Boels Rental Ladies Tour 2016: etap 4

Sarah Roy (Orica-AIS) okazała się najszybsza w 's Hertogenbosch na mecie czwartego etapu Boels Rental Ladies Tour.

Australijka pokonała na finiszu z 14-osobowej grupki uciekającej Evy Kuijpers (Jan van Arckel) oraz Susannę Andersen (Reprezentacja Norwegii).

W spóźnionym o 4:39 peletonie na 23. miejscu finiszowała mistrzyni Polski Katarzyna Niewiadoma (Rabobank - Liv). Liderką wyścigu pozostała Holenderka Chantal Blaak (Boels Dolmans).

Ucieczka wykrystalizowała się na początku odcinka, a w jej skład weszły Barbara Guarischi (Canyon-SRAM), Emma Johansson (Wiggle High5), Jeanne Korevaar (Rabobank Liv), Christine Majerus (Boels Dolmans), Sarah Roy i Tayler Wiles (Orica-AIS), Simona Frapportti i Emilie Moberg (Hitec Products), Riejanne Markus (Team Liv Plantur), Janneke Ensing i Nathalie Van Gogh (Parkhotel Valkenburg), Evy Kuijpers (Jan van Arckel), Susanne Andersen (Reprezentacja Norwegii) i Nina Kessler (Lensworld-Zannata).

Dwunastka odjechała najpierw na 2 minuty, a potem przewagę stopniowo powiększyła do blisko pięciu. Brak zdecydowanej pogoni w peletonie sprawił, że grupka razem dojechała na ostatnie kilometry i otrzymała szansę walki o etapowe zwycięstwo.

Końcówkę dobrze rozegrały zawodniczki Orica-AIS, a ręce w geście triumfu uniosła na mecie Sarah Roy, odnosząc pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze.

Wyniki 4. etapu Boels Rental Ladies Tour 2016 (2.1), 's Hertogenbosch - 's Hertogenbosch (110,8 km):

1 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS                                      2:45:38
2 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel
3 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii
4 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
5 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
6 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
7 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
8 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
9 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
10 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
11 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
12 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
13 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                       00:03
14 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                    00:10
15 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                   04:39
16 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
17 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
18 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies
19 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
20 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
21 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
22 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
23 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
24 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
25 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
26 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
27 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
28 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland
29 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
30 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
31 Solovei Ganna (Ukr) Parkhotel Valkenburg
32 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel
33 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
34 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond
35 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
36 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord
37 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
38 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
39 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii
40 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
41 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
42 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
43 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
44 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord
45 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
46 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
47 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
48 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
49 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
50 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii
51 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland
52 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland
53 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel
54 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel
55 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
56 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
57 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies
58 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
59 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland
60 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
61 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
62 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
63 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
64 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
65 Kirsti Ruud (Nor) Reprezentacja Norwegii
66 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
67 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                               04:51
68 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing
69 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
70 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products
71 Sylvie Boermans (Ned) Jan van Arckel                            04:59
72 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                         05:05
73 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord                           05:08
74 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                        05:26
75 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata
76 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord                 05:31
77 Tessa Dijksman (Ned) Regioteam Zuid-Holland                     05:34
DNF Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Marie Flataas (Nor) Reprezentacja Norwegii

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                              9:18:05
2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                               00:11
3 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                             00:33
4 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                        00:47
5 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                          00:50
6 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                              01:07
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                            01:14
8 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                                   01:17
9 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                              01:32
10 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                                01:46
11 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                           01:54
12 Hanna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                        02:03
13 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                               02:10
14 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                       02:19
15 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                   02:24
16 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                            03:19
17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                     03:27
18 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                    04:12
19 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                     04:25
20 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS                                       04:41
21 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                          04:52
22 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                           05:15
23 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                              05:30
24 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                           05:38
25 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                    05:52
26 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                            06:01
27 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                                  06:05
28 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:06:13
29 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                 06:36
30 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                     06:38
31 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                        06:48
32 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                             07:13
33 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                           07:19
34 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                               07:38
35 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel                               08:05
36 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii                   08:11
37 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                             08:31
38 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                   08:50
39 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                          08:51
40 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                               09:07
41 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg                     09:09
42 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                            09:23
43 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
44 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                    09:45
45 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                    09:48
46 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                                10:03
47 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata               10:44
48 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                           11:02
49 Sylvie Boermans (Ned) Jan van Arckel                            11:15
50 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                             11:46
51 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS                                   11:50
52 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                               12:23
53 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel                    12:28
54 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies                      12:34
55 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                      12:36
56 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel                            12:37
57 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel                              12:53
58 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel                               13:15
59 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland                     13:37
60 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                   13:39
61 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                           13:44
62 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata                           13:56
63 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products                        13:57
64 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond                               14:08
65 Kirsti Ruud (Nor) Reprezentacja Norwegii                        14:13
66 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord                           14:38
67 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
68 Tessa Dijksman (Ned) Regioteam Zuid-Holland                     14:59
69 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur                             15:00
70 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord
71 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord                           15:15
72 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord                 16:13
73 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii                   16:26
74 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies                          19:58
75 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies                      22:20
76 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland                    23:08
77 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii               24:00

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: