Niccolo Bonifazio w Team Bahrain Merida

Po zaledwie roku spędzonym w Trek-Segafredo włoski sprinter zdecydował się na podpisanie dwuletniej umowy z Team Bahrain Merida.

Bonifazio zawodową karierę zaczął w Lampre-Merida w 2014 roku. Podczas dwuletniego pobytu we włoskiej drużynie wygrał trzy etapy Tour of Hainian oraz dwa Tour of Japan. Był także najlepszy w Gran Premio Città di Lugano i Coppa Agostoni.

Od początku 2016 roku reprezentuje barwy Trek-Segafredo. Meldował się w czołówce etapów takich wyścigów jak Paryż-Nicea, Tour de Romandie i Criterium du Dauphine. W sierpniu odniósł swoje największe zwycięstwo w karierze - okazał się najlepszy na jednym z etapów Tour de Pologne.

22-letni sprinter w Team Bahrain Merida spotka swojego byłego menadżera Brenta Copelanda, z którym współpracował w Lampre-Merida. Celem Włocha będzie dalszy rozwój umiejętności sprinterskich.

Bonifazio jest dwunastym kolarzem ekipy z Bahrainu. Ostatnio kontrakty z ekipą podpisali Enrico Gasparotto i Chun Kai Feng.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: