Giro d'Italia 2017 na Sardynii oraz Sycylii?

Przyszłoroczna 100. edycja Giro d’Italia być może rozpocznie się na Sardynii, skąd pochodzi Fabio Aru.

W środę na prezentacji w Mediolanie RCS Sport ma wyjawić szczegóły dotyczące trasy jubileuszowej odsłony wyścigu, przynajmniej rozdziału sardyńskiego. Cały program poznamy 25 października.

Lokalne media donoszą, a raczej spekulują, że Giro miałby się zacząć krótką jazdą na czas w Sassari. Następnie peleton miałby pojechać na południowy-zachód w kierunku Olbia oraz Cagliari.

Po dniu przerwy kolumna mogłaby się przenieść  na... Sycylię, czyli małej ojczyzny Vincenzo Nibalego, gdzie zawodnicy ponownie spędziliby trzy dni. Ostatni raz Giro odwiedziło Sycylię w 2011 roku przy okazji 150. rocznicy powstania państwa włoskiego. Na Etnie wygrał Alberto Contador, z powodu pozytywnego testu z Tour de France zwycięstwo etapowe oraz generalne Hiszpanowi jednak odebrano. Na Sardynii włoski tour gościł ostatnio w 2007 roku.

Il Messaggero podało, że pierwszy tydzień Giro 2017 miałaby zakończyć wspinaczka na Terminillo. Jeden z etapów miałby prowadzić do Piancavallo, gdzie w 1998 roku wygrał Marco Pantani. Impreza zamiast w Turynie, jak w tym roku, zakończyłaby się w Rzymie po ośmiu latach przerwy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: