Vuelta a Espana 2016: Chris Froome: "wiele się nauczyłem"

Tour de France wygrał, potem zgarnął brązowy medal olimpijski na czas w Rio, a w niedzielę zajął drugie miejsce w Vuelta a Espana. Chris Froome może więc uznać ten sezon za bardzo udany.

Tak, nie tylko udany, ale najlepszy w karierze. Jak widać w jednym roku można dobrze pojechać w dwóch Grand tourach. Być może w przyszłości skoncentruję się właśnie na dublecie

– powiedział 31-latek w barwach Sky.

Froome trzy razy triumfował w Tourze, trzy razy meldował się też na podium Vuelty, której jednak nigdy nie przesądził na swoją korzyść.

Przyjechałem do Hiszpanii, by wygrać ten wyścig. Dałem z siebie wszystko, nie mogę narzekać na ostateczny rezultat. Co więcej, sporo się nauczyłem. Jeszcze nigdy nie doświadczyłem ataku na koszulkę lidera na pierwszych 15 kilometrach etapu (15. odcinek do Aramon-Formigal). Wtedy przegraliśmy Vueltę. Ale walczyliśmy. To była świetna Vuelta

– dodał Froome.

Brytyjczyk w tym sezonie pojawi się prawdopodobnie jeszcze na trasie organizowanych przez Amaury Sport Organisation Criterium Saitama oraz kryteriów w Londynie oraz Australii.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: