Vuelta a Espana 2016: etap 16

Jean-Pierre Drucker z grupy BMC odniósł zwycięstwo na mecie szesnastego etapu Vuelta a Espana.

Luksemburczyk najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Rudigera Seliga (Bora-Argon18) i Nikiasa Arndta (Giant - Alpecin).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Nairo Quintana (Movistar).

Krótki, niezbyt wymagający odcinek do nadmorskiej miejscowości Peniscola w Walencji rozwinął się po ataku grupki w składzie Davide Villella (Cannondale - Drapac), Mario Costa (Lampre - Merida), Silvan Dillier (BMC), Sven Erik Bystrom (Katusha), Luis Angel Mate (Cofidis) i Julien Morice (Direct Energie).

Szóstka odskoczyła na 3 minuty (30 km). Peleton napędzały ekipy Giant-Alpecin, IAM Cycling i Etixx-Quick Sttep, zainteresowane masowym sprintem w finale. Jedyny na trasie podjazd, Alto Castillo de Morella (75,4 km; kat. 3; 3,4 km; 5,2%) pościg minął ze stratą 2:44, kończąc następnie całą akcję 12 kilometrów przed metą.

Na bardzo krętej końcówce zaatakował Daniele Bannati. Kolarza Tinkoff szpica peletonu dopadła raptem 200 metrów przed kreską, a z rozpędzonej grupy perfekcyjnym finiszem popisał się Drucker.

Wyniki 16. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Alcaniz – Peniscola (156,4 km):

  1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  3:21:18
  2 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
  3 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  4 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
  6 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  8 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 10 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 11 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 12 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            00:02
 13 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 15 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 16 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 17 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 18 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 20 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 21 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 22 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 23 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 26 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 27 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 30 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 31 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 32 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
 33 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 34 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 35 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 36 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 37 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 38 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 39 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 40 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 41 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 42 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 44 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 45 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 46 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 47 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 50 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 51 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:10
 52 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 53 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:13
 54 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 55 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       00:18
 56 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 57 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:20
 58 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 59 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 62 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 64 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 65 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 66 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 67 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 69 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 70 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 71 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
 72 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 73 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:29
 74 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:32
 75 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 77 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 78 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 79 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 80 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 81 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 82 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            00:39
 84 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:45
 85 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 86 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 87 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 88 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 90 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 91 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 92 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 93 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 94 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 95 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 96 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 97 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       00:52
 98 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     01:05
 99 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
100 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            01:07
101 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  01:15
102 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
103 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             01:17
104 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      01:37
105 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       00:02
106 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:45
107 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           02:01
108 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:26
109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
110 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:47
111 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:59
112 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            03:13
113 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          03:22
114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
115 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
116 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
118 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
119 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             03:27
120 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          03:35
121 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
122 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
123 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
124 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
125 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
126 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 03:38
127 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     04:26
128 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
129 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           04:35
130 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
131 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
132 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
133 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
134 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
135 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
136 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
137 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
138 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
139 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
140 Julien Morice (Fra) Direct Energie
141 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
142 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
143 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
144 José Herrada (Spa) Movistar Team
145 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
146 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
147 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
148 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
149 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
150 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
151 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
152 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
153 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
154 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
155 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
156 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
157 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
158 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
159 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
160 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
161 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
162 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              04:45
163 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
164 Ian Boswell (USA) Team Sky

Punkty

  1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                       25 pkt
  2 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                               20
  3 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           16
  4 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        14
  5 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                        12
  6 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            10
  7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           9
  8 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                8
  9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                            7
 10 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                             6
 11 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                     5
 12 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                                4
 13 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       3
 14 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                          2
 15 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                              1

Lotna premiw - Vinaros, 139.2km

  1 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             4 pkt
  2 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                             2
  3 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 1

Premia górska - Alto Castillo de Morella, 75.4km

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 3 pkt
  2 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                          2
  3 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                             1

Najbardziej waleczny

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits

Drużynowo

  1 Team Katusha                                              10:03:58
  2 BMC Racing Team
  3 Trek-Segafredo
  4 Etixx - Quick-Step
  5 AG2R La Mondiale                                             00:02
  6 Movistar Team
  7 Orica-BikeExchange
  8 Cofidis, Solutions Credits
  9 Tinkoff Team
 10 Caja Rural-Seguros RGA
 11 FDJ                                                          00:16
 12 Lotto Soudal                                                 00:19
 13 Cannondale-Drapac                                            00:20
 14 Astana Pro Team                                              00:38
 15 IAM Cycling                                                  00:43
 16 Team LottoNl-Jumbo                                           00:47
 17 Dimension Data                                               01:23
 18 Bora-Argon 18                                                01:26
 19 Direct Energie                                               01:28
 20 Team Giant-Alpecin                                           01:46
 21 Team Sky                                                     01:58
 22 Lampre - Merida                                              04:18

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        64:57:27
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            03:37
  3 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      03:57
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          04:02
  5 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         05:07
  6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         06:12
  7 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      06:43
  8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       07:17
  9 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    07:23
 10 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       07:39
 11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            08:05
 12 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      09:45
 13 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 10:09
 14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                11:06
 15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            11:44
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       12:48
 17 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                14:13
 18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            17:41
 19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    20:15
 20 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         22:48
 21 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                31:53
 22 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                31:54
 23 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         32:56
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  40:02
 25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           41:07
 26 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            46:46
 27 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             48:31
 28 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         53:09
 29 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      53:57
 30 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           55:06
 31 Leopold Konig (Cze) Team Sky                              01:00:11
 32 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:02:57
 33 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                01:03:08
 34 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:03:12
 35 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:04:46
 36 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                             01:06:51
 37 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                  01:11:45
 38 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                          01:12:17
 39 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      01:12:39
 40 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                    01:13:09
 41 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                    01:16:52
 42 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                    01:17:30
 43 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:18:11
 44 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                           01:21:36
 45 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                         01:23:24
 46 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:24:22
 47 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:24:44
 48 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:26:06
 49 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                       01:26:09
 50 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:26:58
 51 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:32:20
 52 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                           01:33:00
 53 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                     01:35:00
 54 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:35:20
 55 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:36:45
 56 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                       01:37:34
 57 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                       01:45:08
 58 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:50:09
 59 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:51:00
 60 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       01:53:40
 61 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                    01:55:00
 62 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                   01:55:01
 63 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                  01:59:31
 64 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                         02:02:10
 65 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          02:03:02
 66 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:03:47
 67 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        02:03:49
 68 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         02:11:18
 69 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   02:14:49
 70 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       02:17:45
 71 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                           02:18:45
 72 Ian Boswell (USA) Team Sky                                02:26:22
 73 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        02:28:55
 74 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:30:14
 75 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:30:41
 76 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         02:32:29
 77 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    02:34:17
 78 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                    02:34:29
 79 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      02:34:40
 80 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                            02:34:41
 81 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      02:38:28
 82 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     02:38:30
 83 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   02:39:25
 84 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                     02:39:48
 85 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                   02:40:41
 86 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  02:41:12
 87 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          02:41:51
 88 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           02:42:05
 89 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              02:42:11
 90 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:42:15
 91 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
 92 Tiago Machado (Por) Team Katusha                          02:43:22
 93 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    02:43:54
 94 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 02:44:19
 95 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  02:45:49
 96 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       02:46:46
 97 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             02:46:54
 98 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    02:47:15
 99 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                      02:47:24
100 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    02:48:54
101 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      02:49:19
102 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         02:49:22
103 José Herrada (Spa) Movistar Team                          02:49:45
104 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:50:39
105 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                02:50:52
106 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          02:51:32
107 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                        02:52:56
108 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     02:58:05
109 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                           02:59:28
110 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:59:34
111 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                              02:59:47
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     03:00:28
113 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            03:01:20
114 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                        03:02:37
115 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:03:39
116 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  03:05:56
117 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                     03:08:56
118 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                        03:09:31
119 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       03:12:00
120 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
121 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  03:15:29
122 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     03:16:14
123 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:16:44
124 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:18:31
125 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                        03:21:23
126 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                               03:22:38
127 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           03:23:06
128 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       03:27:07
129 Christian Knees (Ger) Team Sky                            03:27:18
130 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                             03:28:43
131 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                      03:29:39
132 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  03:30:38
133 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                03:33:05
134 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            03:33:12
135 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           03:34:37
136 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         03:35:16
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:38:17
138 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                 03:40:10
139 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                        03:43:10
140 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    03:45:42
141 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:46:53
142 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                       03:47:21
143 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange              03:47:56
144 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      03:49:39
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 03:52:16
146 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                      03:53:49
147 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               03:54:21
148 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          03:55:58
149 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    03:56:06
150 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  03:59:57
151 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         04:02:32
152 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       04:02:45
153 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        04:03:04
154 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        04:03:49
155 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    04:05:27
156 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          04:05:53
157 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         04:07:00
158 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  04:08:18
159 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                         04:09:04
160 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        04:11:02
161 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
162 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   04:14:00
163 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     04:15:38
164 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       04:16:35

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          93 pkt
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              86
  3 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              76
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         65
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               62
  6 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            54
  7 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        49
  8 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         47
  9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       47
 10 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             45
 11 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       44
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     39
 13 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            32
 14 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                        30
 15 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                             25
 16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                            25
 17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                          25
 18 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   24
 19 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   24
 20 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            22

Klasyfikacja górska

  1 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       56 pkt
  2 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                48
  3 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          30
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              27
  5 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      25
  6 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   23
  7 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               22
  8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              19
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     18
 10 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                18
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 12 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               12
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                        9
 14 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                          9
 15 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                                 8
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             8
 17 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               8
 18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           7
 19 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             6
 20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                            5

Klasyfikacja kombinowana

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               7 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               18
  3 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       29
  4 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       33
  5 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            34
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          35
  7 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   41
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     45
  9 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            49
 10 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              57
 11 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             60
 12 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         62
 13 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          79
 14 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              85
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             87
 16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              92
 17 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                95
 18 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                95
 19 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                               99
 20 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                           101

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          193:47:04
  2 Movistar Team                                                24:22
  3 Cannondale-Drapac                                            25:10
  4 Team Katusha                                                 37:02
  5 Astana Pro Team                                              39:03
  6 AG2R La Mondiale                                             39:10
  7 Etixx - Quick-Step                                           45:42
  8 IAM Cycling                                               01:16:00
  9 Tinkoff Team                                              01:16:50
 10 Orica-BikeExchange                                        01:22:51
 11 Lotto Soudal                                              01:27:47
 12 Cofidis, Solutions Credits                                01:32:47
 13 Trek-Segafredo                                            01:41:03
 14 Team Sky                                                  01:56:13
 15 Caja Rural-Seguros RGA                                    02:49:13
 16 Lampre - Merida                                           03:21:55
 17 Team LottoNl-Jumbo                                        03:53:16
 18 Dimension Data                                            04:05:00
 19 Bora-Argon 18                                             04:30:00
 20 Team Giant-Alpecin                                        05:02:24
 21 FDJ                                                       05:07:12
 22 Direct Energie                                            05:19:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: