Vuelta a Espana 2016: etap 21

Kolumbijczyk Nairo Quintana z grupy Movistar triumfował w 71. Vuelta a Espana. Ostatni etap w Madrycie wygrał Magnus Cort Nielsen (Orica - BikeExchange).

Duńczyk po finiszu z peletonu pokonał Daniele Bennatiego (Tinkoff) i Gianniego Meersmana (Etixx-Quick Step).

Jedyny polski kolarz na mecie w Madrycie, Michał Gołaś (Team Sky), ukończył zmagania na 118. miejscu.

Po trzech długich tygodniach ścigania odcinek przyjaźni prowadził z Las Rozas do stolicy Hiszpanii, gdzie czekało 8 rund po 5,8 kilometra. Jak to zwykle bywa rywalizacja rozpoczęła się dopiero po dojechaniu na pętlę. Ucieczkę podjęli wówczas Peter Kennaugh (Team Sky), Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo), Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale) i Loïc Chetout (Cofidis).

Czwórka wypracowała ponad minutę przewagi. W peletonie pościg wzięli na siebie kolarze Orica-BikeExchange, następnie dołączył zespół Etixx-Quick Step. Rożnica powoli topniała, zaciekle walczący Chetout został wchłonięty dopiero 5 kilometrów przed finiszem.

Na ostatniej prostej pierwszy zaatakował Daniele Bennati, ale po wyrównanej walce doświadczony Włoch muisał uznać wyższość Corta Nielsena, który sięgnął po swój drugi etap w wyścigu.

Wyniki 21. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Las Rozas - Madryt (104,1 km):

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange               2:48:52
  2 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  3 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  5 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  6 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
  9 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 11 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 12 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 13 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 14 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 15 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 16 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 17 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 19 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 20 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 21 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 22 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 23 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 24 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 25 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
 27 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 28 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 29 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 30 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 31 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 34 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 35 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 37 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 38 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 39 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 41 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 42 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 44 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 45 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 46 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 47 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 48 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 49 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 50 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 51 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 52 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 53 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 54 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 55 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 58 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 59 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 61 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 62 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 63 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 64 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 65 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 66 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 67 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 68 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 70 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 71 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 73 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         00:14
 74 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 75 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 76 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        00:25
 77 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 78 Christian Knees (Ger) Team Sky
 79 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 80 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 81 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 82 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 83 Ian Boswell (USA) Team Sky
 84 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 85 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 86 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 87 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 88 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 89 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 91 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 92 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 93 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 94 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 95 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 96 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            00:38
 97 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            00:43
 98 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          00:49
100 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
101 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
102 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
103 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
104 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       00:57
105 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
106 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             01:00
107 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            01:04
108 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
109 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
110 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         01:06
111 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:11
112 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
113 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
114 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:17
115 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
116 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
117 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
118 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
119 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
120 José Herrada (Spa) Movistar Team
121 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
123 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
124 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
125 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
126 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
127 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
128 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
129 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
131 Julien Morice (Fra) Direct Energie
132 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
133 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
134 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
135 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
136 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
137 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
138 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
139 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
140 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
141 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
142 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
143 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
144 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
145 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:34
146 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:52
147 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:54
148 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              01:57
149 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
150 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     02:04
151 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          02:15
152 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
153 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      02:34
154 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            03:28
155 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
156 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
157 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
158 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:32
159 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           05:22

Punkty

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    25 pkt
  2 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              20
  3 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        16
  4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          14
  5 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           12
  6 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                        10
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    9
  8 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                             8
  9 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                                7
 10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  6
 11 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       5
 12 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            4
 13 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                              3
 14 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                            2
 15 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                             1

Lotna premia - 59 km


  1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                    4 pkt
  2 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                          2
  3 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    1

Drużynowo

  1 Team Katusha                                              08:26:36
  2 Orica-BikeExchange
  3 AG2R La Mondiale
  4 Lotto Soudal
  5 Trek-Segafredo
  6 Dimension Data
  7 Cofidis, Solutions Credits
  8 Bora-Argon 18
  9 IAM Cycling
 10 Etixx - Quick-Step
 11 Movistar Team
 12 FDJ
 13 BMC Racing Team
 14 Team LottoNl-Jumbo
 15 Tinkoff Team
 16 Cannondale-Drapac
 17 Astana Pro Team
 18 Team Sky                                                     00:14
 19 Direct Energie                                               00:25
 20 Team Giant-Alpecin
 21 Caja Rural-Seguros RGA
 22 Lampre - Merida                                              01:42

Klasyfikacja końcowa:

