Tour des Fjords 2016: etap 2

Alexander Kristoff (Katusha) najszybciej przeciął linię mety drugiego etapu Tour des Fjords.

Norweski gigant sprintu pokonał na ostatnich metrach Australijczyka Leigha Howarda (IAM Cycling) oraz Rosjanina Nikolaya Trusova (Tinkoff).

Szóste miejsce zajął reprezentant polskiej grupy VERVA Activejet - Niemiec Jonas Koch.

Howard zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 2. etapu Tour des Fjords 2016 (2.1), Stord - Odda (212,5 km):

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                               4:46:57
2 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
3 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
4 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
5 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
6 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
7 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
9 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
10 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
11 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform
12 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
13 Bjørn Tore Hoem (Nor) Team Joker Byggtorget
14 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
16 August Jensen (Nor) Team Coop-Øster Hus
17 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
18 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
19 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
20 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
21 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
22 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker Byggtorget
23 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team
24 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
25 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
26 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
27 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
28 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
29 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
30 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sør
31 Asmund Lovik (Nor) Team FixIT.no
32 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
33 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
34 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
35 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
36 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
37 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
38 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop-Øster Hus
39 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
40 Nils Politt (Ger) Team Katusha
41 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør
42 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling                                01:05
43 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
44 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling
45 James Oram (NZl) One Pro Cycling
46 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
47 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
48 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
49 Rune Almindsø (Den) ColoQuick-Cult
50 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
51 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                         02:27
52 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
53 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept              03:02
54 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
55 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                       04:23
56 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
57 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop-Øster Hus                            04:53
58 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
59 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
60 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
61 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group                       07:00
62 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør                         08:06
63 Pierre Moncorge (Fra) Bliz - Merida                                  08:16
64 Nikolaï Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida
65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
66 Johan Svensson (Swe) Bliz - Merida
67 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
68 Matti Manninen (Fin) Bliz - Merida
69 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick-Cult
70 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team
71 Kristian Kulsef (Nor) Team Ringeriks - Kraft
72 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
73 Yannick Janssen (Ned) Bliz - Merida
74 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
75 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team
76 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
77 Dylan Page (Swi) Team Roth
78 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
79 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker Byggtorget
80 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sør
81 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
82 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
83 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
84 Brenton Jones (Aus) Drapac
85 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Øster Hus
86 Peter Koning (Ned) Drapac
87 Fridtjof Roinas (Nor) Team Sparebanken Sør
88 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Ringeriks - Kraft
89 Brad Evans (NZl) Drapac
90 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida
91 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker Byggtorget
92 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
93 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
94 Daniel Holm Foder (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
95 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
96 Paweł Bernas (Pol) Verva ActiveJet
97 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
98 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform
99 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
100 Frederik Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
101 Michael Morkov (Den) Team Katusha
102 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
103 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
104 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team FixIT.no
106 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
107 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                      10:24
109 Dmitry Kozonchuk (Rus) Team Katusha
110 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
112 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
113 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform
114 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør
115 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick-Cult
116 Henrik Sandal (Nor) Team FixIT.no
117 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
118 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
119 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team
120 Ken-Levi Eikeland (Nor) Team FixIT.no
121 Edvin Wilson (Swe) Team Joker Byggtorget
122 Bjornar Overland (Nor) Team FixIT.no
123 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick-Cult
124 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker Byggtorget
125 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
126 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
127 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIT.no
128 Frederik Willmann (Nor) ColoQuick-Cult
129 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
130 William Clarke (Aus) Drapac
131 Samuel Williams (GBr) One Pro Cycling                               12:51
132 Christian Moberg Jørgensen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept       17:44
133 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
134 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
DNS Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
DNF Samuel Spokes (Aus) Drapac
DNF Martin Mortensen (Den) One Pro Cycling
DNF Krister Hagen (Nor) Team Coop-Øster Hus
DNF Jonas Abrahamsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                                      8:13:57
2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                                 00:02
3 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton                        00:12
4 August Jensen (Nor) Team Coop-Øster Hus                               00:14
5 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
6 Bjørn Tore Hoem (Nor) Team Joker Byggtorget                           00:15
7 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sør                         00:16
9 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
10 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                                00:17
11 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                                     00:18
12 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
14 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
15 Adam Phelan (Aus) Drapac
16 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
17 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker Byggtorget
18 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
19 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team
20 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
21 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
22 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
23 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
24 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
25 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
26 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
27 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
28 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
29 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform
30 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
31 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
32 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
33 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
34 Nils Politt (Ger) Team Katusha
35 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
36 Asmund Lovik (Nor) Team FixIT.no
37 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
38 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
39 Rune Almindsø (Den) ColoQuick-Cult
40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
41 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
42 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
43 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør
44 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
45 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
46 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop-Øster Hus
47 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
48 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
49 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team                      01:22
50 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling                                01:23
51 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
52 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling
53 James Oram (NZl) One Pro Cycling
54 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                         02:45
55 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept              03:20
56 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                       04:41
57 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop-Øster Hus                            05:11
58 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
59 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
60 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
61 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group                       07:18
62 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør                         08:24
63 Michael Morkov (Den) Team Katusha                                    08:31
64 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team                           08:34
65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
66 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
67 Brenton Jones (Aus) Drapac
68 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
69 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
70 Pierre Moncorge (Fra) Bliz - Merida
71 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
72 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
73 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick-Cult
74 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
75 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
76 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
77 Frederik Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
78 Yannick Janssen (Ned) Bliz - Merida
79 Matti Manninen (Fin) Bliz - Merida
80 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
81 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker Byggtorget
82 Nikolaï Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida
83 Brad Evans (NZl) Drapac
84 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff Team
85 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
86 Peter Koning (Ned) Drapac
87 Fridtjof Roinas (Nor) Team Sparebanken Sør
88 Johan Svensson (Swe) Bliz - Merida
89 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sør
90 Dylan Page (Swi) Team Roth
91 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
92 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
93 Kristian Kulsef (Nor) Team Ringeriks - Kraft
94 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
95 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Øster Hus
96 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida Pro Cycling
97 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
98 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
99 Paweł Bernas (Pol) Verva ActiveJet
100 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker Byggtorget
101 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
102 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team FixIT.no
103 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Ringeriks - Kraft
104 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform
105 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
106 William Clarke (Aus) Drapac                                         10:36
107 Henrik Sandal (Nor) Team FixIT.no                                   10:41
108 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                                  10:42
109 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
110 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
111 Edvin Wilson (Swe) Team Joker Byggtorget
112 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick-Cult
113 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
114 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling
115 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform
116 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker Byggtorget
117 Ken-Levi Eikeland (Nor) Team FixIT.no
118 Bjornar Overland (Nor) Team FixIT.no
119 Dmitry Kozonchuk (Rus) Team Katusha
120 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIT.no
121 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
122 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team
123 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
124 Samuel Williams (GBr) One Pro Cycling                               13:09
125 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                        17:47
126 Daniel Holm Foder (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept
127 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                       18:02
128 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                        19:55
129 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
130 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør
131 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick-Cult
132 Frederik Willmann (Nor) ColoQuick-Cult
133 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk                             27:15
134 Christian Moberg Jørgensen (Den) Team Virtu Pro - VéloConcept

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: