Tour de l'Ardeche 2016: etap 6

Alison Jackson wygrała przedostatni odcinek wyścigu w departamencie Ardeche. Liderką pozostała Brazylijka Flavia Oliveira (Lares-Waouwdeals).

Kanadyjka po udanej ucieczce na metę wjechała przed prowadzącą grupę pościgową Francuzką Severine Eraud (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

6. miejsce zajęła Nikol Płosaj, a 8. Małgorzata Jasińska - obie jadące w barwach narodowych.

Popołudniowy odcinek piątego dnia zmagań naznaczony był sześcioma wspinaczkami, a szczyt ostatniej z nich zlokalizowano 10 kilometrów przed metą.W pierwszej fazie aktywnie jechała Anna Plichta, zdobywając punkty na premiach i awansując na 3. miejsce w klasyfikacji górskiej.

Decydującym dla losów etapu okazał się atak Kanadyjki Alison Jackson, która na ostatnim podjeździe zdobyła minutę zapasu i prowadzenie dowiozła do mety.

Wyniki 6. etapu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche 2016 (2.2), Puy-Saint-Martin - Saulce-sur-Rhone (87,4 km):

1. Alison Jackson (Selection International)                       2:38:02
2. Severine Eraud (Poitou-Charentes.Futuroscope.86)                 01:17
3. Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                         01:19
4. Irene Bitto (Top Girls Fassa Bortolo)
5. Melinda McCutcheon (Visit Dallas DNA)
6. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)
7. Hanna Nilsson (Jos Feron Lady Force)
8. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)
9. Lara Vieceli (Inpa-Bianchi)
10. Charlotte Bravard (Poitou-Charentes.Futuroscope.86)
...
15. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             01:23
22. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                          01:23
35. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                      02:08

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

1. Flavia Oliveira (Lares-Waouwdeals)                            16:58:26
2. Ana Kiesenhofer (Selection International)                        02:12
3. Edwige Pitel (DN 17 Poitou Charentes)                            02:15
4. Ksenia Tuhai (Bepink)                                            05:10
5. Eri Yonamine (Poitou Charentes.Futuroscope.86)                   05:26
6. Eider Merino (Reprezentacja Hiszpanii)                           06:02
7. Margarita Garcia (Reprezentacja Hiszpanii)                       06:08
8. Tetiana Riabchenko (Inpa Bianchi)                                06:38
9. Kathryn Donovan (Visit Dallas DNA)                               09:24
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)                          09:41
...
14. Małgorzata Jasińska (Reprezentacja Polski)                      12:36
15. Anna Plichta (Reprezentacja Polski)                             13:10
17. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                      14:01
18. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                             15:24
24. Ewelina Szybiak (Reprezentacja Polski)                          26:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: