyfikowano na 21. miejscu.

Wyniki Szosowych Mistrzostw Europy 2016 – wyścigu jazdy indywidualnej na czas juniorek (CC), Plumelec - Plumelec (12,7 km):

1. Lisa Morzenti (Włochy)                            19:02
2. Alessia Vigilia (Włochy)                          00:14
3. Juliette Labous (Francja)                         00:22
4. Jessica Roberts (Wielka Brytania)                 00:42
5. Maria Novolodskaja (Rosja)                        00:44
6. Karlijn Swinkels (Holandia)                       00:44
7. Henrietta Colborne (Niemcy)                       00:47
8. Anne-Sophie Harsch (Luksemburg)                   00:51
9. Simone Egg (Dania)                                01:00
10. Christa Riffel (Niemcy)                          01:01
11. Wiktoria Pikulik (Polska)                        01:04
12. Karina Kasenova (Rosja)                          01:14
13. Sara Martin (Hiszpania)                          01:17
14. Maike Boogaard (Holandia)                        01:19
15. Miriam Gardachal (Hiszpania)                     01:24
16. Susanne Andersen (Norwegia)                      01:33
17. Adela Safarova (Czechy)                          01:36
18. Lena Mettraux (Szwajcaria)                       01:37
19. Ida Jansson (Szwecja) 01:41
20. Franziska Brausse (Niemcy)                       01:43
21. Nikola Różyńska (Polska)                         01:49
22. Lisa Pasteiner (Austria)                         01:54
23. Hannah Gruber-Stadler (Austria)                  01:57
24. Dorine Granade (Francja)                         02:15
25. Claire Faber (Luksemburg)                        02:16
26. Clara Lundmark (Szwecja)                         02:24
27. Karin Penko (Słowenia)                           02:25
28. Ciara Doogan (Irlandia)                          02:27
29. Justina Jovaisyte (Litwa)                        02:30
30. Brenda Goessens (Belgia)                         02:32
31. Katja Kerpan (Słowenia)                          02:34
32. Regina Segvilaite (Litwa)                        02:57
33. Lucia Michalickova (Słowacja)                    03:03
34. Martina Sefcikova (Słowacja)                     03:13
35. Viktorija Sipovica (Łotwa)                       03:20
36. Veronika Shut (Ukraina)                          03:23
37. Timea Bajorfi (Węgry)                            03:45
38. Emily Birchall (Irlandia)                        04:20
39. Fatma Sezar (Turcja)                             04:39
40. Selver Sezer (Turcja)
41. Szonja Kapott (Węgry)                            04:47