Marta Lach nie zatrzymuje się, tym razem szturmem wzięła Fourmies. Katarzyna Niewiadoma walczyła do końca, ale od 4 lat wciąż pozostaje bez zwycięstwa.
Wyniki niedzielnych wyścigów, w tym Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Niedziela, 10 września w naszym podsumowaniu.
Rui Costa wygrał piętnasty etap Wyścigu Dookoła Hiszpanii. Raport i wyniki
Nie milkną echa spektakularnego kolapsu Remco Evenepoela na etapie Vuelta a Espana, z metą na Tourmalet.
Sam zawodnik, w wypowiedzi dla „L’Equipe”, stara się bagatelizować to co się wydarzyło w piątkowe popołudnie.
W tym roku miałem przed Vueltą mistrzostwa świata i pojawiły się wątpliwości, czy czasem nie przytrafi mi się zły dzień. Nie chcieliśmy o tym nawet myśleć. Gdy przejdę specjalne przygotowana, skupione w 100 procentach na jednym celu, to myślę, że mogę liczyć się w Giro, Tourze lub Vuelcie.
Komentator „Sporzy” Jose de Cauwer uważa, że przede wszystkim trzeba dobrze zdefiniować przyczynę problemu zawodnika Soudal-Quick Step nim wrzuci się go do worka „nie nadaje się na Grand Toury”. De Cauwer uważa, że to kwestia „głowy”.
[Remco] będzie nosił tę bliznę, dopóki nie znajdzie przyczyny tego co się stało lub ktoś nie zrobi tego za niego. Czy to był stres? Trudno taki parametr zmierzyć. Wiele bierze na siebie i wiele chce sam zorganizować. Nosi to wszystko w sobie, anie można przewidzieć, kiedy ktoś pęknie. Wydaje się, że o to chodzi, ponieważ wyraźnie nie o problem fizyczny.
Mona Mitterwallner (Cannondale Factory Racing) wygrała we francuskim Les Gets zawody Pucharu Świata w MTB cross-country.
Austriaczka o 38 sekund wyprzedziła Holenderkę Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) oraz o 1:14 mistrzynię świata, Francuzkę Pauline Ferrand Prevot (Ineos Grenadiers).
Paula Gorycka (Strüby Sting) straciła 9:07, zajmując 35. lokatę, a Gabriela Wojtyła została sklasyfikowana na 57. pozycji.
W rywalizacji mężczyzn zawodnik gospodarzy Victor Koretzky (Specialized Factory Racing) o 17 sekund pokonał Szwajcara Nino Schurtera (Scott-SRAM MTB Racing Team) oraz o 21 sekund Rumuna Vlada Dascalu (Trek Factory Racing XC).
Bartłomiej Wawak (KTM Factory MTB Team) wywalczył 30. lokatę (+3:52).
W gronie zawodniczek do lat 22 Matylda Szczecińska (MMR Fcatory Racing Team) zajęła 25. miejsce.
Marta Lach (Ceratizit-WNT) jednodniowy wyścig francuski La Choralis Fourmies Féminine, ze startem i metą w Fourmies (117,8 km).
Polka, po blisko 30-kilometrowym rajdzie, finiszowała tuż przed grupą prowadzoną przez Holenderką Sofie van Rooijen (Parkhotel Valkenburg) oraz Belgijką Marthe Truyen (Fenix-Deceuninck Continental).
Mistrzyni Europy Lorena Wiebes (SD Worx) wygrała w Arnhem ostatni etap Ladies Tour.
Holenderka na finiszu pokonała Elisę Balsamo (Lidl-Trek) oraz koleżankę z zespołu, mistrzynię świata Lotte Kopecky.
Uciekająca samotnie na ostatnich 20 kilometrach etapu Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing), została złapana niespełna 2 kilometry przed metą, plasując się na 12. pozycji.
W klasyfikacji generalnej triumfowała Kopecky, przed Wiebes i Brytyjką Anną Henderson (Jumbo-Visma).
Niewiadoma wywalczyła 6. miejsce, a Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) została sklasyfikowana na 30. pozycji.
Annemiek van Vleuten (Movistar Team) swój pożegnalny wyścig w karierze ukończyła jako 23. w stawce.
Wyniki 5. etapu Simac Ladies Tour 2023 (2.WWT), Arnhem - Arnhem (150,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | 3:44:53 |
2. | Elisa Balsamo | Lidl-Trek | |
3. | Lotte Kopecky | Team SD Worx | |
4. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
5. | Pfeiffer Georgi | Team dsm-firmenich | |
6. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | |
7. | Christina Schweinberger | Fenix-Deceuninck | |
8. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | |
9. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | |
10. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 0:03 |
11. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | |
12. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
13. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Aude Biannic | Movistar Team | |
15. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
16. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
17. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
18. | Femke de Vries | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
19. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
20. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | 0:08 |
21. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
22. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | |
23. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | |
24. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 0:23 |
25. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | 1:18 |
26. | Quinty Schoens | Parkhotel Valkenburg | 2:34 |
27. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
28. | Henrietta Colborne | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
29. | Mylène de Zoete | Ceratizit-WNT | 5:09 |
30. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
31. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
32. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
33. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | |
34. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
35. | Lieke Nooijen | Parkhotel Valkenburg | |
36. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
37. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
38. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | |
39. | Mijntje Geurts | Lotto Dstny Ladies | |
40. | Femke Markus | Team SD Worx | |
41. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | |
42. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | |
43. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | |
44. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 5:14 |
45. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
46. | Lisa Klein | Lidl-Trek | |
47. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
48. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | |
49. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
50. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | |
51. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | 5:16 |
52. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | |
53. | Elena Cecchini | Team SD Worx | |
54. | Jelena Eric | Movistar Team | |
55. | Ilaria Sanguineti | Lidl-Trek | |
56. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich | |
57. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | |
58. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
59. | Arlenis Sierra | Movistar Team | |
60. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | |
61. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | |
62. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 5:31 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lotte Kopecky | Team SD Worx | 14:27:50 |
2. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | 0:05 |
3. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | 0:41 |
4. | Pfeiffer Georgi | Team dsm-firmenich | 0:50 |
5. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | |
6. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | 0:55 |
7. | Christina Schweinberger | Fenix-Deceuninck | 1:02 |
8. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | 1:04 |
9. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | 1:16 |
10. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | 1:33 |
11. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 1:34 |
12. | Floortje Mackaij | Movistar Team | 1:48 |
13. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | 1:50 |
14. | Elisa Balsamo | Lidl-Trek | 2:16 |
15. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | 2:20 |
16. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | 2:38 |
17. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:39 |
18. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 3:05 |
19. | Aude Biannic | Movistar Team | 3:56 |
20. | Quinty Schoens | Parkhotel Valkenburg | 4:59 |
21. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 6:21 |
22. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | 6:30 |
23. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 6:32 |
24. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 6:42 |
25. | Jelena Eric | Movistar Team | 7:15 |
26. | Arlenis Sierra | Movistar Team | 8:27 |
27. | Elena Cecchini | Team SD Worx | 8:55 |
28. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | 8:56 |
29. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | 9:26 |
30. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | 9:43 |
31. | Mylène de Zoete | Ceratizit-WNT | 9:47 |
32. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
33. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 10:09 |
34. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | 10:10 |
35. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | 10:23 |
36. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | 10:24 |
37. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | 11:06 |
38. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | 11:26 |
39. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | 11:37 |
40. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | 11:46 |
41. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | 11:57 |
42. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | 15:04 |
43. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | 16:50 |
44. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | 17:06 |
45. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | 17:34 |
46. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 19:57 |
47. | Henrietta Colborne | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 19:58 |
48. | Femke de Vries | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 19:59 |
49. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich | 21:23 |
50. | Lieke Nooijen | Parkhotel Valkenburg | 21:39 |
51. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | 21:49 |
52. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | 22:03 |
53. | Lisa Klein | Lidl-Trek | 22:04 |
54. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | 22:10 |
55. | Ilaria Sanguineti | Lidl-Trek | |
56. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | 22:12 |
57. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | 22:18 |
58. | Mijntje Geurts | Lotto Dstny Ladies | 22:37 |
59. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | 22:38 |
60. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | 22:39 |
61. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | 23:13 |
62. | Femke Markus | Team SD Worx | 23:18 |
Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) wygrał w Caerphilly finałowy etap Tour of Britain, dwukrotnie prowadzący w końcówce przez Caerphilly Mt. (1,7 km; 8,3%).
Hiszpan na mecie zameldował się z przewagą 11 sekund nad Woutem van Aertem (Jumbo-Visma) i Damienem Howsonem (Q36.5).
Cały wyścig zdobył Van Aert. 50. miejsce zajął Szymon Sajnok, 57. Kamil Małecki (obaj Q36.5).
Wyniki 8. etapu Tour of Britain 2023 (2.Pro), Margam Country Park - Caerphilly (166,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 3:52:43 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 0:11 |
3. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
4. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
5. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
6. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 0:30 |
7. | Zeb Kyffin | Saint Piran | 0:31 |
8. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | |
9. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
10. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | |
11. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
12. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 0:59 |
13. | Mark Stewart | Bolton Equities Black Spoke | |
14. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
15. | Lennert Teugels | Bingoal WB | |
16. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 1:02 |
17. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
18. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 1:23 |
19. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
20. | Paul Magnier | Trinity Racing | |
21. | Nicolas Sessler | Global 6 Cycling | |
22. | Stephen Williams | Wielka Brytania | |
23. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | 1:44 |
24. | Luke Lamperti | Trinity Racing | 3:24 |
25. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | 3:39 |
26. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | 4:08 |
27. | Johan Meens | Bingoal WB | |
28. | Floris de Tier | Bingoal WB | |
29. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich | |
30. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 4:18 |
31. | Casper van Uden | Team dsm-firmenich | 4:54 |
32. | William Tidball | Saint Piran | 5:42 |
33. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | |
34. | Callum Ormiston | Global 6 Cycling | |
35. | Noah Hobbs | Wielka Brytania | |
36. | Davide Persico | Bingoal WB | |
37. | Enzo Leijnse | Team dsm-firmenich | 5:46 |
38. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
39. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich | |
40. | Oliver Rees | Trinity Racing | |
41. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
42. | Stian Fredheim | Uno-X Pro Cycling Team | |
43. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
44. | James Fouche | Bolton Equities Black Spoke | 5:58 |
45. | Jack Rootkin-gray | Saint Piran | 6:41 |
46. | Robert Donaldson | Trinity Racing | |
47. | Abram Stockman | TDT-Unibet Cycling Team | |
48. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
49. | Tim Naberman | Team dsm-firmenich | |
50. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
51. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
52. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | |
53. | Hartthijs de Vries | TDT-Unibet Cycling Team | |
54. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
56. | Carlos Verona | Movistar Team | |
57. | Finn Crockett | Saint Piran | |
58. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
59. | Niklas Markl | Team dsm-firmenich | |
60. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
61. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 6:49 |
62. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
63. | Jacob Scott | Bolton Equities Black Spoke | |
64. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 7:34 |
65. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | 7:42 |
66. | Evan Russell | Global 6 Cycling | 7:56 |
67. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 8:26 |
68. | Max Walker | Trinity Racing | 9:03 |
69. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | 9:12 |
70. | Szymon Sajnok | Q36.5 Pro Cycling Team | 9:27 |
71. | Dimitri Peyskens | Bingoal WB | 9:47 |
72. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 10:08 |
73. | Oliver Wood | Wielka Brytania | 10:18 |
74. | Matthew Bostock | Bolton Equities Black Spoke | 12:54 |
75. | Jack Brough | Wielka Brytania | 15:38 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 28:43:57 |
2. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 0:03 |
3. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
4. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
5. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:23 |
6. | Zeb Kyffin | Saint Piran | |
7. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
8. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | |
9. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 0:28 |
10. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
11. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 0:51 |
12. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 0:59 |
14. | Stephen Williams | Wielka Brytania | 1:15 |
15. | Lennert Teugels | Bingoal WB | 1:27 |
16. | Mark Stewart | Bolton Equities Black Spoke | |
17. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 1:30 |
18. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
19. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 1:51 |
20. | Paul Magnier | Trinity Racing | |
21. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
22. | Nicolas Sessler | Global 6 Cycling | |
23. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | 2:12 |
24. | Johan Meens | Bingoal WB | 4:36 |
25. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | 5:20 |
26. | Casper van Uden | Team dsm-firmenich | 5:22 |
27. | Robert Donaldson | Trinity Racing | 7:09 |
28. | Finn Crockett | Saint Piran | |
29. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
30. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
31. | Jack Rootkin-gray | Saint Piran | |
32. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
33. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | 7:11 |
34. | Abram Stockman | TDT-Unibet Cycling Team | 7:28 |
35. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 7:36 |
36. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 8:42 |
37. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | 9:40 |
38. | Luke Lamperti | Trinity Racing | 9:47 |
39. | Dimitri Peyskens | Bingoal WB | 10:15 |
40. | Floris de Tier | Bingoal WB | 10:31 |
41. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich | 11:20 |
42. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 12:53 |
43. | Niklas Markl | Team dsm-firmenich | 13:04 |
44. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
45. | Hartthijs de Vries | TDT-Unibet Cycling Team | 13:24 |
46. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 13:35 |
47. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 13:57 |
48. | Evan Russell | Global 6 Cycling | 14:23 |
49. | Max Walker | Trinity Racing | 15:26 |
50. | Szymon Sajnok | Q36.5 Pro Cycling Team | 15:50 |
51. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 15:57 |
52. | James Fouche | Bolton Equities Black Spoke | 16:17 |
53. | Tim Naberman | Team dsm-firmenich | 17:24 |
54. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 19:27 |
55. | Oliver Rees | Trinity Racing | 19:35 |
56. | Jacob Scott | Bolton Equities Black Spoke | 19:52 |
57. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | 21:15 |
58. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | 21:47 |
59. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | 22:34 |
60. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 24:48 |
61. | Matthew Bostock | Bolton Equities Black Spoke | 25:08 |
62. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 25:20 |
63. | William Tidball | Saint Piran | 25:27 |
64. | Davide Persico | Bingoal WB | 25:30 |
65. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 25:47 |
66. | Noah Hobbs | Wielka Brytania | 25:50 |
67. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich | 28:57 |
68. | Stian Fredheim | Uno-X Pro Cycling Team | 30:28 |
69. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | 30:44 |
70. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | 32:00 |
71. | Callum Ormiston | Global 6 Cycling | 37:30 |
72. | Carlos Verona | Movistar Team | 39:37 |
73. | Oliver Wood | Wielka Brytania | 40:50 |
74. | Jack Brough | Wielka Brytania | 40:59 |
75. | Enzo Leijnse | Team dsm-firmenich | 48:20 |
Tim Merlier (Soudal-Quick Step) wygrał 90. edycję francuskiej jedniodniówki GP de Fourmies.
Belgijski sprinter finiszował przed Gerbenem Thijssenem (Intermarche-Circus-Wanty) i Matteo Moschettim (Q36.5).
Barbara Malcotti (Human Powered Health) wygrała szósty etap Tour de l’Ardèche, prowadzący na pagórkowatej trasie Saint-Félicien – Tain-l’Hermitage (125,9 km).
Włoszka o 28 sekund wyprzedziła kilkuosobową grupę, przyprowadzoną przez Olivię Baril (UAE Team ADQ) i Nadię Quagliotto (Laboral Kutxa Fundacion Euskadi).
W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Włoszka Marta Cavalli (FDJ-SUEZ).