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        83:31:28
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            01:23
  3 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      04:08
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          04:21
  5 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      07:43
  6 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         08:33
  7 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    11:18
  8 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            13:04
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       13:17
 10 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      14:07
 11 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       15:33
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       15:57
 13 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                18:22
 14 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            19:10
 15 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                22:05
 16 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            29:37
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         36:30
 18 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 38:38
 19 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         40:29
 20 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    42:26
 21 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                44:27
 22 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             57:11
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  58:02
 24 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                         01:00:10
 25 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                        01:02:14
 26 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   01:03:25
 27 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:03:36
 28 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                01:06:12
 29 Leopold Konig (Cze) Team Sky                              01:06:37
 30 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:10:56
 31 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:17:52
 32 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      01:21:53
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:23:10
 34 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:32:23
 35 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                          01:32:26
 36 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                  01:33:19
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                           01:34:11
 38 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:36:38
 39 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:38:27
 40 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                      01:39:52
 41 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:42:12
 42 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                             01:42:48
 43 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:46:35
 44 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                         01:47:15
 45 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                    01:50:00
 46 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                     01:50:34
 47 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:51:05
 48 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:51:11
 49 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                       01:55:15
 50 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                    02:00:07
 51 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                       02:00:20
 52 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                02:04:20
 53 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                         02:04:34
 54 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                           02:05:38
 55 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        02:07:24
 56 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                   02:15:41
 57 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                       02:20:54
 58 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       02:27:28
 59 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         02:27:31
 60 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         02:28:08
 61 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:30:21
 62 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        02:32:40
 63 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                    02:34:57
 64 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                  02:36:31
 65 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        02:36:55
 66 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       02:38:36
 67 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   02:42:12
 68 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                           02:46:17
 69 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          02:50:33
 70 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     02:51:44
 71 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         03:04:49
 72 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                      03:05:17
 73 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  03:06:10
 74 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                     03:06:15
 75 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                   03:08:22
 76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        03:11:35
 77 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                            03:11:38
 78 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:11:51
 79 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      03:12:18
 80 Ian Boswell (USA) Team Sky                                03:13:19
 81 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    03:14:24
 82 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    03:14:26
 83 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      03:16:13
 84 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    03:16:25
 85 Tiago Machado (Por) Team Katusha                          03:17:48
 86 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    03:18:18
 87 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              03:18:44
 88 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                    03:18:58
 89 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         03:19:17
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           03:19:18
 91 José Herrada (Spa) Movistar Team                          03:19:21
 92 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          03:20:26
 93 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      03:20:55
 94 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                    03:21:32
 95 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   03:23:23
 96 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     03:23:49
 97 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  03:23:51
 98 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                              03:24:31
 99 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             03:27:22
100 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         03:27:45
101 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          03:31:12
102 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                     03:31:18
103 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:32:41
104 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       03:33:39
105 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                           03:34:16
106 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     03:34:56
107 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                        03:35:23
108 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                03:37:19
109 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     03:38:33
110 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            03:38:58
111 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  03:43:34
112 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:45:38
113 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                    03:47:12
114 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                     03:48:20
115 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                        03:48:36
116 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                        03:51:21
117 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                        03:52:03
118 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                               03:52:50
119 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     03:53:38
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       03:56:12
121 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           04:00:23
122 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 04:01:27
123 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     04:01:40
124 Christian Knees (Ger) Team Sky                            04:05:41
125 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  04:05:45
126 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                             04:10:08
127 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                04:10:50
128 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                      04:12:28
129 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            04:15:35
130 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       04:16:30
131 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  04:17:10
132 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         04:18:09
133 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange              04:18:37
134 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                 04:19:24
135 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           04:20:30
136 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                        04:22:58
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:26:20
138 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:30:55
139 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    04:31:57
140 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                       04:34:16
141 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                      04:35:05
142 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 04:36:07
143 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               04:37:31
144 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      04:40:27
145 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          04:40:57
146 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        04:43:11
147 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          04:47:36
148 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        04:48:51
149 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  04:52:05
150 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        04:53:21
151 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       04:53:46
152 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    04:53:56
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  04:57:13
154 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                         04:57:18
155 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         04:57:20
156 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                         04:59:15
157 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   05:02:29
158 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       05:03:49
159 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     05:07:40

Klasyfikacja punktowa

  1 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                             100 pkt
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              97
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          93
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               92
  5 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         75
  6 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        73
  7 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            56
  8 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             56
  9 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         54
 10 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              54
 11 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          48
 12 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       47
 13 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 45
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       45
 15 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    41
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     39
 17 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          37
 18 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            34
 19 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   34
 20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            32

Klasyfikacja górska

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                58 pkt
  2 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       57
  3 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          37
  4 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      28
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              27
  6 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   23
  7 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               22
  8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              19
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     18
 10 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                18
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 12 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            16
 13 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      15
 14 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    15
 15 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 14
 16 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               12
 17 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              10
 18 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                        9
 19 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                          9
 20 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                          9

Klasyfikacja kombinowana

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               8 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               17
  3 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       34
  4 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       39
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          41
  6 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              43
  7 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            46
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     48
  9 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          48
 10 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   49
 11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         51
 12 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            61
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             65
 14 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 65
 15 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                    75
 16 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         76
 17 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            90
 18 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      91
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              96
 20 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                           104

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          249:48:23
  2 Movistar Team                                                04:43
  3 Cannondale-Drapac                                            22:44
  4 Team Katusha                                                 35:19
  5 AG2R La Mondiale                                             35:30
  6 Astana Pro Team                                              56:22
  7 Etixx - Quick-Step                                        01:04:57
  8 IAM Cycling                                               01:08:38
  9 Tinkoff Team                                              01:23:50
 10 Orica-BikeExchange                                        01:33:00
 11 Team Sky                                                  01:45:16
 12 Lotto Soudal                                              01:45:31
 13 Cofidis, Solutions Credits                                01:50:15
 14 Trek-Segafredo                                            02:02:03
 15 Caja Rural-Seguros RGA                                    03:52:24
 16 Team LottoNl-Jumbo                                        04:04:33
 17 Lampre - Merida                                           04:20:00
 18 Dimension Data                                            05:26:17
 19 Bora-Argon 18                                             05:43:20
 20 FDJ                                                       06:06:22
 21 Direct Energie                                            06:10:44
 22 Team Giant-Alpecin                                        06:19:59

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: