Tour of Alberta 2016: etap 1

22-letni Amerykanin Colin Joyce (Axeon Hagens Berman) wygrał pierwszy odcinek kanadyjskiej etapówki dookoła stanu Alberta.

Z czołowej grupy na drugim i trzecim miejscu finiszowali Alex Howes (Cannondale-Drapac) i Robin Carpenter (Holowesko/Citadel).

Wyniki 1. etapu Tour of Alberta 2016 (2.1), Lethbridge - Lethbridge (106,9 km):

  1 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                      2:23:18
  2 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                    
  3 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel
  4 Evan Huffman (USA) Team Rally                      
  5 Antoine Duchesne (Can) Team Canada
  6 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  8 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
  9 Alexander Cataford (Can) Silber
 10 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
 11 Nigel Ellsay (Can) Silber                                    00:06
 12 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           02:05
 13 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel                        
 14 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                        
 15 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo                          
 16 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 17 Pierrick Naud (Can) Team Rally
 18 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman
 19 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 20 Ryan Roth (Can) Silber
 21 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 22 Alec Cowan (Can) Team Canada
 23 Benjamin Perry (Can) Silber
 24 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 25 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 26 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team
 27 Danny Pate (USA) Team Rally
 28 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 29 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block
 30 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel
 31 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai
 32 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team
 33 Travis Samuel (Can) H&R Block
 34 Jack Burke (Can) H&R Block
 35 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 36 Adam Jamieson (Can) Team Canada
 37 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
 38 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel
 39 Phil O'Donnell (USA) Axeon Hagens Berman
 40 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 41 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 42 Ed Walsh (Can) Team Canada
 43 David Drouin (Can) Silber
 44 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 45 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 46 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
 47 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
 48 Shane Kline (USA) Team Rally
 49 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman
 50 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel
 51 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel
 52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 53 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare
 54 Jesse Anthony (USA) Team Rally
 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 56 Rob Britton (Can) Team Rally
 57 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
 58 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team
 59 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 60 Eric Young (USA) Team Rally
 61 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
 62 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel
 63 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 64 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel
 65 William Elliot (Can) Team Canada
 66 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 67 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team
 68 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 69 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac
 70 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 71 Kristofer Dahl (Can) Silber
 72 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 73 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada
 74 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada
 75 Winston David (USA) Lupus Racing Team
 76 Bailey McKnight (Can) H&R Block
 77 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 78 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 79 Christopher Prendergast (Can) H&R Block
 80 Peter Disera (Can) H&R Block
 81 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team
 82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 83 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                     02:41
 85 Oliver Flautt (USA) Lupus Racing Team                        04:00
 86 Alexis Cartier (Can) Team Canada                             04:08
 87 Thomas Soladay (USA) Team Rally                              04:30
 88 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     05:29
 89 Barry Miller (USA) Lupus Racing Team
 90 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo           05:32
 91 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  06:13
 92 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP       06:14
 93 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 94 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
 95 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
 96 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP        08:46
 97 Matteo Dal-Cin (Can) Silber
 98 Garrett McLeod (Can) H&R Block                               11:15

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                      2:23:18
  2 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           00:07
  3 Robin Carpenter (USA) Holowesko/Citadel
  4 Evan Huffman (USA) Team Rally                                00:13
  5 Antoine Duchesne (Can) Team Canada
  6 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  8 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
  9 Alexander Cataford (Can) Silber
 10 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
 11 Nigel Ellsay (Can) Silber                                    00:19
 12 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           02:14
 13 Travis McCabe (USA) Holowesko/Citadel                        02:16
 14 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         02:17
 15 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo                          02:18
 16 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 17 Pierrick Naud (Can) Team Rally
 18 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman
 19 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 20 Ryan Roth (Can) Silber
 21 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 22 Alec Cowan (Can) Team Canada
 23 Benjamin Perry (Can) Silber
 24 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 25 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 26 Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team
 27 Danny Pate (USA) Team Rally
 28 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 29 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block
 30 Bryon Miguel (USA) Holowesko/Citadel
 31 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai
 32 Christopher Horner (USA) Lupus Racing Team
 33 Travis Samuel (Can) H&R Block
 34 Jack Burke (Can) H&R Block
 35 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 36 Adam Jamieson (Can) Team Canada
 37 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
 38 Joseph Lewis (Aus) Holowesko/Citadel
 39 Phil O'Donnell (USA) Axeon Hagens Berman
 40 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 41 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 42 Ed Walsh (Can) Team Canada
 43 David Drouin (Can) Silber
 44 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 45 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 46 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
 47 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
 48 Shane Kline (USA) Team Rally
 49 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman
 50 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko/Citadel
 51 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko/Citadel
 52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 53 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare
 54 Jesse Anthony (USA) Team Rally
 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 56 Rob Britton (Can) Team Rally
 57 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
 58 Bryan Lewis (USA) Lupus Racing Team
 59 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 60 Eric Young (USA) Team Rally
 61 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
 62 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko/Citadel
 63 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 64 Oscar Clark (USA) Holowesko/Citadel
 65 William Elliot (Can) Team Canada
 66 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 67 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team
 68 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 69 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac
 70 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 71 Kristofer Dahl (Can) Silber
 72 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 73 Simon-Pierre Gauthier (Can) Team Canada
 74 Marc-Antoine Soucy (Can) Team Canada
 75 Winston David (USA) Lupus Racing Team
 76 Bailey McKnight (Can) H&R Block
 77 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 78 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 79 Christopher Prendergast (Can) H&R Block
 80 Peter Disera (Can) H&R Block
 81 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team
 82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 83 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                     02:41
 85 Oliver Flautt (USA) Lupus Racing Team                        04:00
 86 Alexis Cartier (Can) Team Canada                             04:08
 87 Thomas Soladay (USA) Team Rally                              04:30
 88 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     05:29
 89 Barry Miller (USA) Lupus Racing Team
 90 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo           05:32
 91 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  06:13
 92 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP       06:14
 93 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 94 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
 95 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
 96 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP        08:46
 97 Matteo Dal-Cin (Can) Silber
 98 Garrett McLeod (Can) H&R Block                               11:15

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: