Sarah Roy (Orica-AIS) okazała się najszybsza w ‘s Hertogenbosch na mecie czwartego etapu Boels Rental Ladies Tour.
Australijka pokonała na finiszu z 14-osobowej grupki uciekającej Evy Kuijpers (Jan van Arckel) oraz Susannę Andersen (Reprezentacja Norwegii).
W spóźnionym o 4:39 peletonie na 23. miejscu finiszowała mistrzyni Polski Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv). Liderką wyścigu pozostała Holenderka Chantal Blaak (Boels Dolmans).
Ucieczka wykrystalizowała się na początku odcinka, a w jej skład weszły Barbara Guarischi (Canyon-SRAM), Emma Johansson (Wiggle High5), Jeanne Korevaar (Rabobank Liv), Christine Majerus (Boels Dolmans), Sarah Roy i Tayler Wiles (Orica-AIS), Simona Frapportti i Emilie Moberg (Hitec Products), Riejanne Markus (Team Liv Plantur), Janneke Ensing i Nathalie Van Gogh (Parkhotel Valkenburg), Evy Kuijpers (Jan van Arckel), Susanne Andersen (Reprezentacja Norwegii) i Nina Kessler (Lensworld-Zannata).
Dwunastka odjechała najpierw na 2 minuty, a potem przewagę stopniowo powiększyła do blisko pięciu. Brak zdecydowanej pogoni w peletonie sprawił, że grupka razem dojechała na ostatnie kilometry i otrzymała szansę walki o etapowe zwycięstwo.
Końcówkę dobrze rozegrały zawodniczki Orica-AIS, a ręce w geście triumfu uniosła na mecie Sarah Roy, odnosząc pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze.
1 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS 2:45:38
2 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel
3 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii
4 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
5 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
6 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
7 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
8 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
9 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
10 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
11 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
12 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
13 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg 00:03
14 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS 00:10
15 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv 04:39
16 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
17 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
18 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies
19 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
20 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
21 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
22 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
23 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
24 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
25 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
26 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
27 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
28 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland
29 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
30 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
31 Solovei Ganna (Ukr) Parkhotel Valkenburg
32 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel
33 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
34 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond
35 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
36 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord
37 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
38 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
39 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii
40 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
41 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
42 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
43 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
44 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord
45 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
46 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
47 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
48 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
49 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
50 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii
51 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland
52 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland
53 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel
54 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel
55 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
56 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
57 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies
58 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
59 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland
60 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
61 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
62 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
63 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
64 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
65 Kirsti Ruud (Nor) Reprezentacja Norwegii
66 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
67 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 04:51
68 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing
69 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
70 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products
71 Sylvie Boermans (Ned) Jan van Arckel 04:59
72 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 05:05
73 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord 05:08
74 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans 05:26
75 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata
76 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord 05:31
77 Tessa Dijksman (Ned) Regioteam Zuid-Holland 05:34
DNF Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Marie Flataas (Nor) Reprezentacja Norwegii
1 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans 9:18:05
2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans 00:11
3 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans 00:33
4 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 00:47
5 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing 00:50
6 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv 01:07
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans 01:14
8 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5 01:17
9 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv 01:32
10 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5 01:46
11 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur 01:54
12 Hanna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg 02:03
13 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5 02:10
14 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg 02:19
15 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS 02:24
16 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 03:19
17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata 03:27
18 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS 04:12
19 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg 04:25
20 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS 04:41
21 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur 04:52
22 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans 05:15
23 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 05:30
24 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 05:38
25 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS 05:52
26 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata 06:01
27 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv 06:05
28 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:06:13
29 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv 06:36
30 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv 06:38
31 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans 06:48
32 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur 07:13
33 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg 07:19
34 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur 07:38
35 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel 08:05
36 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii 08:11
37 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata 08:31
38 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv 08:50
39 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing 08:51
40 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5 09:07
41 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg 09:09
42 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur 09:23
43 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
44 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS 09:45
45 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland 09:48
46 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 10:03
47 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata 10:44
48 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies 11:02
49 Sylvie Boermans (Ned) Jan van Arckel 11:15
50 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 11:46
51 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS 11:50
52 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 12:23
53 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel 12:28
54 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies 12:34
55 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing 12:36
56 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel 12:37
57 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel 12:53
58 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel 13:15
59 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland 13:37
60 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland 13:39
61 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing 13:44
62 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata 13:56
63 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 13:57
64 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond 14:08
65 Kirsti Ruud (Nor) Reprezentacja Norwegii 14:13
66 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord 14:38
67 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
68 Tessa Dijksman (Ned) Regioteam Zuid-Holland 14:59
69 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur 15:00
70 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord
71 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord 15:15
72 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord 16:13
73 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii 16:26
74 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies 19:58
75 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies 22:20
76 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland 23:08
77 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii 24:00
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…